نحوه تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد

چند جلسه برای لیزر مو‌های زائد نیاز است؟

خرید مداوم ژیلت یا تیغ‌های جدید برای اصلاح، کرم موبر و استفاده از اپیلاسیون به صورت دوره‌های زمانی با فواصل کم از یکدیگر علاوه بر اینکه هزینه گزافی را ایجاد می‌کنند موجب هدر رفتن زمان نیز خواهد شد. بهتر نیست با این روش‌ها خداحافظی کنید؟ لیزر درمانی از جمله شیوه‌های نوین در حذف مو‌های زائد است که به دلیل سرعت بالا، هزینه کم و مشاهده نتایج مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. سؤالی که پیش می‌آید این است که تعداد جلسات لیزر موهای زائد چندتا است؟

برای لیزر مو‌های زائد چند جلسه باید رفت

لیزر مو‌های ناخواسته و زائد

به کار بردن دستگاه‌های لیزر در کلینیک‌های زیبایی متعدد موجب شده تا افراد برای دریافت خدمات مختلف از جمله از بین بردن مو‌های ناخواسته خود به این مراکز مراجعه کنند. لیزر درمانی یکی از شیوه‌های پیشرفته است که این امکان را به شما می‌دهد تا مو‌های ناحیه خاصی از بدن خود را برای همیشه از بین ببرید. در نتیجه زمان کمتری را برای اصلاح مو‌های ناخواسته خود در حمام یا سالن‌های زیبایی برای اپیلاسیون خواهید گذراند. علاوه بر این باعث می‌شود در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

لیزر مو‌های زائد

نحوه کار لیزر مو‌های زائد

پس از مراجعه به کلینیک زیبایی، اپراتور یا تکنسین دستگاه لیزر، آن را به آرامی بر روی ناحیه مشخص شده قرار می‌دهد. مدت زمان اجرای لیزر به ناحیه درمان بستگی دارد. به عنوان مثال، فضای زیر بغل که کوچک است مدت زمان کمتری را نسبت به ناحیه صورت خواهد داشت.

دستگاه لیزر پس از فعال شدن، به صورت پرتو‌های نور متمرکز به پوست تابانده می‌شود. با توجه به ناحیه مورد نظر، نوع پوست و رنگ مو فرد مراجعه‌کننده، طول موج لیزر توسط اپراتور تعیین شده و با نفوذ به لایه‌های زیرین پوست، مستقیماً به فولیکول‌های مو می‌تابد. در اثر گرمای ایجاد شده، فولیکول‌های مو آسیب دیده و دیگر قادر به رشد نخواهند بود. با انجام چند جلسه لیزر، فولیکول‌ها به طور کامل توانایی تولید مو را از دست داده و رشد مو‌ها متوقف می‌شود. نتیجه نهایی لیزر مو‌های زائد، پوست صاف و شفاف بدون هرگونه موی ناخواسته است.

استفاده از دستگاه‌های لیزر مرغوب و با کیفیت بالا در تسریع روند درمانی تأثیر به سزایی دارد. کلینیک زیبایی ماه با به کارگیری تجهیزات و دستگاه‌های لیزر پیشرفته مطابق با آخرین فناوری روز دنیا، کمک می‌کند تا در حداقل تعداد جلسات، رشد مو‌های زائد را متوقف کند.

لیزر در منطقه پاسداران

نحوه کار لیزر مو‌های زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

پس از تصمیم به انجام لیزر برای حذف مو‌های ناخواسته در بخش‌هایی از بدن، مرحله بعدی انتخاب کلینیک زیبایی معتبر است. پس از آن در طول دوره ویزیت، ضمن بررسی نوع پوست و رنگ موی فرد مراجعه‌کننده، تعداد جلسات لیزر موهای زائد درمانی مورد نیاز و فواصل بین آن‌ها توسط متخصص تعیین می‌شود. در بیشتر موارد با توجه به مو‌های فرد و ناحیه بدن، تعداد شش تا هشت جلسه برای از بین بردن مو‌های زائد لازم است. پس از هر جلسه لیزر، شاهد رشد مجدد موی کمتر و کاهش فولیکول‌های مو خواهید بود.

لیزر مو‌های ناخواسته در قسمت‌های مختلف بدن مانند زیر بغل، خط بیکینی، دست‌ها و پا‌ها، صورت، زیر چانه و… به چندین جلسه نیاز دارد. زیرا در طول جلسات تعیین شده، برخی از فولیکول‌ها در حالت فعال و رشد هستند در حالی که رشد برخی دیگر از آن‌ها در حالت استراحت قرار می‌گیرد.

قیمت لیزر در پاسداران

فولیکول‌های در حال استراحت حاوی هیچ رنگدانه‌ای نیستند و توسط نور لیزر شناسایی نمی‌شوند. این می‌تواند به صورت چرخه‌ای تا درمان کامل برای فولیکول‌ها اتفاق بیفتند که در جلسه بعدی این دست فولیکول‌های در حال استراحت فعال شوند. در نتیجه لیزر درمانی با دادن زمان کافی به مو‌ها در طی این شش تا هشت جلسه موجب می‌شود تا در چرخه فعال خود قرار گرفته و در نهایت به صورت کامل از بین بروند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد در جلسات مشاوره توسط پزشک تعیین شده و در اختیار اپراتور قرار داده می‌شود. هنگام مراجعه به کلینیک زیبایی ماه می‌توانید از خدمات برگزاری جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان کار آزموده این کلینیک زیبایی بهره‌مند شوید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر مو‌های زائد

عوامل مؤثر در تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد

یکی از مواردی که در تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد نقش مهمی را دارد، ناحیه مورد نظر است. از آنجایی که رشد مو‌ها در نواحی مختلف بدن با یکدیگر از لحاظ سرعت متفاوت است، می‌توان گفت در افراد گوناگون، مدت زمان رشد تأثیر مستقیمی بر مشخص کردن تعداد جلسات لیزر خواهد داشت. برخی از عوامل تأثیرگذار در تعیین جلسات لیزر موهای زائد عبارت‌اند از:

  • ضخامت مو‌ها
  • رنگ پوست
  • رنگ مو
  • مسائل سلامتی و هورمونی
  • داشتن حساسیت پوستی
  • تعداد فواصل زمانی بین جلسات برای درمان کامل

بهترین کلینیک برای لیزر در پاسداران

عوامل مؤثر در تعیین تعداد جلسات لیزر مو‌های زائد

نتایج مورد انتظار پس از هر جلسه لیزر

همراه با هر جلسه درمانی، رشد مو‌ها کمتر می‌شود. در اکثر افراد حداقل ۸۵ درصد مو‌های ناخواسته از بین ‌می‌روند. این در حالی است که در افراد دیگر ممکن است پوست کاملاً صاف و یکدست تقریباً بدون مویی داشته باشند. پس از انجام هر جلسه لیزر درمانی، مو‌ها نازک‌تر، نرم‌تر و از لحاظ رنگی کمرنگ‌تر می‌شوند. بین جلسات لیزر موهای زائد، تعدادی از فولیکول‌ها ممکن است دوباره رشد کنند که می‌توان در جلسه بعدی آن را از بین برد. همان طور که گفته شد این چرخه رشد و حذف طی شش تا هشت جلسه ادامه خواهد داشت تا به صورت کامل فولیکول‌های مو از بین بروند.

افراد پس از اتمام جلسات لیزر موهای زائد، به صورت سالیانه نتایج خود را تمدید می‌کنند که این کار باعث می‌شود تا در مدت زمان طولانی‌تر، پوست صاف و یکدستی داشته باشند.

جلسات لیزر موهای زائد

یادداشتی از کلینیک زیبایی ماه

به کار بردن شیوه‌های سنتی حذف مو‌های زائد از جمله موچین، تراشیدن، کندن با اپیلاسیون یا دستگاه‌های اپیلیدی به دلیل حذف موقت مو‌های ناخواسته باید به صورت مداوم تکرار شوند. استفاده مکرر از این روش‌ها می‌تواند بر روی پوست و تغییر رنگ آن تأثیر گذاشته و یا مو‌های زیرپوستی که می‌توانند مشکلاتی را به همراه داشته باشند به وجود آورد. از این رو لیزر درمانی شیوه‌ای نوین برای از بین بردن مو‌های زائد است که با قابلیت سرعت، هزینه کمتر و دست‌یابی به نتایج بهتر مورد استفاده قرار داده می‌شود.

کلینیک زیبایی ماه از جمله مراکز زیبایی معتبر در منطقه پاسداران تهران است. به کار بردن تجهیزات پیشرفته و دستگاه‌های لیزر با کیفیت از بهترین برند‌های تولید‌کننده موجب می‌شود تا شما با اطمینان کافی برای لیزر مو‌های زائد خود به کلینیک زیبایی ماه مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *