پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی چیست؟ پیکرتراشی یا روش کانتورینگ بدن (به اصطلاح مجسمه سازی بدن) عملیاتی به منظور بهبود فرم بدن و تغییر شکل ناحیه‌ای از بدن است. این روش عملیاتی می‌تواند شامل مراحل مختلفی از جمله خلاص شدن از شر پوست اضافه و چربی‌های سرسخت اضافه زیرپوستی باشد که منجر به تغییر شکل قسمت مورد نظر شده و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد.

پیکرتراشی چیست؟
انواع پیکرتراشی چیست؟

همراه با افزایش سن، روش‌های طبیعی لاغری مانند رژیم غذایی و ورزش با هدف از بین بردن چربی‌ها و کاهش وزن نمی‌توانند تاثیر به سزایی در بدن فرد داشته باشند با هدف ایجاد خوش فرمی بدن و زیبا جلوه دادن آن از روش پیکر تراشی استفاده می‌شود.

چربی‌ها می‌توانند در ناحیه‌های مختلفی از بدن مانند داخل و خارج ران‌ها، شکم، بازوها، صورت و پاها قرار داشته باشند. پیکر تراشی به عنوان یک روش جراحی کم تهاجم است که با هدف از بین بردن چربی‌ها و خوش فرم نمودن بدن و ایجاد یک برش کوچک در سطح پوست استفاده می‌شود.

این روش کمک می‌کند تا فرد شکل دلخواه را در ناحیه مورد نظر ایجاد نماید. عمل پیکر تراشی دارای تکنیک‌های مختلفی است که نقش اساسی در ایجاد تناسب اندام خواهند داشت. انجام انواع عمل‌های زیبایی مانند لیپوساکشن، لیپو لیزر، تزریق، لیفت کردن قسمت‌های مختلف از جمله روش‌های مختلف پیکر تراشی به حساب می‌آیند که افراد زیر نظر پزشک معالج خود انجام می‌دهند.

انواع پیکرتراشی بدن

در این مقاله از کلینیک زیبایی ماه سعی شده است در مورد پیکرتراشی چیست؟ و انواع پیکر تراشی، هزینه و قیمت پیکر تراشی در نواحی مختلف بدن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا بدون نگرانی و دغدغه متناسب با میزان بودجه خود، فرایند عمل را نهایی کنید.

  1. پیکرتراشی سینه (پروتز سینه یا ماموپلاستی)
  2. پیکرتراشی باسن
  3. پیکرتراشی ساق پا
  4. پیکرتراشی صورت
  5. پیکرتراشی بازو
  6. پیکرتراشی پهلو
  7. پیکرتراشی شکم
  8. پیکرتراشی ران پا

1- پیکر تراشی ران پا

یکی از مشکلات عمده به خصوص در بانوان داشتن ران‌های چاق است که این می‌تواند برای آن‌ها آزار دهنده باشد. پیکر تراشی ران پا با کمک تکنیک‌های مختلف به افراد کمک می‌کند تا چربی‌های سرسخت ران پا خود را از بین برده و پاهای لاغری را متناسب با اندام خود داشته باشند. استفاده از روش‌های مختلف مانند لیپوساکشن، لیپو لیزر، لیپوماتیک و … از جمله تکنیک‌های عمل زیبایی پیکر تراشی است. بسته به نوع عمل انتخاب شده (جراحی یا بدون جراحی) هزینه پیکر تراشی ران پا متغیر خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری عمل پیکر تراشی ران پا، میزان چربی‌های موجود در ناحیه مشخص شده است. علاوه بر این انتخاب جراح متخصص و کلینیک مورد نظر نیز می‌تواند در میزان هزینه‌ها تاثیرگذار باشد. شما با مراجعه به سایت کلینیک زیبایی ماه و کسب اطلاع از جراحان متخصص می‌توانید ضمن بررسی هزینه‌های درمانی، با خیال آسوده عمل مورد نظر را انجام دهید.

هزینه پیکر تراشی ران پا
روش های جراحی پیکرتراشی ران پا

2- پیکر تراشی شکم

افرادی که با چربی‌های شکم و ناحیه اطراف آن در حال مبارزه هستند و از طریق رژیم غذایی و ورزش به تنهایی نمی‌توانید آن‌ها را از بین ببرید، می‌توانید روش پیکر تراشی شکم را در کلینیک زیبایی ماه با کمک بهترین جراحان انتخاب کنید. برداشتن چربی‌های ناحیه شکمی به روش استراتژیک و کانتور کردن ماهیچه‌های شکم به افراد در داشتن اندام ایدئال و زیبا کمک شایانی می‌کند.

در برخی موارد که چربی‌ها از انعطاف پذیری کمتری برخوردار هستند و در برابر ورزش و رژیم‌های غذایی مقاوم هستند را می‌توان با کمک روش پیکر تراشی شکم از بین ببرید. هزینه پیکر تراشی شکم بسته به میزان ذخایر چربی زیرپوستی در این ناحیه و نوع عمل بستگی دارد. در برخی موارد به خصوص در آقایان این روش به منظور ایجاد شکم‌های برجسته و تراشه دار یا در اصطلاح 6 تکه بودن شکم استفاده می‌شود که می‌تواند از لحاظ قیمت متفاوت باشد.

هزینه پیکر تراشی شکم
پیکرتراشی شکم

3- پیکر تراشی پهلو

پیکر تراشی پهلو یکی از روش‌های جراحی کانتورینگ بدن است که بیشترین کاربرد را در ایجاد شکلی جذاب به قسمت میانی بدن دارد. در این روش حذف چربی‌های اطراف ناحیه کمر و سفت نمودن بافت همبند زیرین، هدف جراحی هستند. پیکر تاشی پهلو منجر به ایجاد کمری صاف و منحنی شکل می‌شود که علاوه بر کاهش وزن چشمگیر در فرد ایجاد می‌کند.

برای پیکر تراشی پهلو می‌توان از روش‌های جراحی و بدون جراحی مانند لیپوساکشن و لیپوساکشن با لیزر استفاده نمود که هر کدام هزینه‌های مختلفی را شامل می‌شود. قیمت عمل جراحی پیکر تراشی پهلو متناسب با کلینیک انتخابی، جراح متخصص و هزینه‌های درمانی مشخص می‌شود. کلینیک زیبایی ماه با بهره‌مندی از بهترین جراحان این عرصه سعی نموده است تا با مناسب‌ترین هزینه این عمل را انجام دهد.

هزینه پیکر تراشی پهلو
جراحی پیکرتراشی پهلوها

4- پیکر تراشی بازو

یکی از نگرانی‌های افراد به ویژه در دوران میان‌سالی، غیر جذاب بودن بازوها و افتادگی آن‌ها است. زنان جوان نیز از وجود چربی‌های اضافه در ناحیه بازویی خود هنگام پوشیدن یک لباس آستین کوتاه رنج می‌برند. وجود پوست اضافه پس از کاهش وزن شدید یکی دیگر از عللی است که افراد را به سمت عملی زیبایی پیکر تراشی بازو می‌کشاند. روش‌های مختلفی برای کانتورینگ بازو وجود دارد که ضمن درمان شلی بازو، چربی‌ها و پوست‌های اضافه این ناحیه را نیز از بین می‌برد.

هزینه پیکر تراشی بازو بسته به نوع عمل زیبایی انتخابی لیپوساکشن، لیفت یا ایمپلنت کردن و … دارد. علاوه بر این پرداخت حق‌الزحمه جراح متخصص و انتخاب مرکز جراحی نیز در هزینه پیکر تراشی بازو تاثیر مستقیمی خواهند داشت. انجام این عمل در کلینیک زیبایی ماه همراه با پرداخت هزینه مناسب به شما در بهبود ظاهر قسمت زیر بازو کمک می‌کند.

هزینه پیکر تراشی بازو
جراحی پیکرتراشی بازو

5- پیکر تراشی صورت

پیکر تراشی صورت یکی از روش‌های کانتور کردن صورت است که با هدف از بین بردن رسوبات چربی زیر پوست، خطوط صورت تغییر شکل داده و منجر به جوان‌تر شدن چهره فرد می‌شود. تغییر شکل استخوان و غضروف از طریق روش‌های مختلف مانند تزریق فیلر به منظور پر نمودن فضای خالی نیز از جمله اهداف پیکر تراشی صورت است.

هزینه پیکر تراشی صورت متناسب با نوع عمل زیبایی جراحی یا بدون جراحی انجام شده تعیین می‌شود. استفاده از روش‌های تزریقی که به عنوان روش‌های غیر جراحی هستند امروزه طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب نموده است. در روش‌های غیر جراحی انجام لیپو با لیزر و جراحی پلاستیک، چهره‌ای زیباتر را به شما هدیه می‌دهد. کلینیک زیبایی ماه با به کارگیری جراحان متخصص و با تجربه انجام عمل پیکر تراشی صورت با مناسب‌ترین قیمت را به شما هدیه می‌دهد.

هزینه پیکر تراشی صورت
جراحی زیبایی و لیفت صورت

6- پیکر تراشی ساق پا

یکی از قسمت‌های بدن که دارای چاقی موضعی است، ساق پاها هستند. پیکر تراشی ساق پا یکی از تکنیک‌های جراحی زیبایی است که چربی‌های اضافه در این ناحیه را که به راحتی و با روش‌های طبیعی از بین نمی‌روند را حذف کرده و پاهای کشیده و باریک را به شما هدیه می‌دهد.

داشتن ظاهر زیبا در ناحیه ساق پا زمانی قابل مشاهده است که شما شلوار دلخواه خود را پوشیده‌اید و در جمع دوستان خود حاضر می‌شوید. پیکر تراشی ساق پا با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند لیپوماتیک که از رایج‌ترین نوع آن است انجام می‌شود. در این روش با استفاده از بیهوشی موضعی و از طریق جراحی، مقدار چربی اضافه موجود در ناحیه ساق پا را خارج کرده و ظاهری زیبا و طبیعی را به شما می‌بخشد.

هزینه پیکر تراشی ساق پا

هزینه پیکر تراشی ساق پا با توجه به میزان چربی اضافه تخلیه شده از این ناحیه، هزینه‌های مربوط به کلینیک جراحی، میزان دستمزد متخصص و هزینه‌های جانبی دیگر تعیین می‌شود. اگر قصد دارید تا عمل پیکر تراشی ساق پا را انجام دهید می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی ماه و معاینه توسط جراحان متخصص این مرکز درمانی، ضمن بررسی قیمت پیکر تراشی ساق پا با خیال آسوده این عمل را انجام دهید.

7- عمل پیکر تراشی باسن

انجام عمل پیکرتراشی باسن یکی از روش‌های پیشرفته است تا جراح بتواند با از بین بردن چربی‌های اضافه ناحیه اطراف باسن یک اندام ایدئال را در فرد ایجاد کند. داشتن باسن پرتر و خمیده‌تر موجب شده است تا تعداد زیادی از بانوان برای داشتن ظاهر زیباتر این عمل زیبایی را با تزریق چربی از نواحی دیگر بدن به ناحیه باسن را تجربه کنند. پیکر تراشی باسن با هدف ایجاد خطوط صاف و منحنی از باسن تا ران منجر به حذف شدن فرورفتگی‌های کناری باسن شده و یا آن را به صورت برجسته‌تر نمایش می‌دهد.

پیکر تراشی باسن علاوه بر پرتر کردن باسن می‌تواند اندام این ناحیه را باریک‌تر کرده و با حذف چربی‌های اضافه، انحنای باسن را صاف کرده و ظاهر زیباتری را ایجاد کند. هم چنین افرادی که از فرورفتگی باسن و لگن خود رنج می‌برند با کمک این عمل و لیپوساکشن کردن یک باسن صاف و محبوب را داشته باشید.

برای انجام این عمل زیبایی شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌های درمانی متفاوت و بررسی قیمت‌ها فرایند نهایی را انجام دهید. یکی از این مراکز درمانی، کلینیک زیبایی ماه است که با مناسب‌ترین قیمت پیکر تراشی باسن و استفاده از جراحان متخصص به شما اطمینان می‌دهد تا با آسودگی خاطر این کار را انجام دهید.

هزینه عمل پیکر تراشی باسن
کوچک کردن باسن

8- پیکر تراشی سینه (پروتز سینه یا ماموپلاستی)

منظور از پیکرتراشی ایجاد فرم مناسب در اندام هاست وقتی بیماران در مورد پیکرتراشی سینه سوال میپرسند با توجه به شرایط خود و اینکه نیاز به بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه داشته باشند یکی از دو عمل ماموپلاستی یا پروتز سینه را مدنظر دارند.

البته ماستوپکسی را نیز می تواند در این دسته بندی قرارداد. پیکر تراشی سینه به روش پروتز سینه یکی از روش‌های زیبایی ناحیه سینه است. در این نوع عمل با قرار دادن پروتزهای مصنوعی از جنس سیلیکون، شکل طبیعی‌تری را به سینه‌ها می‌بخشند. بیشترین کاربرد این روش برای افرادی است که پس از جراحی سینه و تخلیه آن به دلیل داشتن سرطان سینه، نیاز به فرم مصنوعی سینه دارند.

هزینه پیکر تراشی سینه
روش های لیفت سینه

استفاده از ژل‌های نرم سیلیکونی در ابعاد و مقادیر مختلف مطابق با سلیقه افراد و زیر نظر جراح متخصص می‌تواند شکل طبیعی به یک سینه یا بخشی از سینه فرد ببخشد. پیکر تراشی سینه با پروتز سینه در انواع مختلف بسته به سبک، وزن، شکل، رنگ پوست و استفاده از مواد مختلف می‌تواند انجام شود.

هزینه پیکر تراشی سینه متاثر از تمامی موارد ذکر شده می‌تواند تعیین شود. علاوه بر این هزینه عملیات جانبی مانند بیهوشی، مراقبت‌های پس از عمل و …، دستمزد جراح، هزینه‌های بیمارستان یا مرکز درمانی و موارد دیگر نیز در قیمت پیکر تراشی سینه نقش اساسی دارند.

در برخی موارد احتمال دارد بیمه‌های درمانی بخشی از هزینه پیکر تراشی سینه را به عنوان یک راه درمانی پرداخت نمایند اما در بیشتر مواقع پرداخت هزینه‌ها بر عهده فرد است. در این حالت شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌های مختلف و کسب اطلاعات از قیمت‌ها، بهترین را انتخاب نموده و فرایند عمل زیبایی را نهایی کنید.

کلینیک زیبایی ماه یکی از مراکز درمانی است که با بهره‌مندی از مجرب‌ترین جراحان متخصص با مناسب‌ترین قیمت‌ها به شما کمک می‌کند تا پس از معاینه پزشک این عمل زیبایی را بدون نگرانی انجام دهید.

هزینه پیکرتراشی در یک نگاه

پیکرتراشی روش های مختلفی دارد که رایج ترین آن عمل لیپوماتیک است این عمل می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های مختلف به حذف چربی‌های اضافه و سرسخت در نواحی گوناگون بدن کمک کند.

پیکر تراشی زیر نظر متخصص می‌تواند در نواحی مختلفی مانند صورت، بازو، ران پا، ساق پا، باسن، پهلو و … انجام شود. هزینه‌های عمل پیکر تراشی در قسمت‌های مختلف از بدن بسته به میزان حجم چربی اضافه و قابل تخلیه در آن ناحیه، تعیین می‌شود. قیمت پیکر تراشی علاوه بر این به نوع انجام عمل جراحی یا بدون جراحی متغیر است.همچنین تجهیزات استفاده شده و قیمت روز دلار در مورد تجهیزات مصرفی وارداتی اعلام یک قیمت دقیق را بسیار سخت می کند پس لطفا برای اطلاع از قیمت دقیق و مشاوره با شماره ها ی کلینیک تماس حاصل فرمایید.

هزینه عمل انواع پیکرتراشی

کلینیک زیبایی ماه به عنوان یکی از بهترین مراکز درمانی همراه با به کارگیری متخصصان جراحی این امکان را برای شما فراهم نموده است تا پس از معاینه توسط پزشک و بررسی قیمت‌ها بدون نگرانی عمل پیکر تراشی را انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *