پیکرتراشی باسن

پیکرتراشی باسن

پیکرتراشی باسن

قبل از اینکه بخواهیم در مورد پیکرتراشی باسن صحبت کنیم اول پاسخ سؤال پیکرتراشی چیست رو خواهیم داد؟ پیکر تراشی یا به اصطلاح مجسمه سازی بدن اقداماتی است که برای فرم دهی و تغییر ظاهری ناحیه ای از بدن انجام می شود. یکی از قسمت‌های بدن که به خصوص در بانوان می‌تواند طرح بدن و تناسب اندام را به زیبایی هر چه تمام‌تر نشان دهد، ناحیه باسن و نشیمن‌گاه است. از بین بردن چربی‌های اضافه در ناحیه باسن به شما کمک می‌کند تا علاوه بر حفظ خطوط طبیعی بدن، نظم و سفت شدگی در پوست را نیز تجربه کنید.

انجام پیکرتراشی باسن به همراه تکنیک‌های مختلف بر روی ناحیه باسن می‌تواند به صورت بزرگ‌تر نمودن، کوچک‌تر کردن و یا بالا کشیدن ناحیه باسن به همراه باشد. هزینه پیکرتراشی باسن متناسب با نوع عمل جراحی می‌تواند متفاوت باشد. مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه مفتخر است تا با به کارگیری دستگاه‌ها و تجهیزات روز دنیا و هم‌چنین بهره‌مندی از تجارب پزشکان و جراحان مجرب تهران بتواند خدمات پیکرتراشی به ویژه در ناحیه باسن را با مناسب‌ترین قیمت‌ها ارائه دهد.

پیکرتراشی باسن

انواع پیکرتراشی باسن

پیکرتراشی باسن به منظور ایجاد تناسب در اندام این ناحیه به ویژه در بانوان انجام می‌شود. تکنیک‌های متفاوتی وجود دارد که با توجه به معاینات انجام‌شده، نوع تشخیص پزشک و درخواست بیمار و هم‌چنین میزان چربی موجود در ناحیه باسن فرد به‌کاربرده می‌شوند.

پیکرتراشی بازو

بسیاری از افراد به منظور خوش‌فرم تر شدن ناحیه باسن، به سمت انجام ورزش‌های سخت و استفاده از رژیم‌های طاقت‌فرسا روی می‌آورند. در برخی موارد وجود چربی‌های اضافه و یا پوست اضافه ایجادشده در اثر افزایش سن و یا کاهش بیش‌ازاندازه وزن موجب می‌شود تا اعتمادبه‌نفس افراد کاهش یابد. مقاومت بالای چربی و پوست اضافه در برابر استفاده از روش‌های طبیعی موجب می‌شود تا افراد به سمت عمل‌های زیبایی مانند پیکرتراشی باسن کشیده شوند.

انواع پیکرتراشی باسن

همان‌طور که گفته شد متناسب با نوع فرم باسن و درخواست بیمار، جراح نوع عمل پیکرتراشی را برای بیمار شرح داده و از آن استفاده می‌کند. در این مقاله منتشر شده در سایت کلینیک زیبایی ماه سعی شده است تا بیشتر با انواع عمل پیکرتراشی باسن و هزینه‌های اجرایی آن‌ها در تهران اطلاع کسب کنید. با ما همراه باشید.

1- پیکرتراشی باسن با لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از تکنیک‌های پیکرتراشی باسن است که ناحیه پهلوها را نیز درگیر می‌کند تا بدین‌صورت خطوط نرم‌تر و طبیعی‌تری در ناحیه باسن ایجاد شود. ایده این عمل زیبایی به این صورت است که با برداشتن پهلوها می‌توانید باسن خوش فرم تری داشته باشید. خارج نمودن چربی‌های اضافه از ناحیه باسن به خصوص قسمت‌های فوقانی و بیرونی موجب می‌شود تا باسن صاف‌تر و پهن‌تر دیده شود. مقدار چربی خارج‌شده بسته به نظر بیمار و هم‌چنین خاصیت ارتجاعی پوست یا توانایی پوست برای پوشانندگی این عمل تعیین می‌شود.

هزینه پیکرتراشی باسن با لیپوساکشن

2- پیکرتراشی باسن با لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی مشابه با لیپوساکشن است که با توجه به پیشرفت فناوری و تجهیزات جراحی، به منظور شکستن و مکش چربی‌ها می‌تواند متفاوت باشد. در این عمل زیبایی باسن، از فناوری مادون صوت، ارتعاش و … برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. تکنیک پیکرتراشی باسن با استفاده از لیپوماتیک موجب می‌شود تا چربی‌های اضافه زیرپوست بدون واردکردن آسیب به بافت باسن انجام شود. علاوه بر این منجر به ایجاد یکنواختی چربی در زیرپوست شده و ظاهری زیباتر و ظریف‌تر با اثر ماندگاری بالاتر را به وجود خواهد آورد.

لیپوماتیک ازجمله تکنیک‌های پیکرتراشی بدون اعمال جراحی است که تنها با ایجاد برش و سوراخ‌های کوچک در ناحیه مشخص‌شده و لوله باریکی به نام کانولا توسط جراح انجام می‌شود. حرکت لوله کانولا به صورت چرخشی و همراه با ایجاد ارتعاش است که موجب از بین رفتن چربی‌ها می‌شود. استفاده ازاین‌روش به عنوان یک روش درمانی برای چاقی محسوب نمی‌شود بلکه بیشترین هدف آن، اصلاح کانتور بدن و عدم کاهش وزن است.

جراح شما می‌تواند از چربی‌های به‌دست‌آمده از لیپوماتیک به عنوان پرکننده مناطق دیگری از بدن مانند سینه، صورت و … به شکل تزریقی استفاده کند. پیکرتراشی باسن با لیپوماتیک بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و حتی ایجاد خونریزی و جای زخم پس از عمل به‌آسانی در مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه توسط جراحان مجرب انجام می‌شود.

هزینه پیکرتراشی باسن با لیپوماتیک

3- پیکرتراشی باسن با لیفت

لیفت باسن باهدف بهبود ظاهر باسن می‌تواند به صورت کانتور کردن باسن، کشاله ران‌ها، ران و شکم انجام شود. پیکرتراشی باسن با استفاده از لیفت و ایجاد باسن برزیلی به تنهایی هیچ حجمی را به باسن اضافه نمی‌کنند اما در برخی موارد این روش با یکی از روش‌های بزرگ کردن باسن ترکیب‌شده تا شکل و اندازه باسن را تغییر دهند.

اجرای لیفت باسن همراه با برداشتن چربی و پوست اضافه همراه است که پس از انجام عمل پیکرتراشی، پوست باقیمانده برای ایجاد ظاهر زیباتر و خوش‌فرم شدن باسن به سمت بالا کشیده می‌شود. در واقع لیفت باسن به دلیل افزایش سن، شل شدن و افتادگی پوست ناحیه باسن، عوامل ژنتیکی، نوسانات پیش آمده در وزن افراد و … انجام می‌شود. انجام عمل لیفت باسن در کنار سایر تکنیک‌های پیکرتراشی باسن می‌تواند نتیجه‌ای بهتر و ماندگارتر داشته باشد.

در پیکرتراشی باسن با لیفت، جراح با ایجاد یک برش در امتداد قسمت تحتانی کمر از یک سمت لگن به سمت دیگر می‌تواند مقدار پوست اضافه را از قسمت زیر برش به سمت بالا کشیده و باسن را به سمت بالا آورده و چربی و پوست اضافه را از بین می‌برد.

هزینه پیکرتراشی باسن با لیفت

4- پیکرتراشی باسن با تزریق چربی

یکی از انواع پیکرتراشی باسن، ایجاد فرم پرحجم و بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی و پیوند است. جراح شما می‌تواند با استفاده از چربی‌های اضافه در ناحیه معده، داخل ران‌ها، شکم و … این پیوند چربی را انجام دهد. در طول انجام این روش پیکرتراشی، جراح مقدار چربی موردنیاز خود را از طریق لیپوساکشن یا لیپوماتیک از نواحی دیگر برداشته و به ناحیه باسن منتقل می‌کند.

تکنیک تزریق چربی یکی از شیوه‌های کم تهاجمی پیکرتراشی باسن است که در مدت زمان شش تا دوازده هفته آثار نهایی خود را نشان می‌دهد. با استفاده ازاین‌روش در ناحیه باسن خطوطی صاف و مشخص ایجاد می‌شود.

هزینه پیکرتراشی باسن با تزریق چربی

افراد مناسب برای عمل پیکرتراشی باسن

پیدایش روش‌های مختلف پیکرتراشی باسن موجب شده تا افراد زیادی به منظور اهداف مشخص‌شده و نیاز خود به سمت این عمل زیبایی روی آورند.

 • افرادی که با افزایش سن دچار اضافه وزن و تجمع چربی در این ناحیه می‌شوند.
 • افرادی که در ناحیه باسن خود در اثر کاهش وزن زیاد دارای پوست اضافه هستند.
 • افرادی که با توجه به مشکلات ژنتیکی در ناحیه مشخص‌شده دچار لاغری بیش‌ازاندازه هستند و می‌خواهند مقداری به حجم و فرم باسن خود اضافه نماید.
 • افرادی که با توجه به استفاده از رژیم‌های غذایی سخت و ورزش‌های طاقت‌فرسا نتوانسته‌اند چربی‌های اضافه خود را از بین ببرند.
 • افرادی که در ناحیه باسن خود دارای پوست با خاصیت کشسانی و ارتجاعی بالا هستند.

افراد مناسب برای عمل پیکرتراشی باسن

مزایای پیکرتراشی باسن

یکی از مهم‌ترین مزایای پیکرتراشی باسن که موجب شده تا نظر بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند، خوش‌فرم تر شدن و بهبود ظاهر ناحیه باسن و کمر افراد است. علاوه بر این انجام پیکرتراشی باسن به روش‌های مختلف می‌تواند دارای مزایای مختلفی باشد که عبارت‌اند از:

 • حذف و از بین بردن چربی و پوست اضافه در ناحیه باسن با لیپوماتیک
 • کم کردن میزان حجم باسن در افرادی که از داشتن باسن بزرگ رنج می‌برند
 • لیفت باسن به سمت بالا و ایجاد پوست صاف و خطوط کشیده در ناحیه باسن
 • ماندگاری اثر عمل پیکرتراشی با کمک لیپوماتیک
 • دوره نقاهت و بهبودی سریع پس از عمل پیکرتراشی باسن

مزایای پیکرتراشی باسن

عوارض پس از پیکرتراشی باسن

تکنیک‌های مختلف پیکرتراشی باسن همانند سایر عمل های تهاجمی می‌تواند عوارض و خطرات احتمالی داشته باشد. در روش‌هایی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن که با استفاده از بی‌حسی موضعی و با سدیشن در بیمار انجام می‌شود می‌توان گفت عوارض کمتر باشد.

در حالت کلی پس از انجام پیکرتراشی باسن این عوارض و خطرات، گاهی فرد را تهدید می‌کنند:

 • تجمع مایع سروما در زیر بافت شکم و باسن
 • عدم تقارن در انجام پیکرتراشی
 • خطرات بیهوشی
 • ایجاد عفونت در ناحیه برش داده‌شده
 • ایجاد اسکار و جای زخم نامطلوب در نواحی برش خورده
 • گرفتگی رگ‌های عمقی و ایجاد عوارض قلبی و ریوی
 • وارد شدن آسیب به بافت چربی زیرپوست یا در اصطلاح نکروز چربی
 • نکته قابل توجه این است که چنانچه در انتخاب جراح و مرکزی که قصد انجام عمل زیبایی دارید دقت کافی به عمل اورده باشید، احتمال بروز این عوارض بسیار کاهش می یابد.

عوارض پس از پیکرتراشی باسن

اقدامات قبل از پیکرتراشی باسن

اگر شما هم طبق مطالب گفته شده از آن دست افراد مناسب برای انجام پیکرتراشی باسن هستید، نیاز است تا قبل از انجام عمل زیبایی اقداماتی را انجام دهید.

 • انتخاب مرکز درمانی معتبر مانند کلینیک زیبایی ماه و مراجعه به جراح متخصص جهت بررسی و انجام معاینات لازم
 • تشخصی فاکتورهای بدنی و انتخاب نوع عمل پیکرتراشی باسن تحت نظر پزشک و با توجه به میزان چربی اضافه جمع شده رد زیر پوست
 • جلوگیری از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن جریان خون می‌شوند مانند آسپرین و بروفن
 • عدم استفاده از دخانیات و مواد الکلی به مدت یک ماه قبل از انجام عمل پیکرتراشی باسن

دوره نقاهت پیکرتراشی باسن

پس از انجام عمل پیکرتراشی باسن، انجام مراقبت‌های پزشکی و توصیه‌های جراح به منظور بهبودی کامل، دستیابی به نتایج بهینه و هم چنین سپری شدن دوره نقاهت با کمترین میزان عوارض و خطرات، لازم و ضروری است.

 • مراقبت از بانداژ و پانسمان استفاده شده در روش‌های جراحی برای جلوگیری از ایجاد عفونت در ناحیه برش خورده
  مصرف داروها و مواد غذایی مناسب برای دستیابی به نتیجه بهتر
 • مراقبت از لوله‌های زهکشی استفاده شده پس از جراحی لیفت باسن به منظور جلوگیری از تجمع مایع خونی
 • عدم استفاده از حمام به مدت 3 الی 5 روز برای جلوگیری از ایجاد عفونت در جای زخم
 • قدم زدن و پیاده‌روی آرام از روز دوم بعد از پیکرتراشی باسن برای پیشگیری از لخته شدن خون و خروج مایعات خونی

مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی باسن

 • استفاده از گن‌های کششی برای حفظ و تثبیت نتیجه به مدت دو الی سه هفته
 • با توجه به انجام عمل جراحی پیکرتراشی باسن در ناحیه نشیمن‌گاه و حساس شدن این قسمت لازم است در هنگام نشستن مراقب باشید و از توالت فرنگی برای اجابت مزاج استفاده کنید.
 • عدم استفاده از مواد غذایی که موجب بروز یبوست و نفخ معده می‌شوند.
 • به مدت چهار هفته از انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی سخت و دشوار خودداری کنید.
 • استفاده از پماد، قرص و آنتی بیوتیک به منظور کاهش حس درد، تورم، التهاب و عفونت در ناحیه جراحی شده

هزینه پیکرتراشی باسن 

همان‌طور که گفته شد، پیکرتراشی باسن متناسب با نوع عمل زیبایی درخواست شده از جانب بیمار انجام می‌شود. ازاین‌رو هزینه پیکرتراشی باسن می‌تواند با توجه به تکنیک استفاده‌شده در آن مشخص شود.

علاوه بر این میزان چربی و پوست اضافه‌ای که لازم است از ناحیه زیر پوست برداشته شود نیز تاثیر به سزایی در هزینه پیکرتراشی باسن خواهد داشت.

در اکثر موارد هزینه پیکرتراشی باسن با تکنیک‌های مختلف بسته به میزان چربی، دستمزد جراح متخصص بر اساس میزان تجربه، دانش و فعالیت، هزینه‌های مرکز درمانی، انجام عمل‌های زیبایی دیگر در کنار پیکرتراشی باسن و هزینه‌های جانبی (لباس، مواد بیهوشی و …) دارد. در سال 1402 با توجه به وجود شرایط اقتصادی و سیاسی، تحریم‌ها، تورم و …، هزینه پیکرتراشی باسن با توجه به این عوامل تخمین زده‌شده و در اختیار مراجعه‌کننده قرار داده شود.

هزینه پیکرتراشی باسن در سال 1401

پیکرتراشی باسن در کلینیک زیبایی ماه

در دنیای امروز داشتن اندام ایده ال و متناسب علاوه بر خوش‌فرم تر شدن ظاهر بدنی موجب افزایش اعتمادبه‌نفس افراد شده تا بتوانند بیشتر در جامعه فعالیت داشته باشند. بسیاری از افراد از داشتن باسن بزرگ و مقدار چربی و پوست اضافه در این ناحیه رنج می‌برند که در برخی موارد موجب می‌شود تا حتی راه رفتن برای افراد سخت و سخت‌تر شود.

پیکرتراشی باسن با استفاده از تکنیک‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیفت و تزریق چربی در ناحیه باسن به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر به اندام ایده ال خود برسید. کلینیک زیبایی ماه یکی از بهترین مراکز درمانی تهران است که با بهره‌مندی از جراحان متخصص و باتجربه و هم‌چنین استفاده از تجهیزات به‌روز دنیا تا پایان زمان بهبودی و رسیدن به نتیجه دلخواه، شما را در عمل پیکرتراشی باسن همراهی خواهد کرد.

پیکرتراشی باسن در کلینیک زیبایی ماه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *