هزینه ژنیکوماستی

هزینه ژنیکوماستی

ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی از اختلالات ژنتیکی در آقایان است که منجر به رشد بی‌رویه بافت سینه در آن‌ها می‌شود. در حالت کلی ژنیکوماستی وضعیتی است که در آن سینه‌ها بیش از حد رشد کرده یا بزرگ می‌شوند. این عارضه می‌تواند در هر سنی رخ دهد. جراحی ژنیکوماستی به منظور برطرف نمودن این مشکل در مردان با هزینه ژنیکوماستی متفاوت بسته به عوامل مختلف انجام می‌شود.

رشد پستان‌ها در پسران و مردان، بیماری است که موجب می‌شود علاوه بر ایجاد تأثیر منفی بر روحیه فرد در ظاهر او نیز تغییرات اساسی را به وجود می‌آورد. همان طور که گفته شد یکی از دلایل این اختلال، وراثت و مسائل ژنتیکی است. علاوه بر این استفاده از برخی دارو‌ها، شرایط هورمونی و هم چنین اضافه وزن می‌توانند از عوامل تشدید ژنیکوماستی در افراد باشد.

استفاده از رژیم‌های غذایی سخت و به کار بردن تمرینان ورزشی طاقت‌فرسا نتوانسته‌اند در از بین بردن این بافت اضافه به شما کمک کنند؟ ما به شما در کلینیک زیبایی ماه، جراحی ژنیکوماستی را پیشنهاد می‌کنیم که به راحتی با برداشتن چربی تجمع یافته در لایه زیرین بافت سینه می‌توانید از دست آن خلاص شوید. ژنیکوماستی می‌تواند یک یا هر دو پستان‌ها را درگیر خود کند. در برخی موارد با افزایش رسوبات چربی در ناحیه سینه مردان، بافت غده‌ای نیز در ادامه تشکیل می‌شود.

ژنیکوماستی

 

علائم ژنیکوماستی

اختلال ژنیکوماستی در برخی پسران تازه به بلوغ رسیده و مردان مسن دیده می‌شود. علاوه بر این کودکان تازه متولد شده نیز می‌توانند به این عارضه مبتلا شوند که در بسیاری از موارد پس از گذشت چند هفته بهبودی کامل حاصل می‌شود. در مواردی که رشد بی‌رویه و بزرگ شدن سینه‌ها ادامه دار باشد و نشانه‌هایی مانند علائم زیر در فرد وجود داشته باشد، نیاز است تا با مراجعه به پزشک آن را درمان کنید.

جراحی پروتز سینه

برخی از این علائم عبارت‌اند از:

  • برجسته شدن نوک سینه یا اطراف آن در اثر تشکیل بافت اضافه
  • احساس درد در بافت پستان
  • متورم شدن یک یا هر دو سینه‌ها
  • حساسیت نوک پستان با مالش به لباس

جراحی ژنیکوماستی

در برخی موارد این بیماری به خودی خود بهبود پیدا می‌کند اما چنانچه ادامه دار باشد، باید برای حذف آن به پزشک معالج مراجعه کرد. پس از بررسی و انجام معاینات فیزیکی، جراح بر اساس ارزیابی‌هایی که‌ از بیمار به دست می‌آورد می‌تواند دو راه درمانی را انتخاب کند:

۱. جراحی ژنیکوماستی

در این روش که بیشتر در موارد حاد ژنیکوماستی رخ می‌دهد، جراح تصمیم می‌گیرد با یک بیهوشی کامل مقدار بافت چربی تجمع یافته در ناحیه سینه فرد را بردارد. با این شیوه در برخی موارد با کاهش نوک سینه و هم چنین برداشتن پوست اضافی در قسمت مشخص شده ممکن است مواجه شوید.

۲. لیپوساکشن

با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته حذف چربی‌ها مانند لیپوساکشن ، جراح با استفاده از یک لوله باریک به نام کانولا، اقدام به خارج کردن رسوبات چربی اضافی در این قسمت به سمت بیرون می‌کند. این شیوه کم تهاجمی‌تر از نوع قبلی است. علاوه بر این زمان بهبودی کمتری نیز دارد.

جراحی ژنیکوماستی

 

هزینه ژنیکوماستی چقدر است؟

یکی از سؤالاتی که پس از تصمیم‌گیری نهایی برای انجام جراحی ژنیکوماستی برای افراد پیش می‌آید، هزینه و قیمت انجام جراحی است. پزشک معالج می‌تواند پس از ارزیابی فیزیکی بیمار بر اساس فاکتور‌های مختلفی مانند سن، وزن، میزان بافت چربی اضافی تجمع یافته در بافت پستان و… نوع عمل جراحی را مشخص کند. انتخاب نوع عمل جراحی ژنیکوماستی یکی از مهم‌ترین پارامتر‌ها در تعیین قیمت و هزینه انجام آن به حساب می‌آید.

عوامل مؤثر بر هزینه ژنیکوماستی

هنگام در نظر گرفتن هزینه ژنیکوماستی باید چند نکته و عامل را مورد توجه قرار دهید:

• دستمزد پزشک

اولین نکته، میزان تجربه و تخصص پزشک است. جراح پلاستیک اگر دارای گواهی و بورد اختصاصی برای انجام این عمل باشند، دستمزد آن‌ها بر اساس تخصص و سال خدمت‌رسانی آن‌ها تعیین می‌شود.

• موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی

با توجه به اینکه هزینه زندگی در بخش‌های مختلف کشور، متفاوت است. در برخی از مناطق مانند شهرستان‌ها دارای هزینه‌های کمتری نسبت به استان‌های بزرگ مانند تهران و اصفهان و… است. به همین دلیل موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی می‌تواند تأثیر به سزایی در هزینه جراحی ژنیکوماستی داشته باشد.

جراحی لیف سینه

• انتخاب نوع جراحی

یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در مقدار هزینه و قیمت‌گذاری این جراحی، انتخاب نوع آن است. لیپوساکشن به تنهایی نسبت به روش جراحی از هزینه کمتری برخوردار است.

• میزان چربی

تشکیل توده و بافت چربی در ناحیه سینه پسران تازه به بلوغ رسیده و مردان مسن می‌تواند با توجه به رده سنی آن‌ها و مقدار وزنی متفاوت باشد. از این رو هزینه جراحی ژنیکوماستی می‌توانند برای هر فرد به صورت جداگانه تعیین و به او اعلام شود.

• هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های بیمارستان، انجام آزمایش‌های پزشکی، دارو‌ها و مراقبت‌های پس از جراحی، بیهوشی و مواد آن، لباس‌های مخصوص بعد از عمل و… نیز از مواردی به شمار ‌می‌روند که در تعیین هزینه جراحی ژنیکوماستی نقش به سزایی دارند.

عوامل مؤثر بر هزینه جراحی ژنیکوماستی

 

هزینه جراحی ژنیکوماستی در تهران

همان طور که می‌دانید، هزینه زندگی در تهران به عنوان پایتخت کشور نسبت به سایر مناطق بیشتر است. از طرفی وجود مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی متعدد، پزشکان و جراحان متخصص با بورد‌های اختصاصی و تجارب چندین ساله، ارائه خدمات مختلف از جانب مراکز و هم چنین استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته موجب می‌شود تا هزینه جراحی ژنیکوماستی نسبت به استان‌ها دیگر و شهرستان‌ها بیشتر باشد.

هزینه جراحی ژنیکوماستی در تهران

 

هزینه جراحی ژنیکوماستی و بیمه

شرکت‌های بیمه مختلف می‌توانند در مورد پرداخت هزینه‌های جراحی ژنیکوماستی و تحت پوشش قرار دادن آن نظرات مختلفی داشته باشند. در بسیاری موارد چنانچه این عمل جراحی زیبایی به منظور درمان و برطرف نمودن مشکل با هدف پیشگیری از بروز بیماری‌های بعدی طبق نظر پزشک انجام شود، برخی از بیمه‌ها هزینه آن را پرداخت و پوشش می‌دهند. اما در بسیاری موارد، شرکت‌های بیمه، جراحی ژنیکوماستی را یک جراحی پلاستیک زیبایی تلقی کرده و هیچ گونه پرداختی در قبال انجام آن به بیمه‌گر خود پرداخت نمی‌کنند.

هزینه جراحی ژنیکوماستی و بیمه

جراحی ژنیکوماستی و کلینیک زیبایی ماه

ژنیکوماستی به عنوان یک اختلال در ناحیه بافت سینه آقایان شناخته می‌شود که می‌تواند در دوره‌های مختلف زندگی آن‌ها بروز نماید. این عارضه می تواند در هنگام تولد نوزاد، در پسران تازه به بلوغ رسیده و هم چنین در مردان سمن دیده شود. در بسیاری موارد به خودی خود درمان می‌شود اما در موارد شدیدتر نیاز به انجام جراحی ژنیکوماستی لازم است.

هزینه جراحی ژنیکوماستی از مهم‌ترین نکات بعد از تصمیم‌گیری نهایی برای انجام آن است. کلینیک زیبایی ماه، یکی از مراکز درمانی تهران با محیطی کاملاً بهداشتی و بهره‌مندی از پزشکان و متخصصان مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه بیماری ژنیکوماستی به شما عزیزان است. شما می‌توانید به صورت حضوری و غیرحضوری از طریق ارسال مشخصات فردی و نوع عمل درخواستی از مشاوره رایگان کلینیک زیبایی ماه بهره‌مند شوید.

  • اپلیکیشن واتساپ: 09126846916
  • اپلیکیشن اینستاگرام: mah.laser.surgery@

سوالات متداول هزینه ژنیکوماستی

دلایل ایجاد ژنیکوماستی چیست؟

بالا رفتن وزن
عوامل ژنتیکی
نوسانات هورمونی
بیماری های کبدی

هزینه ژنیکوماستی به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه های کلینیک
هزینه متخصص بیهوشی
نوع روش انتخابی برای جراحی ژنیکوماستی
دستمزد جراح ژنیکوماستی

آیا هزینه ژنیکوماستی شامل بیمه‌ تامین اجتماعی می شود؟

خیر، ژنیکوماستی از جمله عمل های زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه‌ تامین اجتماعی قرار نمی گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *