آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد؟

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد؟

آیا به فکر خلاص شدن از شر چین و چروک‌های صورت خود هستید یا می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید اما واقعاً تفاوت بین درمان هایفو و بوتاکس را نمی‌دانید؟ یا نمی‌دانید که اگر از قبل بوتاکس داشته باشید می‌توانید هایفو را انجام دهید؟

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد؟

اینکه هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد؟ پیشرفت علم باعث ایجاد انواع روش‌های درمانی مراقبت از پوست از جمله بوتاکس و هایفو شده است. هر دو روش درمانی برای جوانساری پوست به کار برده می‌شوند و به هر شکلی موجب زیباتر دیده شدن و جوان‌تر شدن صورت می‌شوند.

تفاوت هایفو و بوتاکس

برای بررسی اینکه آیا درمان زیبایی هایفو بر بوتاکس می‌تواند تأثیر داشته باشد یا خیر باید نسبت به هر دوی آن‌ها اطلاعات کامل داشته باشید.

تفاوت هایفو و بوتاکس

بوتاکس چیست؟

بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای جوان به نظر رسیدن و کاهش علائم پیری هستند. سم بوتولینوم که بیشتر با نام بوتاکس (اولین برند تولید مواد تزریق) شناخته می‌شود، شکل مؤثری از درمان زیبایی پزشکی بدون جراحی است.

بوتاکس چیست؟

این درمان با تزریق بوتاکس به زیر پوست در دوزهای کم به کار برده می‌شود تا ظاهر خطوط ریز را کاهش دهد و در عین حال پوست را سفت کند. حلقه‌های زیر چشم و تیرگی‌های اطراف چشم را به حداقل رسانده و ظاهری زیباتر را به طور کلی به چهره فرد می‌بخشد.

آیا بوتاکس پیشانی باعث افتادگی پلک می‌شود؟

هایفو چیست؟

یکی از شیوه‌های درمان زیبایی نسبتاً جدید، غیر تهاجمی و بدون درد است که به منظور لیفت صورت و سفت کردن پوست مورد استفاده قرار داده می‌شود. هایفو با کمک دستگاه اولتراسوند، انرژی را تولید می‌کند که موجب گرم شدن پوست شده و در نهایت با تولید کلاژن به سفت‌تر شدن پوست کمک می‌کند.

هایفو چیست؟

در واقع هایفو از یک انرژی متمرکز فراصوت برای هدف قرار دادن لایه‌های پوست درست زیر سطح استفاده می‌شود تا موجب گرم شدن بافت پوست شود. هنگامی که سلول‌های ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی می‌رسند، آسیب سلولی را تجربه می‌کنند.

در حالی که این به نظر غیر منطقی است اما این تحریک سلول‌ها موجب تولید کلاژن شده و پروتئین ساختار پوست را افزایش می‌دهند. بالا رفتن میزان کلاژن موجب سفت‌تر و محکم‌تر شدن بافت پوست می‌شود.

لیفت با نخ

کدام درمان بهتر است؟

برای انتخاب درمان بهتر نمی‌توان گفت هایفو یا بوتاکس، کدام بهتر هستند. زیرا هر دوی این روش‌ها عوارض و خطرات احتمالی خود را به همراه خواهند داشت.

کدام درمان بهتر است؟

عوارض هایفو

  • با توجه به اینکه هیچ روش جراحی استفاده نمی‌شود، بیماران می‌توانند درد کمتری را در طی درمان داشته باشند.
  • به دلیل گرمای تولید شده جهت تحریک و افزایش کلاژن‌ها، برخی از افراد ممکن است دچار ناراحتی و سوزش شوند.
  • ممکن است در طول درمان یا بعد از آن متوجه قرمزی یا تورم خفیف شوند.

عوارض بوتاکس

  • میزان درد ایجاد شده در تزریق بوتاکس با توجه به اینکه از کرم‌های بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود، به مقدار کمتری خواهد بود.
  • خونریزی، قرمزی، کبودی و تورم برخی از عوارض شایع بوتاکس است که بعد از مدت چند روز بهبود پیدا می‌کند.

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد؟

با توجه به تعریف‌هایی که از دو روش درمان زیبایی هایفو و بوتاکس و هم چنین عوارض آن‌ها داشتیم، به گفته متخصصان پوست، در صورتی که قبلاً بوتاکس انجام داده باشید، هم چنان می‌توانید تحت درمان با هایفو نیز قرار بگیرید.

با این حال توصیه می‌شود که تزریق بوتاکس را حداقل یک تا دو هفته قبل از درمان هایفو انجام دهید.

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین می‌برد؟

این باعث می‌شود که استفاده از هایفو بی‌خطر بوده و عوارض جانبی را به دنبال نداشته باشد. در واقع هایفو یک شیوه درمانی خفیف است که اغلب بدون درد انجام می‌شود. بهتر است قبل از انجام آن در صورتی که از سایر روش‌های جوان‌سازی استفاده کرده‌اید حتماً آن را به اطلاع پزشک خود برسانید.

آیا بوتاکس چروک زیر چشم را از بین می‌برد؟

یادداشتی از کلینیک ماه

همراه با پیشرفت علم و فناوری، روش‌های مختلف جدیدی در زمینه زیبایی و جوان‌سازی پوست ایجاد شده است. تزریق بوتاکس و هایفو از مؤثرترین و کارآمدترین این روش‌ها به شمار ‌می‌روند.

انتخاب شیوه درمانی مناسب در میان انبوهی از راه حل‌های برطرف کردن چین و چروک موجب شده افراد دچار سر درگمی شوند. اینکه هایفو بهتر است یا بوتاکس؟ آیا می‌توان بعد از بوتاکس، هایفو را انجام داد؟ یا بالعکس آن، همه این‌ها مواردی است که باید در درجه اول با پزشک معالج مشورت شود تا شیوه درمانی مناسب انتخاب گردد.

کلینیک ماه یکی از مرکز معتبر درمان زیبایی بدون جراحی است که می‌توانید با جلسات مشاوره حضوری و غیر حضوری ارائه شده با بهترین دیدگاه و یک تصمیم‌گیری صحیح، ظاهر خود را زیبا‌تر و جوان‌تر کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *