پیکرتراشی

تجمع چربی اضافه در بدن بسیار آزار دهنده بوده و ظاهر بدن را بدفرم می کند. این چربی های اضافی ممکن است در نواحی مختلف بدن مانند شکم، باسن، بازو و غیره انباشته شوند.  

کانتورینگ بدن یا پیکرتراشی نوعی از جراحی زیبایی است که به منظور کاهش چربی اضافی و افتادگی پوست در اثر کاهش وزن زیاد انجام می‌شود. پیکر تراشی با هدف بهبود‌سازی شکل و فرم ظاهری بدن به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود که ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد تا آنچه فرد از ظاهر خود رضایت دارد حاصل شود.

یکی از نکات قابل توجه در انجام کانتورینگ بدن یا پیکرتراشی این است که رد صورت افزایش و یا کاهش وزن در آینده، این عمل زیبایی مانع افتادگی مجدد پوست شما نمی‌شود.

انجام جراحی پیکر تراشی موجب ایجاد بدنی با خطوط صاف‌تر می‌شود. قسمت‌هایی مانند شکم، پهلو، سینه‌ها، بازو‌ها، کشاله‌های ران و ران‌ها از جمله نواحی هستند که توسط این عمل زیبایی دچار تغییر فرم شده و ظاهری زیباتر را در فرد ایجاد می‌کند.

عمل پیکرتراشی شامل عمل‌های زیبایی مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، جراحی شکم و … است که اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی خوب و مناسبی داشته باشد می‌توانید خطوط صاف را در بدن خود ایجاد نموده و رسوبات چربی اضافه و مشکل افتادگی پوست را حل نمایید.

به منظور انجام عمل پیکر تراشی بهتر است قبل از آن، مقدار وزنی خود را در یک مقدار ثابت نگه دارید زیرا کاهش وزن پس از عمل موجب می‌شود تا پوست شما شل شود و افزایش وزن به پوست سفت شده شما فشار وارد کرده و موجب ایجاد زخم‌های بزرگ می‌شود.

این عمل زیبایی طی سه مرحله بیهوشی، ایجاد برش‌های بزرگ برای برداشتن پوست اضافی و بخیه زدن قسمت‌های برش داده شده انجام می‌شود. در مرحله برش بر اساس نظریه پزشک معالج مقدار طول و الگوی برش مشخص شده به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود.

لیپوماتیک و لیپوساکشن (پیکرتراشی)

یکی از انواع جراحی‌های زیبایی با هدف کانتورینگ بدن و ایجاد تغییر در فرم بدن، لیپوماتیک و لیپوساکشن است. این دو جراحی به منظور برداشتن چربی‌های اضافی بدن در نواحی مختلفی مانند شکم، پهلو، باسن و ران و … انجام می‌شود. در حالت کلی استفاده از این دو روش ضمن ایجاد تغییر در شکل ظاهری بدن و به وجود آوردن خطوط صاف در نواحی مختلف باعث می‌شود تا از این چربی‌های اضافه برای پر نمودن قسمت‌های دیگری از بدن مورد استفاده قرار داده شوند.

شاید شما هم از اضافه وزن خود رنج می‌برید و به غیر از رژیم‌های سخت غذایی و انجام ورزش‌های روزانه به فکر عمل زیبایی لیپوماتیک و لیپوساکشن افتاده باشید. توجه به این نکته بسیار قابل تامل است که با استفاده از این دو عمل زیبایی شما می‌توانید مقدار چربی اضافی موجود در نواحی مختلف بدن را برداشت نمایید در واقع شخصی که دارای وزن ثابت است اما از وجود رسوبات چربی در قسمت‌هایی از بدن خود رنج می‌برد می‌تواند بهترین کاندید برای انجام این عمل زیبایی باشد.

امروزه، تکنیک‌های لیپوماتیک و لیپوساکشن، روشی کم تهاجمی و محبوب‌تر نسبت به روش‌های تهاجمی‌تر مانند جراحی شکم هستند، زیرا عوارض جانبی کمتر و میزان موفقیت بالاتری دارند. این جراحی های زیبایی اندام در سراسر جهان بسیار انجام می شود زیرا کم تهاجمی است، دوره نقاهت کوتاهی دارد و نتیجه طبیعی تری دارد.

پیکرتراشی شکم
لیپوماتیک شکم

انجام عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن با حذف چربی‌های اضافه، بدن تقویت شده و ماندگاری کاهش سایز تا مدت‌های طولانی ادامه می‌یابد. علاوه بر این بیمار افتادگی یا شل شدن پوست را تجربه نمی‌کند و می‌تواند مشکل سلولیت بدن خود را نیز از بین ببرد.

لیپوماتیک و لیپوساکشن شکم (پیکرتراشی شکم)

یکی از قسمت‌های بدن که به سختی می‌توان چربی‌های اضافه و جمع شده در آن ناحیه را از بین برد، قسمت شکم است. لیپوماتیک و لیپوساکشن شکم یکی از تکنیک‌های زیبایی است که با نفوذ به رسوبات چربی اضافه مانند چربی معده آن‌ها را خارج کرده و موجب ایجاد شکم تخت و صاف می‌شود.

لیپوماتیک و عمل پیکرتراشی شکم به عنوان یک راه حل کاهش وزن یا جایگزین آن نیست و مناسب برای افرادی است که می‌خواهند چربی‌های اضافه جمع شده در ناحیه شکمی خود را از بین برده و در این ناحیه کانتور ایجاد کنند.

پیکرتراشی شکم

در این روش، جراح پس از بیهوشی عمومی بیمار، برش‌های کوچک در حد چند میلی‌متر را بر روی شکم ایجاد کرده و با استفاده از دستگاه کانولا به رسوبات و بافته‌ای چربی نفوذ کرده، آن‌ها را ذوب کرده و با یک مکش به بیرون می‌کشد. در این روش با ایجاد سوراخ‌ها، اسکار‌های کوچکی بر روی بدن ایجاد می‌شود که به مرور زمان از بین خواهند رفت.

لیپوماتیک و لیپوساکشن شکم به شما در حذف چربی‌های اضافه اطراف شکم کمک می‌کند و این روش جدای از جراحی شکم است. پس از انجام عمل می‌توانید فعالیت‌های سبک انجام داده و پیاده روی ملایمی داشته باشید.

پیکرتراشی شکم
مزایای پیکرتراشی

لیپوماتیک و لیپوساکشن پهلو (پیکرتراشی پهلو)

چربی‌های اضافه به صورت ناخواسته در اثر سبک زندگی اشتباه، عدم تحرک، مصرف غذا‌های آماده، افزایش سن، چاقی و عوامل مختلف دیگر در نواحی متفاوتی از بدن مانند پهلو‌ها ایجاد می‌شوند. یکی از سخت‌ترین قسمت‌هایی که می‌توان با ورزش کردن سخت و رژیم غذایی از دست چربی‌های اضافه آزاد شد، پهلو‌ها یا همان دستگیره‌های عشق هستند.

افزایش سن، بارداری، مسائل ژنتیکی و تغییرات هورمونی از عوامل رسوب کردن چربی‌های اضافه در این قسمت‌ها به شمار ‌می‌روند. هورمون‌ها در اثر استرس یا قند خون تحریک شده و موجب تجمع چربی‌ها در قسمت‌های مختلف بدن می‌شوند.

پیکرتراشی پهلو

استفاده از لیپوماتیک و پیکرتراشی پهلو به شما کمک می‌کند تا علاوه بر از بین بردن چربی‌های اضافه در این قسمت، پوستی سفت، محکم و صاف در این ناحیه را تجربه کنید. این عمل زیبایی ضمن خطرات احتمالی زیادی که دارد نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای کاهش وزن و لاغری به حساب آید.

افرادی که در ناحیه پهلو دارای پوست اضافه نبوده، خاصیت ارتجاعی پوست بالایی داشته باشند می‌توانند انتخاب مناسبی برای عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن پهلو باشند. در این روش جراح پس از بیهوشی عمومی فرد با کمک دستگاه کانولا که به صورت لوله‌ای شکل است و از طریق سوراخ‌های کوچک ایجاد شده در قسمت پهلو با ورود به بافت چربی آن‌ها را به صورت مایع در آورده و طی فرایند مکش، چربی‌های اضافه را بیرون می‌کشد تا در ناحیه‌ای دیگر از بدن مورد استفاده قرار گیرد.

پیکرتراشی
عوارض پیکرتراشی

لیپوماتیک و لیپوساکشن باسن (پیکرتراشی باسن)

از آنجایی که حذف رسوبات چربی جمع شده در برخی نواحی با کمک ورزش کردن در بسیاری از افراد امکان‌پذیر نیست، افراد به فکر استفاده از روش‌های جراحی مانند پیکرتراشی افتاده‌اند.

پیکرتراشی باسن
لیپوساکشن باسن چیست؟

تجمع چربی‌ها بر روی باسن افراد تا حد زیادی بسته به ژنتیک افراد دارد که در برخی موارد از دست آن‌ها خارج شده و کنترل نمودن آن سخت می‌شود. اگر تمامی روش‌های لاغری و حذف چربی‌های اضافه را امتحان کرده‌اید و به نتیجه نرسیده‌اید بهتر است روش لیپوماتیک و جراحی  پیکرتراشی باسن را نیز امتحان کنید.

پیکرتراشی باسن

این روش به شما کمک می‌کند تا علاوه بر حذف چربی‌های اضافه و کاهش رسوبات، پوستی سفت‌تر و محکم‌تری در قسمت باسن داشته باشید. علاوه بر این می‌تواند در حذف بیشتر سلولیت‌های پوستی ایجاد شده در این ناحیه نقش مؤثری داشته باشد.

جراح پس از بیهوش نمودن بیمار با استفاده از یک دستگاه لوله‌ای شکل به نام کانولا سوراخی به قطر 2 تا 5 میلی‌متر در ناحیه مشخص ایجاد کرده و با حرکت دادن ابزار به جلو عقب در زیر لایه‌های بالایی پوست و وارد شدن به بافت چربی بدن آن را خارج نموده و برای تزریق به نواحی دیگر از بدن نگه داری می‌کنند. محلول بی‌حسی و محلول چربی از طریق منافذ بدن خارج می‌شود.

لیپوماتیک و لیپوساکشن ران

پیکر تراشی ران ها
هزینه پیکرتراشی ران

یکی از شایع‌ترین قسمت‌هایی که توسط لیپوماتیک و لیپوساکشن برای بانوان قابل درمان است، قسمت داخلی ران و قسمت خارجی ران‌ها به شمار می‌رود. این عمل زیبایی به منظور پیکر تراشی و ایجاد تغییر در فرم بدن انجام می‌شود. کشیده شدن قسمت داخلی ران‌ها به یکدیگر هنگام راه رفتن می‌تواند ناراحت‌کننده و در برخی موارد منجر به بروز زخم می‌شود.

لاغر کردن قسمت داخلی و خارجی ران‌ها با استفاده از رژیم غذایی و ورزش می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد به همین دلیل بسیاری از افراد روش لیپوماتیک و لیپوساکشن ران را انتخاب می‌کنند. بدن زنان به گونه‌ای است که مقدار زیادی از چربی اضافه را در قسمت بالایی ران ذخیره می‌کند به همین دلیل برای رسیدن به وزن ایده‌آل و کاهش سایز این نواحی از جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن ران استفاده می‌کنند.

جراح پس از بیهوشی بیمار، برش‌هایی را در نزدیکی کشاله ران و در چین‌های باسن ایجاد می‌کند. علاوه بر این برش‌های خارجی ران نیز در نزدیکی استخوان‌های ران و کناره‌های ران ایجاد می‌شود و مقدار رسوبات چربی اضافه برداشته می‌شود. هم چنین جراح با ایجاد سوراخی به قطر 2 تا 5 میلی‌متری در اندام مشخص شده وارد بافت چری شده و با کمک امواج فرابنفش، بافت چربی خارج می‌شود.

ابدومینوپلاستی (پیکرتراشی شکم)

ابدومینوپلاستی که معمولاً با نام تامی تاک نیز شناخته می‌شود به معنای جراحی شکم است. این عمل زیبایی با هدف کاهش پوست و چربی اضافی اطراف شکم و هم چنین تقویت ماهیچه‌های دیواره شکم به کار برده می‌شود. ابدومینوپلاستی یکی از تکنیک‌های جراحی محبوب برای کمک به بیماران برای برداشتن بافت اضافی شکم پس از کاهش وزن قابل توجه به حساب می‌آید.

پیکرتراشی شکم

ناحیه شکم یکی از قسمت‌های مورد توجه جراحان زیبایی است که می‌توانند کار پیکر تراشی یا کانتورینگ بدن را در این ناحیه به خوبی داشته باشند. هدف از انجام تامی تاک یا جراحی شکم، ایجاد یک شکم صاف و زیباست که در کنار عمل لیپوساکشن می‌تواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

مراحل انجام پیکرتراشی شکم پطی سه مرحله بیهوشی عمومی، ایجاد یک برش افقی در ناحیه خط موی شرمگاهی و ناف و بخیه زدن آن صورت می‌گیرد. شکل و طول برش‌های ایجاد شده بر اساس مقدار پوست اضافه و مقدار چربی‌ها تعیین می‌شوند. پس از برداشتن پوست شکم، عضلات تضعیف شده قسمت زیرین شکم ترمیم می‌شوند. نوع دوم برش می‌تواند در اطراف ناف برای برداشتن پوست و چربی اضافه در قسمت فوقانی شکم ایجاد می‌شود.

یکی از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های تامی تاک یا جراحی شکم، سفت کردن عضلات رد یک خط عمودی است که با این کار علاوه بر سفت شدن عضلات در راستای عمودی، عضلات در راستای افقی نیز سفت شده و در پایان شکم به طور چشمگیری با خط کمر صاف نمایان می‌شود.

ابدومینوپلاستی چیست؟
جراحی پیکر تراشی

بیشتر افرادی که به دنبال ایجاد ظاهر خوش فرم‌تر در شکم خود هستند و یا زنانی که پس از بارداری‌های متعدد دچار افتادگی و شل شدن پوست در ناحیه شکم شده‌اند و یا افرادی که از بیماری چاقی رنج می‌برند، می‌توانند مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک باشند.

براکیوپلاستی (پیکرتراشی بازو)

پیکر تراشی بازو
براکیوپلاستی چیست؟

یکی از قسمت‌های بدن که می‌تواند در اثر افزایش سن و یا کاهش وزن شدید دچار افتادگی و شل شدن شود، قسمت پشتی بازو است. براکیوپلاستی یکی از روش‌های جراحی زیبایی برای تغییر شکل دادن به این قسمت یعنی از بازو تا آرنج است. در واقع این عمل زیبایی به نام پیکرتراشی بازو نیز شناخته می‌شود.

هرگاه فرد در اثر اضافه وزن زیاد دچار افتادگی در ناحیه بازو شده یا با کاهش وزن بسیار زیادی روبرو باشد ممکن است پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و در نهایت چین‌های پوستی در این قسمت ایجاد شود. براکیوپلاستی یکی از روش‌های جراحی زیبایی و پیکر تراشی است که معمولاً بعد از جراحی‌های لازم برای کاهش وزن انجام می‌شود. چنانچه این عمل در کنار عمل‌های دیگر کاهش وزن انجام می‌شود می‌تواند نتیجه بهتری در کانتورینگ بدن داشته باشد.

پیکرتراشی بازو

در حالی که با انجام ورزش می‌توانید قدرت ماهیچه‌های بازو را افزایش دهید اما وجود چین‌های پوستی ایجاد شده از افزایش وزن یا کاهش وزن در اثر عمل‌های جراحی می‌تواند موجب ایجاد عفونت، ناراحتی عمومی، مشکلات بهداشتی در ناحیه بازو و کاهش اعتماد به نفس در افراد شود و علاوه بر این توانایی درمان پوست اضافه‌ای که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده را ندارد، به همین دلیل انجام براکیوپلاستی برای این دسته از افراد مورد نیاز است.

عمل پیکرتراشی بازو توسط جراح زیبایی با برداشتن بخش‌هایی از بافت اضافه از زیر بازوی افراد انجام می‌شود. جراح یک برش در داخل یا پشت بازوی فرد ایجاد کرده و با این کار چین‌های اضافی پوست و چربی را از بین می‌برد و مجدد بافت باقیمانده را به یکدیگر بخیه می‌زند. در برخی موارد جراح بنابر نیاز مقداری از بافت اضافی کنار قفسه سینه را نیز برمی‌دارد. انجام این عمل موجب می‌شود تا قدرت بازو‌ها نیز بهبود یابد.

پیکرتراشی بازو
لیپوساکشن چربی های بازو

تزریق چربی باسن

یکی از انواع عمل پیکرتراشی و ایجاد تغییر در شکل ظاهری بدن، تزریق چربی به باسن است. این عمل زیبایی با هدف از بین بردن فرورفتگی‌های کنار باسن و هم چنین ایجاد خطوط صاف و منحنی از باسن تا ران است به منظور کانتورینگ بدن انجام می‌شود.

بزرگ کردن لگن یا تزریق چربی به باسن به شما کمک می‌کند تا ناحیه لگن و ران در وضعیت تراشیده و به صورت شیب دار صاف و جذاب دیده شود. تزریق چربی باسن به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن یک باسن خوش فرم داشته باشید.

در این روش، جراح مقداری از چربی اضافه قسمتی از بدن را تحت لیپوساکشن کشیده و به باسن تزریق می‌کند. در این عمل پیکر تراشی بیمار پس از قرار گرفتن تحت بیهوشی عمومی، توسط جراح لیپوساکشن می‌شود. مقدار چربی اضافه اغلب از ایجاد یک برش کوچک در قسمت ران یا معده یا قسمت داخلی ران برداشته شده و پس از انجام لیپوساکشن کامل و بخیه زدن برش‌های ایجاد شده، جراح مقدار چربی کشیده شده را به باسن تزریق می‌کند. قبل از تزریق، تمام خون و مایعات به کمک دستگاه خارج شده و در نهایت چربی خالص با هدف صاف کردن انحنای باسن به ناحیه لگن بیمار تزریق می‌شود.

تزریق چربی باسن نسبت به سایر روش‌ها کم تهاجم‌تر است. این بدان معنا است که زمان بهبودی سریع‌تر اتفاق می‌افتد و شما به نتیجه مطلوبی که به دنبال آن بودید خواهید رسید. مزیت دیگر انتقال چربی‌های اضافه از دیگر نواحی بدن است که موجب کاهش آن‌ها می‌شود.

پیکر تراشی باسن
روش های کوچک کردن باسن

کوچک کردن باسن

وجود باسن بزرگ در بانوان به منظور خارج شدن بهتر نوزاد یک امتیاز محسوب می‌شود با این حال هستند افرادی که با آرزوی داشتن اندامی صاف و باریک به دنبال عمل‌های زیبایی مانند کوچک کردن باسن هستند. علاوه بر این وجود چربی در ناحیه باسن، نشان‌دهنده استروژن سالم است که از بروز بیماری‌های قلبی و مشکلات بارداری جلوگیری می‌کند.

کوچک کردن باسن با هدف کاهش چربی‌های اضافه و ایجاد تغییر فرم ظاهری باسن تنها شامل قسمت‌های عضلانی اطراف باسن و نواحی انحنایی آن است و این در حالی است که نمی‌توان ساختار و شکل اصلی باسن را تغییر داد. یکی از روش‌های انجام این کار برای کاهش چربی‌های باسن استفاده از تمرینات منظم چربی سوز و کاهش میزان کالری دریافتی است. علاوه بر این انجام عمل پیکر تراشی کوچک کردن باسن نیز می‌تواند تأثیر به سزایی در کاهش اندازه باسن داشته باشد.

کوچک کردن باسن
لیپوساکشن باسن

پانیکولکتومی

یکی از روش‌های جراحی زیبایی و جراحی پیکر تراشی به منظور برداشتن پوست و چربی اضافی از قسمت پایینی شکم پس از کاهش وزن شدید، پانیکولکتومی است. این یک عمل جراحی شکم نیست اما برای برداشتن پوست شل شده و افتاده ناحیه شکمی که ممکن است قسمت ران‌ها و اندام تناسلی را پوشانده باشد و ایجاد یک ظاهر زیبا برای افراد انجام می‌شود.

برای دادن پاسخ به این سؤال که چرا باید جراحی پانیکولکتومی انجام شود، باید گفت: افراد به دلیل جراحی چاقی یا سایر روش‌هایی که برای کاهش وزن شدید استفاده کرده‌اند دچار افتادگی پوست می‌شوند. پوست اضافه می‌تواند تا روی باسن، ران‌ها و ناحیه تناسلی آویزان شود و در برخی موارد تا پایین زانو‌ها کشیده شود و فرد را در انجام فعالیت‌های روزانه مانند راه رفتن، ایستادن و نشستن دچار اختلال کند.

جراحی پانیکولکتومی با هدف جلوگیری از مشکلات جدی سلامتی مانند عفونت‌های پوستی، مشکلات کمر ( به دلیل وزن و مشکلات وضعیت بدنی)، بثورات ناشی از چروکیدگی، زخم و آبسه توسط متخصص و پزشک جراح انجام می‌شود.

پانیکولکتومی پس از بیهوشی عمومی یا داخل وریدی فرد توسط جراح متخصص شروع می‌شود. جراح برش‌هایی را از زیر استخوان سینه تا درست بالای استخوان لگن ایجاد می‌کند. درست در بالای ناحیه شرمگاهی و در قسمت پایین شکم، جراح متناسب با میزان پوست آویزان شده برش افقی را انجام می‌دهد. در برخی موارد لازم است برای افراد یکه پوست اضافی در عرض دارند، برش‌های عمودی ایجاد شود. پس از برش زدن، جراح مقدار پوست و چربی اضافه را برداشته و برش را بخیه می‌زند و پوست را به هم می‌بندد.

در هنگام انجام این روش، استفاده از لوله‌های کوچکی به نام درن به منظور خروج خون یا مایعات لازم و ضروری است.

پانیکولکتومی
هزینه های پانیکولکتومی

پیکرتراشی عمل تناسب اندام

داشتن اندام ایده‌آل و زیبا می‌تواند موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد شود. پیکرتراشی یا کانتور بدن یکی از انواع مختلف تکنیک‌های کاهش سایز در قسمت‌های متفاوت بدن مانند شکم، پهلو، ران‌ها، باسن و … است. انجام این عمل زیبایی می‌تواند به روش‌های مختلفی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن، تزریق چربی و … انجام شود. در هر روش جراح متخصص متناسب با وضعیت مراجعه‌کننده نوع عمل را مشخص و پس از بیهوشی آن را اجرا می‌کند.

افراد بسیاری مانند کسانی که دچار افتادگی پوست، شل شدن نواحی از بدن، رسوبات چربی و سلولیت در قسمت‌های مختلف بدن هستند، مناسب برای انجام عمل زیبایی پیکرتراشی هستند. کاهش یا افزایش وزن ناگهانی، داشتن سبک زندگی اشتباه و استفاده از رژیم‌های غذایی سخت و بدون نتیجه موجب می‌شود تا افراد برای از بین بردن مشکلات ظاهری و ایجاد تغییر در فرم بدن از پیکرتراشی یا کانتور بدن استفاده نمایند.

پیکرتراشی اندام
زیبایی اندام با پیکرتراشی

سوالات متداول پیکرتراشی

آیا پیکرتراشی محدودیت سنی دارد؟

افراد ۱۸ تا ۶۰ سال بنا بر تشخیص پزشک، قادر به استفاده از جراحی پیکرتراشی می‌باشند.

آیا بانوان باردار، می توانند پیکرتراشی کنند؟

نه ‌تنها پیکر تراشی، بلکه هیچ جراحی دیگری برای بانوان باردار یا شیرده مناسب نیست.

آیا امکان استفاده از دو روش پیکرتراشی با یکدیگر وجود دارد؟

اگر پزشک متخصص شرایط را مساعد بداند، امکان استفاده از پیکرتراشی و روش دیگر در کنار یکدیگر وجود خواهد داشت.

هزینه جراحی پیکرتراشی چقدر است؟

پیکرتراشی به روش های مختلفی انجام می شود که هزینه هر کدام متفاوت است و بستگی زیادی به ناحیه تحت جراحی و تخصص پزشک دارد. جهت اطلاع از هزینه پیکرتراشی با 09126846916 تماس بگیرید.