هزینه جراحی سینه

هزینه جراحی سینه

تاثیر باورنکردنی زیبایی سینه، بر فرم و استایل بدن مدت هاست که شناخته شده و رسیدن به این هدف برای بسیاری از زنان تبدیل به یک رویا شده است. از این رو بسیاری از زنان برای تحقق این خواسته به جراحی سینه روی آورده اند. لازم به ذکر است که جراحی سینه شامل عمل های ترمیمی و زیبایی می باشد.جراحی زیبایی سینه؛ در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در ادامه به بررسی “هزینه جراحی سینه” می پردازیم.

هزینه های جراحی سینه

جراحی لیفت سینه از آن دسته عمل‌هایی است که علاوه بر استفاده به عنوان یک شیوه درمانی می‌تواند به منظور بهبود ظاهر و خوش فرم‌تر شدن بافت سینه کاربرد داشته باشد. برخی افراد با مراجعه به پزشک می‌خواهند تغییراتی را در ناحیه سینه خود ایجاد کنند.

بیشترین افرادی که به سمت جراحی سینه جذب می‌شوند، کسانی هستند که در اثر افزایش وزن از سینه‌های درشت خود رنج می‌برند، کسانی که همراه با بالا رفتن سن دچار افتادگی و شل شدگی در این ناحیه می‌شوند، کسانی که از اندازه کوچک اندام سینه‌ای خود ناراحت هستند و اعتماد به نفس کافی ندارند و دسته آخر افرادی که در اثر ابتلا به سرطان مجبور هستند بخشی از یک یا هر دو سینه‌های خود را تخلیه کنند. از این رو جراحی زیبایی سینه برای این دسته افراد به شیوه‌های مختلف توصیه می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که پس از مراجعه به جراح متخصص برای افراد سؤال می‌شود، هزینه جراحی سینه است. پزشک معالج پس از بررسی‌های لازم بر روی بیمار و مشخص نمودن نوع عمل جراحی، موظف است تا مقدار هزینه جراحی سینه و قیمت این عمل را به بیمار اعلام کند تا تصمیم نهایی را بگیرد.

از این رو هزینه جراحی سینه بسته به نوع عمل جراحی (بزرگ کردن، کوچک کردن، لیفت کردن، پروتز سینه و… ) می‌تواند متغیر باشد. علاوه بر این میزان عملکردی که قرار است پزشک بر روی بافت سینه داشته باشد نیز از جمله مواردی است که در تعیین قیمت جراحی سینه تأثیر به سزایی خواهد داشت. در این مقاله از کلینیک زیبایی ماه سعی داریم به بررسی هزینه هر یک از روش‌های جراحی زیبایی سینه بپردازیم. با ما همراه باشید.

هزینه های جراحی سینه

هزینه جراحی پروتز سینه

همان طور که می‌دانید جراحی پروتز سینه با هدف افزایش سایز آن و یا جایگذاری سینه از دست رفته در اثر برخی بیماری‌ها به کار برده می‌شود. از این رو یکی از رایج‌ترین سؤالات در مورد پروتز سینه این است که جراحی پروتز سینه یا کاشت آن چقدر است؟

شاید در نگاه اول این به نظر آید که هزینه کاشت سینه در تمامی افراد یکسان است اما باید گفت که این حدس کاملاً اشتباه است. استفاده از جراحی پروتز سینه در افراد مختلف با هزینه‌های متفاوتی انجام می‌شود. عوامل متعددی وجود دارند که بر روی قیمت نهایی این عمل زیبایی تأثیر به سزایی دارند. داشتن آگاهی نسبت به این موارد موجب می‌شود تا بیمار برای جراحی بهتر آماده شده و آن را به عنوان یکی از راه‌های زندگی بهتر همراه با اعتماد به نفس بالا انتخاب کند.

هزینه جراحی پروتز سینه به مواردی مانند نوع پروتز سینه استفاده شده از لحاظ مواد اولیه، موقعیت جغرافیایی و مکانی که فرد زندگی می‌کند، میزان تجربه و آگاهی جراح متخصص و هم چنین هزینه‌های جانبی دیگر مانند هزینه‌های بیهوشی، بیمارستان، معاینات و… بستگی دارد که تعیین‌کننده قیمت نهایی آن است. از طرفی وضعیت فیزیکی و سن بیمار، مقدار پروتز استفاده شده در جراحی نیز از فاکتور‌هایی هستند که تأثیر مستقیمی بر هزینه جراحی سینه دارند.

هزینه جراحی پروتز سینه
هزینه جراحی پروتز سینه

هزینه جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

داشتن سینه‌های بزرگ علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی و فیزیکی که به دنبال دارد موجب می‌شود تا فرد با اعتماد به نفس پایین در برخی موقعیت‌ها قرار گیرد و یا نتواند لباس دلخواه خود را تهیه کند. جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی به همین منظور در افراد مختلف اجرا می‌شود. افزایش وزن ناگهانی و چاقی موجب می‌شود تا چربی‌های اضافی در قسمت بافت سینه تجمع کرده و در اثر گذر زمان سفت و سخت شوند. از این استفاده از ورزش‌های سخت و رژیم‌های غذایی طاقت‌فرسا دیگر برای از بین بردن آن‌ها کارایی چندانی نخواهند داشت.

علاوه بر این سینه‌های خیلی بزرگ می‌توانند مشکلات فیزیکی مانند گردن درد و کمر درد را به همراه داشته باشند که در طولانی مدت با عوارض شدیدتری بروز پیدا خواهند کرد. پزشکان با تجربه ما در کلینیک زیبایی ماه با افتخار آماده خدمات‌رسانی به شما عزیزان هستند تا بتوانید با کوچک کردن سینه‌های خود علاوه بر خوش فرم‌تر دیده شدن بدن از وارد شدن آسیب‌های جدی جلوگیری کنید.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که افراد بعد از انتخاب و کسب آگاهی‌های لازم در مورد این عمل برایشان پیش خواهد آمد. باید بگوییم، انتخاب شیوه و روش جراحی، میزان بافت چربی تجمع یافته در بافت سینه و برداشت آن از پارامتر‌های اصلی در تعیین هزینه جراحی سینه به شمار ‌می‌روند. علاوه بر این موارد دیگری مانند هزینه‌های بیمارستان، انجام معاینات و آزمایش‌ها، لباس، مراقبت‌های پس از عمل و… نیز از دیگر عواملی هستند که در هزینه جراحی کوچک کردن سینه دخیل هستند.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)
هزینه جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

هزینه جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی)

بانوانی که به همراه افزایش سن دچار افتادگی در بافت سینه‌های خود می‌شوند بیشتر دوست دارند تا برای یک‌بار هم که شده، جراحی لیفت سینه را امتحان کنند. این روش موجب می‌شود تا بافت این ناحیه علاوه بر خوش فرم‌تر دیده شدن، جوان و سفت‌تر دیده شود. از این رو عمل لیفت پستان یا ماستوپکسی توسط جراح متخصص انجام می‌شود.

وجود پوست اضافه در اثر برداشتن رسوبات چربی تجمع یافته در لایه زیرین پوست ناحیه مورد نظر موجب می‌شود تا سینه‌ها به صورت افتاده و آویزان نمایان شوند. علاوه بر این با افزایش سن و پیری مقداری از این بافت دچار شل شدگی می‌شود که در نهایت جراحی لیفت سینه می‌تواند انتخاب مناسبی برای ایجاد خطوط صاف و سفت در این قسمت از بدن باشد.

هزینه جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی بسته به چند پارامتر تعیین و مشخص می‌شود. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، میزان پوست اضافه و بافت سینه‌ای است که قرار است به سمت بالا کشیده شود. انجام این عمل نیاز به تجربه و آماده بودن جراح دارد که به همین دلیل هزینه دستمزد پزشک معالج نیز از مواردی است که در قیمت‌گذاری این عمل زیبایی نقش مهمی را دارد.

هزینه جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی)
هزینه جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی)

هزینه ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یک بیماری یا اختلال ایجاد شده در رشد سینه آقایان است که می‌تواند مشکلات روحی و روانی متعددی را در کنار مسائل فیزیکی و جسمی به همراه داشته باشد. ژنیکوماستی در بسیاری از افراد با گذشت چند هفته یا چندین ماه به مرور زمان به خودی خود درمان می‌شود. اما در برخی دیگر نیاز است تا با استفاده از تکنیک‌های موجود این کار انجام گیرد.

روش‌های مختلفی برای درمان ژنیکوماستی متناسب با سن و میزان بافت رشد کرده سینه وجود دارد. ایجاد تغییر در هورمون‌ها و در نهایت جراحی سینه از جمله شیوه‌های درمانی هستند که می‌توان برای درمان ژنیکوماستی استفاده کرد. به همین دلیل هزینه ژنیکوماستی تا مقدار زیادی به نوع تکنیک درمان نیز بستگی دارد.

قیمت انجام ژنیکوماستی می‌تواند مطابق با فاکتور‌های مختلفی از جمله میزان چربی که ممکن است نیاز باشد از ناحیه قفسه سینه برداشته شود، دستمزد و میزان تجربه جراح، شاخص هزینه زندگی شما در منطقه، موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی، مقدار پیچیدگی عمل جراحی و هزینه‌های اضافی عمل از جمله مواردی هستند که در تعیین قیمت نهایی جراحی ژنیکوماستی دارای اهمیت هستند.

هزینه ژنیکوماستی
هزینه ژنیکوماستی

یادداشتی از کلینیک زیبایی ماه

افراد در سنین مختلف و با جنسیت‌های متفاوت ممکن است با انواع بیماری‌های مربوط به ناحیه سینه در طول عمر خود مواجه شوند. مواردی از جمله بزرگ بودن سینه در اثر وزن بالا یا بیماری، افتادگی یا شل شدن بافت با توجه به افزایش سن، کوچک بودن و بدفرم بودن سینه‌ها و هم چنین رشد بی‌رویه و نامتعارف پستان‌ها در آقایان می‌توانند از جمله اختلالات مربوط به قفسه سینه باشند. جراحی سینه در انواع مختلف، پروتز گذاری، لیفت، کوچک کردن، بزرگ کردن و درمان ژنیکوماستی یا سینه‌های درشت آقایان انجام می‌شود.

هزینه جراحی سینه یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید قبل از عمل به آن پرداخته شود. عوامل متعددی وجود دارند که در تعیین قیمت انجام این عمل زیبایی نقش به سزایی دارند که در این مقاله به تمامی موارد جراحی سینه پرداختیم. تیم پزشکی ما در کلینیک زیبایی ماه به صورت حضوری و غیرحضوری آماده ارائه خدمات به بیماران با مناسب‌ترین هزینه جراحی سینه است.

اپلیکیشن واتساپ : 09126846916
اپلیکیشن اینستاگرام: dr.bahman.adham@

سوالات متداول هزینه جراحی سینه

آیا جراحی زیبایی سینه مانع از شیردهی می شود؟

جراحی زیبایی سینه مانند پروتز سینه، ماموپلاستی و ... مانع از شیر دهی نمی شود اما توصیه می شود، قبل از جراحی زیبایی سینه با پزشک خود مشورت نمایید.

چه زمانی می توان اقدام به تعویض پروتز سینه کرد؟

اگر ضربه بسیار شدیدی به پروتز وارد شود و پروتز پاره شود باید پروتز تعویض گردد.

چه کسانی نباید عمل زیبایی سینه را انجام دهند؟

این عمل برای افرادی که در هر جای بدن‌شان عفونت یا سرطان دارند، خانم‌های باردار یا کسانی که بچه شیر می‌دهند، اشخاصی که دچار بیماری‌های خود ایمنی و مشکلات افسردگی و اختلالات ذهنی هستند، ممنوع است.

هزینه جراحی سینه چقدر است؟

هزینه جراحی سینه بسته به نوع عمل جراحی (بزرگ کردن، کوچک کردن، لیفت کردن، پروتز سینه و… ) می‌تواند متغیر باشد. این هزینه ها شامل دستمزد جراح، هزینه های کلینیک و بیمارستان، هزینه های جانبی و کرم ها و لوسیون هایی است که لازم است بعد از جراحی مصرف گردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.3]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

30 دیدگاه دربارهٔ «هزینه جراحی سینه»

 1. سلام
  من می‌خوام عمل جراحی کوچک کردن سینه را انجام بدم، سایزه سینه هام 95 و خیلی اذیتم میکنه
  نوک سینم هم فرورفته ست اینم اصلاح بشه..میخوام بدونم هزینه این عمل چقدر میشه؟

 2. سلام خسته نباشید
  من بخاطر افتادگی زیاد سینه هام دچار گردن درد و کمر درد شدم. پزشکم گفته باید عمل کوچک کردن سینه انجام بدم. میشه بگید قیمت تمام شده این جراحی چقدره؟ و اینکه بیمه تکمیلی شاملش میشه؟

  1. سلام دوست عزیز این جراحی برای افرادی که افتادگی سینه دارن خیلی عالیه و به سرعت کمردرد و گردن درد رو برطرف میکنه. برای دونستن هزینه دقیق باید معاینه بشید اما در جریان باشید که بیمه ها هیچ جراحی زیبایی رو پوشش نمیدن.

 3. درود
  من قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه رو دارم ولی خیلی نگران شیردهی هستم. همینطور میخام بدونم که بعد از عمل پروتز سینه برای رابطه جنسی مشکلی ایجاد نمیشه ؟

  1. سلام ممنون از سوالتون. این سوال رو خیلی از مراجعین ما می پرسن. به طور کلی باید این نکته رو مد نظر داشت که اگر انتخاب پروتز به دقت انجام شده و عمل توسط جراح ماهر و با ظرافت و به صورت استاندارد انجام بشه، هیچ کدوم از عملکرد ها و نقش های سینه دچار مشکل نمیشه و در هیچ بخشی انتظار ایجاد اختلال رو نخواهیم داشت. برای تعیین وقت جراحی با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۹۱۹۷ و 09126846916تماس بگیرید.
   روزبخیر

 4. سلام. برای کسی که یک سینه رو تخلیه کرده پروتز سینه انجام میشه؟ آیا باید سینه دیگه رو هم برداره و پروتز کنه؟ و این که قیمت هر دو چقدر میشه؟

  1. سلام باید برای هر دو سینه پروتز انجام بشه که کامل قرینه بشه. برای اطلاعات بیشتر می تونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 5. سلام
  دورسینه ام بعد از شیر دادن چربی در اومده. میخواستم بدونم تخلیه این چربی ها امکان پذیره با عمل و هزینه اش چقدره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 6. سلام وقت بخیر ممنون از مطالب مفیدتون
  یه سوال داشتم از متخصصین تون اینکه پروتز سینه بعد از چند سال نیاز به ترمیم دارد؟ و اگر پروتز انجام بدیم بنا به درخواست خودمون میتونیم بعد مدت معینی تخلیه انجام بدیم؟

 7. سلام
  من 30سالمه و سینه های نسبتا بزرگی دارم که کیست هم دارند . میخوام برای کوچیک سازی سینه هام اقدام کنم .اما از توده های کیست میترسم که یه وقت مشکل ساز بشن. روند جراحی برای من به چه صورت هست؟ در صورت عمل ممکنه توده ها دوباره تشکیل بشن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام مریم عزیز وقت بخیر
   می توانید به کلینیک مراجعه نمایید و با پزشک مشورت کنید. اگر نیاز باشد حین عمل زیبایی از توده ها نمونه برای پاتولوژی ارسال می شود و به صورت کامل قبل، حین و بعد از جراحی شرایط شما بررسی می شود، هیچ جای نگرانی برای عمل زیبایی شما وجود ندارد

 8. سلام، خیلی مطلب خوبی بود. ممنونم از شما و سایت خوبتون
  مدتیه میخوام جراحی کنم اما مطمئن نبودم ک با خوندن این مطلب قانع شدم.
  فقط میخواستم بدونم که پزشک جراح زن هم دارین؟

  1. سلام مهدیه جان
   بله پزشک جراح خانم هم داریم
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۹۱۹۷ – 09126846916 تماس بگیرید

 9. سلام وقتتون بخیر ، خیلی ممنون از مطالب مفید و خواندنیتون
  سوال من اینکه من عمل پروتز سینه انجام دادم، اما سینه هام هنوز افتاده اند، دلیلش چیه به نظرتون؟

  1. هزینه جراحی سینه بسته به نوع عمل جراحی (بزرگ کردن، کوچک کردن، لیفت کردن، پروتز سینه و… ) می‌تواند متغیر باشد. این هزینه ها شامل دستمزد جراح، هزینه های کلینیک و بیمارستان، هزینه های جانبی و کرم ها و لوسیون هایی است که لازم است بعد از جراحی مصرف گردند.

  1. جراحی زیبایی سینه مانند پروتز سینه، ماموپلاستی و … مانع از شیر دهی نمی شود اما توصیه می شود، قبل از جراحی زیبایی سینه با پزشک خود مشورت نمایید.

 10. با سلام
  من پسرم ولی جسمم دختره ذهنم پسره و از جنسیت خودم رضایت ندارم علاقه ای هم به رابطه جنسی ندارم نه با پسر نه با دختر دلم میخواد فقط سینه هامو بردارم صاف بشه دیگه کلاً سینه نداشته باشم قصد ازدواجم ندارم میشه منو راهنمایی کنید . میخوام سینه هامو بردارم . بار اضافیه .

 11. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم بعد عمل سینه میشه رانندگی کرد؟ یا فقط توصیه میشه که رانندگی انجام نشه؟؟

 12. سلام ممنون از توضیحاتتون . بنده حجم زیادی کیست توی سینم دارم و میخوام جراحی کنم و سینه ام رو کوچک کنم؟؟ هزینه ها به چه صورته ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *