پیکرتراشی بازو

پیکرتراشی بازو

لیپوماتیک بازو

بازوها یکی از نواحی بدن است که مانند سایر قسمت‌ها دچار چربی اضافه می‌شود. در بسیاری از افراد به دلایل ژنتیکی این چربی زیر بغل و در ناحیه بازو ایجاد می‌شود. در برخی دیگر افزایش سن موجب تجمع بیشتر چربی‌ها می‌شود. صرف نظر از اینکه این چربی‌های اضافه در اثر چه چیزی به وجود آمده‌اند، این رسوبات چربی می‌تواند بدن را پهن‌تر نشان داده و شما را در پوشیدن لباس‌های بدون آستین نگران کند.

همراه با افزایش وزن و بالا رفتن سن، افراد در ناحیه بازوی خود چربی‌های اضافه‌ای را مشاهده می‌کنند که به مرور زمان سفت می‌شوند. هر چند از بین بردن این چربی‌ها در ناحیه بازو با کاهش وزن، استفاده از رژیم‌های غذایی و انجام ورزش‌های سخت بهتر از نواحی دیگر قابلیت این را دارند که حذف شوند و از بین روند، ایجاد پوست شل و افتاده موجب می‌شود تا افراد به سمت عمل‌های زیبایی روی آورند.

در حالت کلی پس از بین بردن چربی‌های اضافه، پوست بازو به دلیل از بین رفتن بافت زیرپوستی دچار شل شدگی و افتادگی می‌شود. پیکرتراشی با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیفت می‌تواند برای این افراد بهترین گزینه باشد. کلینیک زیبایی ماه افتخار دارد که با استفاده از بهترین دستگاه‌ها و به کارگیری مجرب‌ترین جراحان متخصص تمامی این خدمات را در اختیار شما قرار دهد.

افراد مناسب برای پیکرتراشی بازو

در بیشتر موارد افرادی که با افزایش سن دچار افتادگی شل شدن پوست شده‌اند در درجه اول، مناسب‌ترین افراد برای پیکرتراشی بازو به شمار می‌روند. افرادی که پس از یک دوره کاهش وزن و از دست دادن بافته‌ای زیرپوستی و چربی‌های اضافه ناحیه بازوی خود دچار افتادگی پوست شده‌اند. علاوه بر این افرادی که با اضافه وزن و چاقی مواجه هستند. تجمع چربی‌ها در بازو می‌تواند ظاهر نامناسبی را ایجاد کند، پیکرتراشی بازو به شما کمک می‌کند تا به تناسب اندام در این ناحیه دست یابید.

افراد مناسب برای پیکرتراشی بازو

انواع روش های جراحی پیکرتراشی بازو

همان طور که می‌دانید، پیکرتراشی یکی از روش‌های کاهش چربی‌های اضافه تجمع یافته در بافت زیرپوستی است که می‌توان با استفاده از روش‌های جراحی و بدون جراحی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک بازو از دست این چربی‌ها خلاص شد. این روش‌ها تا مقدار زیادی مشابه با یکدیگر هستند که تنها با توجه به میزان چربی جمع شده در ناحیه بازو و تشخیص پزشک معالج تعیین می‌شود که کدام روش بهترین گزینه برای شما است.

وجود عروق و عصب‌های فراوان در این ناحیه موجب می‌شود تا شما پس از بررسی‌های لازم بتوانید این عمل زیبایی را زیر نظر بهترین جراحان پیکرتراشی انجام دهید. یکی از بهترین مراکز درمانی که شما می‌توانید با اطمینان و بدون نگرانی عمل پیکرتراشی بازو را انجام دهید، کلینیک زیبایی ماه است.

هر چه عمل پیکرتراشی بازو با دقت و روش مناسب‌تری انجام شود در پایان و پس از عمل شما پوست خود را به صورت صاف و یکدست به دور از ناهمواری خواهید داشت. استفاده از بهترین متدهای پزشکی روز دنیا با کمک جراحان متخصص و دستگاه‌های جراحی در کلینیک جراحی زیبایی ماه ، موجب می‌شود تا در پایان از نتیجه کار رضایت کافی داشته باشید.

جراحی پیکرتراشی بازو

1- پیکرتراشی بازو با لیپوساکشن

لیپوساکشن بازو به عنوان روشی از پیکرتراشی بازو یک روش جراحی است که به افراد در بالا بردن اعتماد به نفس و از بین بردن چربی‌های اضافه و دادن ظاهر زیبا به بازوها کمک شایانی می‌نماید. در لیپوساکشن بازو همانند سایر قسمت‌های دیگر با استفاده از یک میله نازک و باریک به نام کانولا، چربی‌های اضافه شکسته شده و به بیرون کشیده می‌شوند.

جراح پس از معاینه‌های لازم و بسته به میزان تجمع چربی‌های ناحیه بازو، روش لیپوساکشن را تجویز می‌کند که به جای بیهوشی تنها با استفاده از یک بی‌حسی موضعی در ناحیه مشخص شده، عمل جراحی را انجام می‌دهد. جراح دو بریدگی به صورت سوراخ را در دو ناحیه بازو ایجاد می‌کند. یکی در نزدیکی مفصل آرنج و دیگری در قسمت پشت زیر بغل است که لوله کانولا را از این قسمت‌ها وارد کرده و چربی‌های اضافه و نامطلوب را از بین می‌برد.

در حالت کلی جراح با استفاده از کانولا، سلول‌های چربی را با حرکت‌های صاف به سمت عقب و جلو، شکسته و سپس از بدن به صورت مکیدن خارج می‌کند. پیکرتراشی بازو با کمک لیپوساکشن موجب می‌شود تا بافتهای ماهیچه‌ای، عروق خونی و عصب‌های ناحیه بازو دست نخورده باقی مانده و تا حد امکان در کمترین زمان بهبودی و زخم‌ها را کاهش می‌دهد.

پیکرتراشی بازو با لیپوساکشن

2- پیکرتراشی بازو با لیپوماتیک

روش لیپوماتیک به منظور پیکرتراشی بازوها نقش به سزایی در تناسب اندام و زیبایی ظاهر بازوها دارد. این روش برای افراد یکه پوست الاستیک دارند می‌تواند بهترین گزینه برای کوچک‌تر نمودن بازو باشد. لیپوماتیک بازو ، پس از حذف شدن چربی‌های اضافه، پوست به حالت طبیعی خود باز می‌کردد.

چنانچه پوست فرد خاصیت ارتجاعی و برگشت‌پذیری کمتری داشته باشد،پس از حذف چربی‌های اضافه، بافت زیرین به صورت مشخص‌تر نمایش داده می‌شود. پیکرتراشی بازو به روش لیپوماتیک بیشتر برای افرادی که بازوهای بزرگ و یا پوست شل و افتاده دارند که نتوانسته‌اند با ورزش به تناسب اندام و کاهش چربی دست یابند بهترین گزینه انتخابی است.

جراح متناسب با میزان چربی جمع شده، اندازه بازو، نوع چربی قابل استخراج و سایز خواص بازوها، تعیین می‌کند که لیپوماتیک به تنهایی انجام شود یا در کنار آن از روش لیپوساکشن به عنوان مکمل نیز استفاده شود.

لیپوماتیک بازو با انجام بی‌حسی موضعی در ناحیه مشخص شده برای تسکین درد آغاز می‌شود. در ادامه جراح برای وارد کردن لوله کانولا، برش‌هایی را در ناحیه بازو ایجاد می‌کند و بدون آسیب رساندن به بافته‌ای ماهیچه‌ای بازو، ساکشن را بر روی چربی‌های اضافه انجام می‌دهد. لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن از دقت و ظرافت بیشتری برخوردار است و با بیرون کشیدن چربی‌های اضافه از بازو موجب می‌شود تا پوست بازو سفت و صاف شود و پوست را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد.

هزینه انجام پیکرتراشی بازو به روش لیپوماتیک به میزان چربی و نوع چربی جمع شده در بافت زیرین پوست دارد که پس از معاینه توسط جراح متخصص مشخص می‌شود.

پیکرتراشی بازو با لیپوماتیک

3- پیکرتراشی بازو با لیفت

لیفت با براکیوپلاستی یکی از تکنیک‌های جراحی پیکرتراشی بازو است که با هدف کاهش میزان افتادگی پوست بازو، سفت و صاف شدن بافت حمایتی زیرین بازو و کاهش چربی‌های موضعی در ناحیه بازوها بر روی افراد انجام می‌شود. نوسانات موجود در وزن، سن و یا مسائل ژنتیکی موجب می‌شود که بازوهای شما آویزان و شل نشان داده شود. این موارد با انجام ورزش‌های سخت قابل اصلاح نیستند به همین دلیل انجام جراحی لیفت بازو، بهترین گزینه برای انجام عمل جراحی پیکرتراشی بازو است.

لیفت بازو یکی از روش‌های پیکرتراشی بازو به صورت جراحی است که با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. جراح متخصص، برش لازم را بسته به میزان و محل پوست اضافی که نیاز است برداشته شود را بر روی بازو ایجاد می‌کند.

برش‌های ایجاد شده در قسمت داخلی بازو و متناسب با نظر جراح ایجاد می‌شود و در برخی موارد ممکن است زیر بغل تا ناحیه بالای آرنج را درگیر نماید. در این روش چربی‌های اضافه جمع شده در لایه زیرین پوست به صورت کامل برداشته می‌شود. پس از آن بافت ماهیچه‌ای زیرین با بخیه‌های داخلی سفت و به سمت بالا کشیده می‌شود و تغییر شکل بازو را ایجاد می‌کند.

پیکرتراشی بازو با لیفت

مزایای پیکرتراشی بازو

پیکرتراشی بازو با حذف میزان سلول‌های چربی اضافه در ناحیه بازو و هم چنین از بین بردن پوست اضافه در این قسمت از بدن با مزایایی همراه است:

 • کاهش افتادگی بیش از حد پوست در اثر افزایش سن یا کاهش شدید وزن
 • سفت و صاف نمودن بافت حمایتی زیرین بازو
 • کاهش چربی‌های موضعی در ناحیه بازو
 • تغییر شکل، بهبود ظاهر و جوان‌سازی بازوها
 • تثبیت نتیجه در طولانی مدت

عوارض و خطرات پیکرتراشی بازو

جراحی پیکرتراشی بازو با توجه به نوع عمل انجام شده می‌تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد. انتخاب مرکز در مانی معتبر و جراح متخصص آگاه به جدیدترین متد روز دنیا به شما در کاهش عوارض کمک شایانی می‌کند. مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه عمل جراحی پیکرتراشی بازو را با کمترین میزان عوارض و بدون نگرانی برای شما انجام می‌دهد.

برخی از عوارض عبارت‌اند از:

 • عدم تقارن در شکل بازوها که در اثر نتیجه تغییرات در طول فرایند بهبودی رخ می‌دهد.
 • ایجاد تغییرات در احساس پوست که در جراحی پیکرتراشی بازو با روش لیفت یا لیپوساکشن ممکن است اعصاب حسی دچار آسیب شوند.
 • ایجاد بافت اسکار یا جای زخم که معمولا در لیفت بازو به دلیل جراحی و ایجاد برش نمایان می‌شود.

اقدامات قبل از پیکرتراشی بازو

قبل از انجام پیکرتراشی بازو، لازم است تا اقداماتی با هدف انتخاب نوع عمل زیبایی انجام شود تا جراح نظر نهایی خود را مطابق با درخواست بیمار ارائه دهد.

 • انجام آزمایش و ارزیابی پزشک
 • عدم مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن جریان خون می‌شوند مانند آسپرین
 • عدم استعمال دخانیات و الکل
 • آگاه نمودن جراح از وضعیت جسمانی، شرایط بیماری و مصرف داروهای خاص
 • کمک گرفتن از شخصی به منظور اینکه در طول بهبودی و هنگام ترخیص در کنار شما باشد.

دوره نقاهت پیکرتراشی بازو

در طول دوره نقاهت به منظور احساس درد کمتر و کاهش میزان تورم و عوارض دیگر و هم چنین رسیدن به نتیجه نهایی، بهتر است مواردی را رعایت کنید.

 • استفاده از لباس مخصوص یا بانداژ الاستیک برای کاهش میزان تورم
 • انجام دستورالعمل‌های خاص در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی در پیکرتراشی بازو با لیفت و مراقبت از درن ها
 • استفاده از داروها و مواد غذایی که روند بهبودی را سرعت می‌بخشند.

در دوره نقاهت بعد از پیکرتراشی بازو چنانچه با علائمی مانند تنگی نفس، درد در قفسه سینه، ضربان قلب نامنظم و قرمزی و التهاب پوست و تب مواجه شدید باید در سریع‌ترین زمان ممکن با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی بازو

 • مراقبت از لوله‌های کوچک قرار داده شده در ناحیه جراحی برای تخلیه خون یا مایع اضافی
 • پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین به مدت سه تا چهار هفته با بازوی جراحی شده
 • خودداری از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و تمرینات ورزشی به مدت چهار تا هشت هفته
 • استفاده از داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک به منظور کاهش درد و جلوگیری از ایجاد عفونت

هزینه پیکرتراشی بازو

عوامل متعددی در تعیین هزینه پیکرتراشی بازو تاثیرگذار هستند. از جمله این موارد که از مهم‌ترین پارامترهای قیمت پیکرتراشی بازو به شمار می‌رود، انتخاب نوع عمل زیبایی است. علاوه بر آن میزان چربی و پوست اضافه در بافت زیرین ناحیه بازو در قیمت پیکرتراشی بازو نقش موثری خواهند داشت. هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های بیمارستان، لباس، مراقبت‌های پس از عمل، دستمزد جراح، معاینات و آزمایش‌های لازم بعد از عمل و … از عواملی به حساب می‌آیند که در هزینه پیکرتراشی بازو تاثیر مستقیمی دارند.

سخن پایانی

بازوها یکی از نواحی بدن است که در صورت داشتن چربی‌های اضافه برخلاف ناحیه شکمی و پهلوها نمی‌توان با استفاده از گن‌های لاغری و … آن‌ها را مخفی نمود. داشتن تناسب اندام و ظاهر زیبا در ناحیه بازو موجب افزایش اعتماد به نفس افراد در استفاده از لباس‌های بدون آستین و تنگ می‌شود. پیکرتراشی بازو با هدف از بین بردن چربی‌های اضافه و هم چنین رفع شل شدگی و افتادگی پوست در ناحیه بازو انجام می‌شود.

تکنیک‌های مختلف بسته به نوع چربی و میزان چربی موجود در ناحیه بازو با هزینه‌های جراحی متفاوت انجام می‌شود. هزینه پیکرتراشی بازو بسته به مرکز درمانی، دستمزد جراح متخصص و هزینه‌های جانبی اعم از لباس، بیهوشی و … تخمین زده می‌شود. مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه با استفاده از جدیدترین متدهای درمانی با مناسب‌ترین قیمت‌ها عمل زیبایی پیکرتراشی بازو را بدون نگرانی زیر نظر جراح متخصص انجام می‌دهد.

سوالات متداول پیکرتراشی بازو

آیا پیکر تراشی بازو درد دارد؟

در طول عمل پیکرتراشی بازو از یک ماده بی‌حسی برای انجام این جراحی استفاده می‌شود و شما درد زیادی نخواهد داشت.

با عمل پیکر تراشی بازو چه مقدار چربی از بازو خارج می شود؟

حداکثر مقدار چربی که می‌توان با پیکر تراشی از بازو خارج کرد بین دو تا سه کیلوگرم است.

آیا بعد از عمل پیکر تراشی بازو جای زخم باقی می ماند؟

زخم ایجاد شده در عمل پیکر تراشی بازو بسیار باریک بوده و جای زیادی باقی نخواهد گذاشت.

چند روز بعد از پیکرتراشی بازو می توان به فعالیت های روزانه پرداخت؟

اکثر بیماران چند روز پس از پیکرتراشی به سر کار رفته و پس از دو هفته می توانند به فعالیت‌های روزانه خود باز گردند.

چه عواملی بر هزینه پیکرتراشی بازو تاثیر می گذارند؟

میزان تخصص و مهارت پزشک
بیمارستان و کلینیک خصوصی
روش انتخابی برای انحام جراحی
هزینه آزمایشات مورد نیاز قبل از عمل
میزان چربی که در نواحی مختلف وجود دارد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

4 دیدگاه دربارهٔ «پیکرتراشی بازو»

  1. سلام فریما عزیز
   در صورتی که بعد از رژیم غذایی که دکتر میدن و توصیه هایی که میگن رو به درستی انجام بدید سلول های چربی رشد نمی کنند.

 1. سلام مطلبی که گذاشتید خیلی به دردم خورد و جواب سوالامو گرفتم
  ببخشید من یه سوالی داشتم، جای بخیه پیکرتراشی بازو چقدر زمان میبره تا کاملا محو بشه؟

  1. سلام حامد عزیز
   ممنون از وقتی که گذاشتی!!!
   معمولا یکسال بعد از پیکرتراشی بازو خط بخیه روی بازو کمرنگ خواهد شد. اما کاملا محو نمی شود. برای اینکه رد این بخیه کاملا از بین بره میتونین از روشهای مختلفی از جمله استفاده از لیزر مخصوص این کار یا استفاده از پمادها و کرم هایی که مخصوص جای بخیه هستن، استفاده کنین.برای اینکه از وضعیت خودتون مطلع بشین میتونین با 09126846916 تماس بگیرین.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *