واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی

آشنایی با واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یک روش جراحی جوانسازی واژن است که به منظور اصلاح و بازیابی عضلات شل شده واژن در بانوان انجام می‌شود. افزایش سن و انجام زایمان طبیعی از مواردی هستند که موجب شل شدن عضلات کانال واژن می‌شوند. جراحی زیبایی وازن یک عمل زنان و زایمان است که به عنوان جراحی جوانسازی واژن نیز شناخته می‌شود. انجام این عمل زیبایی در مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه به دو روش بیهوشی موضعی و عمومی انجام می‌شود.

دوره نقاهت 10 روز
نوع بی حسی موضعی

چرا واژینوپلاستی انجام می‌شود؟

واژینوپلاستی یکی از تکینیک‌های زیباسازی واژن با هدف سفت کردن واژن که در اثر زایمان طبیعی یا پیری سست یا شل شده است، انجام می‌شود. عمل زیبایی وازن موجب بهبود ظاهر واژن شده و در برخی زنان ضریب اعتماد به نفس را بالا می‌برد و می‌تواند مشکلات اختلال عملکرد جنسی را نیز برطرف نماید. به همین علت انجام جراحی زیبایی واژن برای زیباسازی و بازسازی واژن در بانوان انجام می‌شود.

عمل زیبایی وازن

جراحی زیبایی واژن برای چه افرادی مناسب است؟

 • زنان با تعداد بالای زایمان
 • زنان با سن بالا
 • زنان تحت درمان‌های بیماری سرطان
 • زنان دارای ناهنجاری مادرزادی
 • زنان ترنس بدون واژن

مراحل واژینوپلاستی

روش عمل زیبایی واژن شامل بستن ماهیچه‌های اطراف واژن است که تغییر شکل پیدا کرده و موجب سفت شدن و مستحکم شدن دیواره‌های واژن می‌شود. در عین حال خاصیت ارتجاعی و کنترل واژن را نیز بهبود می‌بخشد.

پس از تعیین میزان سفت کردن طبق معاینات پزشک  معالج، با کمک ابزاری مقدار پوست اضافه که باید از داخل واژن برداشته شود را بر می‌دارند. در زیر پوست، بافت‌ها با بخیه‌های محکمی سفت می‌شوند. پس از سفت شدن کانال واژن، پوست مخاطی بخیه‌زده می‌شود. چنانچه پوست بیرونی، به صورت بیرون‌زده باشد، برای نتیجه زیبایی بیشتر می‌توان آن را کاهش داد. نتایج پایانی این عمل در بسیاری از موارد رضایت بخش است، زیرا واژن بدون اینکه جای زخمی باقی بماند، باریک‌تر و کف لگن قوی‌تر می‌شود.

جراحی زیبایی واژن

مزایای عمل زیبایی واژن

واژینوپلاستی می‌تواند هم اصلاح باشد و هم زیبایی. به همین دلیل، انجام این روش توسط یک متخصص آگاه در زمینه پیچیدگی‌های آناتومی منحصر به فرد یک زن، از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین در هر دو زمینه جراحی پلاستیک و واژن واجد شرایط است. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی ماه و بهره‌مندی از تیم پزشکی متخصص و آگاه به متد‌های روز دنیا با بیشترین میزان رضایت، جراحی زیبایی واژن را انجام دهید.

لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن برای هزاران زن هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی مزایایی دارد. از نظر جسمی به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا با سرعت بیشتری به اوج خود برسند و یکبار دیگر این امکان را می‌دهد احساس افزایش و اصطکاک لازم برای تحریک جنسی را تجربه کنند که ممکن است با گذشت زمان از بین رفته باشد. از نظر روانشناسی، زنانی که تحت عمل واژینوپلاستی قرار گرفته‌اند از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند و از رابطه جنسی بدون درد لذت می‌برند.

خطرات جراحی زیبایی واژن

همیشه خطرات و عوارضی پس از جراحی وجود دارد. هر چند میزان رضایت بخشی از انجام عمل زیبایی واژن بالا است اما نمی تواند از عوارض نادر آن هم چشم پوشی کرد. مراقبین بهداشت و تیم پزشکی متمرکز در کلینیک زیبایی ماه به شما کمک می‌کنند تا با کمترین عوارض و خدمات مراقبتی پس از عمل بدون دغدغه این فرایند را طی نمایید.

تزریق چربی به باسن

برخی از خطرات عمل زیبایی واژن عبارتند از:

 • عفونت
 • تغییرات دائمی در احساس
 • درد مستمر
 • جای زخم
 • پارگی بخیه
 • نکروز پوست
 • افتادگی واژن
 • محبوس شدن ادرار

تنگ کردن واژن

مراقبت‌های بعد عمل زیبایی واژن

به دست آوردن نتیجه مورد قبول از انجام عمل واژینوپلاستی بسته به مراقبت‌های بعد از آن دارد. رعایت تمامی موارد به شما کمک می‌کند تا کمتر احساس ناراحتی کنید. مراقبت‌های بعد از جراحی به نوع عمل بستگی دارد.

 • استفاده از آنتی بیوتیک‌ها به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت در محل جراحی شده
 • بخیه‌های مورد استفاده برای جراحی واژینوپلاستی مشابه بخیه‌های استفاده شده پس از زایمان است و پس از ۵-۷ روز به طور طبیعی حل می‌شود.
 • بافت اسکار اضافی می‌تواند ایجاد شود که ممکن است گاهی اوقات باعث تنگ شدن بیش از حد واژن شود و این باعث ناراحتی هنگام مقاربت می‌شود.
 • طبق نظر پزشک معالج شما می‌توانید از گشادکننده واژن به منظور حفظ عمق و کالیبر واژن استفاده کنید.
 • به مدت ۶ هفته از فعالیت شدید خودداری کنید.
 • به مدت ۳ ماه از شنا یا دوچرخه سواری خودداری کنید.
 • نشستن برای ماه اول بعد از عمل ممکن است ناخوشایند باشد. به همین منظور استفاده از حلقه پیراشکی برای از بین بردن فشار در محل جراحی توصیه می‌شود.
 • پس از اولین ویزیت بعد از عمل، می‌توانید استحمام کرده و نواحی برشی را خشک کنید.
 • به مدت سه ماه از برقراری رابطه جنسی پرهیز کنید.
 • از مصرف دخانیات به مدت یک ماه بعد از عمل خودداری کنید.
 • احتمال دارد بعد از جراحی تورم داشته باشید که ۶-۸ هفته بعد از عمل به تدریج برطرف می‌شود. تورم ممکن است با نشستن یا‌ ایستادن طولانی مدت تشدید شود. برای هفته اول بعد از عمل، استفاده از یخ روی پروینوم به مدت ۲۰ دقیقه در هر ساعت می‌تواند به بهبود تورم‌ها کمک کند.
 • دارو‌های مسکن پس از عمل طبیعی است. بنابراین دارو‌های ضد درد طبق دستورالعمل مصرف شوند.
 • افرادی که عمل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی را همزمان انجام می‌دهند به استراحت بیشتری نیاز دارند.

هزینه عمل زیبایی واژن

مهم‌ترین فاکتور در تعیین هزینه واژینوپلاستی نوع عمل جراحی است که بیمار زیر نظر پزشک می‌خواهد انجام دهد. بسته به میزان افتادگی و شل شدگی واژن و هم چنین سفت نمودن واژن مشخص می‌شود که چه نوع عملی قرار است انجام شود. علاوه بر این هزینه‌های جانبی دیگری مانند موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی، جراح متخصص، معاینات و انجام آزمایش‌ها، هزینه‌های بیهوشی و… نیز در مشخص نمودن قیمت این عمل تأثیر‌گذار خواهند بود.

عمل زیبایی وازن

یادداشتی از کلینیک زیبایی ماه

واژینوپلاستی یکی از تکنیک‌های جوانسازی واژن است که به دلایل مختلفی انجام می‌شود. تکنیک آن بسته به دلیل انجام این عمل می‌تواند متفاوت باشد. زنان مختلفی به منظور زیباسازی یا سفت نمودن واژن خود زیر نظر پزشک متخصص، انجام این عمل را انتخاب می‌کنند.

پذیرش خطرات و عوارض آن در کنار انجام مراقبت‌های پس از عمل در مقابل نتایج رضایت بخش از این عمل را می‌توان نادیده گرفت. کلینیک زیبایی ماه با به کارگیری بهترین و مجرب‌ترین تیم پزشکی خود توانسته است خدمات جراحی زیبایی واژن را با مناسب‌ترین قیمت و با کمک جدیدترین متد‌های روز دنیا برای بیماران با اطمینان بالا ارائه دهد.

سوالات متداول واژینوپلاستی

بهترین کاندیدای جراحی واژینوپلاستی چه کسانی هستند؟

زنان با تعداد بالای زایمان
زنان با سن بالا
زنان تحت درمان‌های بیماری سرطان
زنان دارای ناهنجاری مادرزادی
زنان ترنس بدون واژن

دوره نقاهت جراحی زیبایی واژن چقدر است؟

مدت نقاهت بعد از واژینوپلاستی کوتاه بوده و با رعایت نکات بهداشتی که جراح گوشزد میکند، این مدت زمان کوتاه تر نیز خواهد شد.

هزینه عمل زیبایی واژنینوپلاستی چه قدر است؟

موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی، جراح متخصص، معاینات و انجام آزمایش‌ها، هزینه‌های بیهوشی و… در مشخص نمودن قیمت این عمل تأثیر‌گذار خواهند بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

4 دیدگاه دربارهٔ «واژینوپلاستی چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *