پیکرتراشی پهلو

پیکرتراشی پهلوها

هدف از پیکرتراشی پهلو

قسمت‌های کمر و پهلو در بدن نشان دهنده نمای کلی شکل بدن شما هستند که تاثیر به سزایی در تناسب اندام خواهند داشت. یکی از بزرگ‌ترین اهداف تعداد زیادی از مردان و زنان، تلاش برای داشتن پهلوها و کمر باریک است تا بتوانند به اندام ایده آل و متناسب خود دست یابند. بسیاری از افرادی که دارای سبک زندگی سالمی هستند، تغذیه مناسب دارند و از رژیم‌های غذایی در کنار ورزش مداوم استفاده می‌کنند نیز می‌توانند درگیر مشکلات مربوط به چربی قسمت پهلو شوند که از بیت بردن و حفظ تناسب اندام یکی از سخت‌ترین موارد است.

افزایش سن، مشکلات ژنتیکی، بارداری، اضافه وزن بیش از حد و یا بیماری موجب می‌شود تا رسوبات چربی در نواحی از بدن مانند پهلوها نشسته و از بین بردن آن‌ها به روش‌های طبیعی را برای فرد سخت نماید. پیکرتراشی یکی از تکنیک‌های جراحی است که در دنیای پیشرفته امروز توانسته طرفداران بی‌شماری را به سمت خود جذب کند. در این مقاله از کلینیک زیبایی ماه سعی شده است تا بیشتر در مورد این عمل زیبایی و هزینه پیکرتراشی پهلو صحبت کنیم.

روش های پیکرتراشی پهلو لیپوساکشن و لیپوماتیک
هزینه پیکرتراشی پهلو بستگی به میزان جلسات مراجعه و نوع عمل دارد

پیکر تراشی پهلو؛ مبارزه با چربی‌های سرسخت

در بسیاری از افراد دیده می‌شود که قسمت‌هایی مانند پهلو و شکم از نواحی هستند که با افزایش وزن، تجمع چربی در این قسمت‌ها بیشتر می‌شود و از طرفی آخرین و سخت‌ترین مکان برای کاهش وزن هستند.

در این افراد استفاده از روتین‌های ورزشی، رژیم‌های غذایی سخت و … امکان از دست دادن چربی در این نواحی به خصوص پهلوها را غیر ممکن و دور از دسترس به نظر می‌رساند. از طرفی داشتن مقدار چربی اضافه علاوه بر ایجاد مشکلات سلامتی جدی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و در برخی موارد سرطان برای فرد می‌تواند موجب خراب شدن ظاهر فیزیکی شود و اعتماد به نفس افراد به منظور حاضر شدن در اجتماع را کاهش دهد.

 

پیکرتراشی پهلو

 

هر چند افراد دارای رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی سخت باشند اما عوامل دیگری که خارج از کنترل افراد است مانند افزایش سن، کار کردن در محیط شغلی کم تحرک، صرف چند ساعت رانندگی تا رسیدن به محل کار و بازگشت به خانه و … از جمله مواردی هستند که افزایش و تجمع چربی‌ها را در ناحیه پهلوها منجر می‌شود.

پیکرتراشی پهلو با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپو لیزر، لیفت و … می‌توانند از جمله عمل‌های زیبایی با جراحی و بدون جراحی باشند که برای از بین بردن چربی‌های اضافه در زیر پهلوها استفاده نمایید.

بهترین روش های پیکرتراشی پهلو

انجام پیکرتراشی پهلو و از بین بردن چربی‌های اضافه در این ناحیه می‌تواند متناسب با مقدار چربی تجمع یافته به روش‌های مختلفی با قیمت‌های متفاوت انجام شود. در زیر به دو روش از بهترین عمل‌های زیبایی پیکرتراشی پهلو که در کلینیک زیبایی ماه توسط جراحان مجرب و متخصص انجام می‌شود، خواهیم پرداخت.

تکنیک های پیکرتراشی پهلو

1- پیکرتراشی پهلوها با لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش‌های پیشرفته با کمترین عارضه برای از بین بردن چربی‌های موضعی است. هر چند این روش نسبت به لیپوساکشن از دقت بیشتری برخوردار است اما برای از بین بردن مقدار چربی‌های زیاد اصلا توصیه نمی‌شود. این روش به منظور کاهش سایز و تخلیه مقدار زیادی چربی موضعی زیر پوستی استفاده می‌شود که می‌توان در یک جلسه بدون انجام بیهوشی تخلیه نمود.

در واقع لیپوماتیک پهلو یکی از تکنیک‌های پیکرتراشی به منظور خارج نمودن چربی‌های موضعی زیرپوستی است که با دقت بسیار بالایی نسبت به روش لیپوساکشن انجام می‌شود. بیمار پس از بررسی و معاینه توسط پزشک جراح تحت عمل لیپوماتیک پهلو قرار می‌گیرد. در این روش جراح از میله نازک و باریکی به نام کانولا به منظور استخراج چربی‌های موضعی استفاده می‌کند.

جراح میله کانولا را از ناحیه مشخص شده وارد زیر پوست می‌کند و چربی‌های اضافه را با لرزش و چرخش خرد کرده و آن‌ها را خارج می‌نماید. در این روش با یک بار انجام دادن این کار می‌توان مقدار زیادی از چربی‌های موضعی را حذف کرده و به اصطلاح پیکرتراشی پهلو را انجام داد.

چربی‌های خارج شده از روش لیپوماتیک به دلیل کمبود گرما در این نواحی، سالم خواهند بود در نتیجه شما می‌توانید این چربی‌ها را به نواحی دیگری مانند سینه، گونه، خط خنده و باسن تزریق کنید. این روش بدون هیچ گونه سوزش و با دوره نقاهت کوتاه مدت انجام می‌شود.

روش های پیکرتراشی پهلو

2-پیکرتراشی پهلوها با لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی دیگر از تکنیک‌های پیکرتراشی پهلوها است و برخلاف لیپوماتیک یک روش جراحی همراه با دوره نقاهت 2 هفته‌ای است. لیپوساکشن پهلوها بیشتر به منظور خارج نمودن مقدار زیادی از چربی‌های اضافه در این ناحیه به کار برده می‌شود. لیپوساکشن یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی و لاغری است که برای افرادی که با استفاده از رژیم‌های سخت و ورزش وزن کم کرده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند از شر چربی‌های پهلو خود خلاص شوند می‌تواند بهترین گزینه باشد.

پیکرتراشی پهلو به روش لیپوساکشن با استفاده از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام می‌شود. فرد بدون نیاز به بستری شدن و پس از درمان می‌تواند مرخص شود. تنها به چربی‌های اضافه جمع شده در زیر پوست حمله کرده و آن‌ها را از بین می‌برد. نسبت به سایر روش‌های دیگر از قیمت مناسب‌تر و ارزان‌تری برخوردار است و میزان ضریب ایمنی، موثر بودن و آسانی کار در این روش بیشتر است.

هزینه های پیکرتراشی پهلو

کاندید مناسب برای انجام پیکرتراشی پهلو

بیشتر افرادی که دچار چاقی هستند می‌توانند به منظور برداشتن چربی‌های اضافه و جمع شده در ناحیه‌ای از بدن خود از روش‌های پیکرتراشی مانند لیپوماتیک استفاده کنند. این روش با میزان دقت بالا و اثرگذاری بالاتر نسبت به سایر روش‌ها می‌تواند مقرون‌به‌صرفه تر باشد.

از طرفی افرادی که دچار بیماری‌هایی مانند هموفیلی هستند به دلیل خونریزی‌های شدید بهتر است از انجام این عمل اجتناب کنند. علاوه بر این افراد با بیماری‌های عفونی و سیستم ایمنی بدن ضعیف کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل نیستند.

کاندید مناسب برای انجام پیکرتراشی پهلو
کاندید مناسب برای انجام پیکرتراشی پهلو

مزایای پیکرتراشی پهلو

● رسیدن به تناسب اندام و بهبود ظاهر
● حذف پوست اضافه در ناحیه پهلو به منظور صاف و جوان شدن پوست
● از بین بردن پوست شل شده و افتاده با توجه به افزایش سن و کاهش وزن شدید

عوارض پیکرتراشی پهلو

مشابه با سایر روش‌های جراحی، پیکرتراشی پهلو با توجه به نوع عمل جراحی انجام‌شده بر روی بیمار می‌تواند عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد. تیم حرفه‌ای پزشکی ما در کلینیک زیبایی ماه در تلاش هستند تا عمل کانتورینگ پهلو را با کمترین میزان عوارض برای شما انجام دهند.

عوارض و خطرات پیکرتراشی پهلو عبارت‌اند از:

 • ایجاد تورم، کبودی و احساس درد در ناحیه کانتور شده
 • ایجاد عفونت در ناحیه برش خورده در عمل جراحی پیکرتراشی پهلو
 • ایجاد بافت اسکار
 • افزایش یا کاهش میزان حس در ناحیه درمان شده
 • ایجاد نکروز در اثر تجمع مایع خونی
 • وارد شدن آسیب به اعصاب، عروق خونی، ماهیچه‌ها یا اندام‌ها
 • چنانچه جراحی توسط جراح و تیم پزشکی ماهر انجام شود بروز این عوارض نادر است.

اقدامات قبل از پیکرتراشی پهلو

پس از انجام معاینات جراح متخصص و مشخص شدن نوع عمل جراحی برای پیکرتراشی پهلوها، لازم است تا اقداماتی قبل از عمل انجام شود.

 • از استعمال هر گونه مواد الکلی، تنباکو و مواد مخدر به مدت دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • اطلاعات لازم در مورد سابقه پزشکی خود، شرایط سلامتی، آلرژی‌ها و جراحی‌های قبلی در صورت انجام دادن را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 • از مصرف داروهایی مانند آسپرین که منجر به رقیق شدن خون می‌شود، پرهیز کنید.
 • به دلیل ایجاد عوارض و خطرات احتمالی پس از عمل جراحی پیکرتراشی پهلو، حضور یک همراه برای کمک به شما و بازگشت به منزل نیاز است.

پیکرتراشی پهلو

دوره نقاهت پیکرتراشی پهلو

با توجه به عمل انجام شده برای پیکرتراشی پهلوها، دوره نقاهت می‌تواند متفاوت باشد. عمل پیکرتراشی پهلو با لیپوماتیک و لیپوساکشن با توجه به اینکه دو شیوه جراحی کم تهاجمی هستند، دوره نقاهت کمتری نسبت به سایر روش‌های جراحی دارد.

انجام پیکرتراشی پهلو با استفاده از لیفت و روش جراحی که از طریق بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد، به دلیل استفاده از لوله‌های زهکشی برای جلوگیری از تجمع مایع خونی و عوارض قلبی و ریوی و هم چنین استفاده از بانداژ و پانسمان در محل جراحی شده نیاز به رسیدگی بیشتر و سپری کردن دوره نقاهت طولانی‌تری دارد.

بیمار تا مدت زمان 18 ساعت بعد از عمل به دلیل استفاده از مواد بیهوشی عمومی، احساس درد نخواهد داشت. به همین دلیل برای جلوگیری از لخته شدن خون نیاز است تا بیمار در زمان محدود در طول روز به پیاده‌روی و قدم زدن در منزل بپردازد.

مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی پهلو

بهتر است پس از انجام عمل پیکرتراشی پهلو به منظور دستیابی به نتیجه بهتر، توصیه‌های پزشک جراح خود را با دقت انجام دهید.

 • مراقبت کامل از باند و پانسمان‌های استفاده شده بر روی ناحیه جراحی شده
 • مراقبت از لوله‌های قرار داده شده در ناحیه برش خورده به منظور جلوگیری از تجمع مایع خونی
 • انجام پیاده‌روی به منظور جلوگیری از لخته شدن خون
 • استفاده از داروهای ضد درد، آنتی بیوتیک، پماد و یا قرص برای کنترل درد و جلوگیری از عفونت
 • استفاده از گن کششی مخصوص برای تثبیت نتایج
 • مراقبت از برنامه غذایی روزانه و عدم استفاده از غذاهای پرنمک و روغنی به منظور جلوگیری از تورم

هزینه پیکرتراشی پهلو

عوامل متعددی می‌توانند بر روی هزینه پیکرتراشی پهلو تاثیر داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مواردی که نقش به سزایی در تعیین قیمت و هزینه پیکرتراشی پهلو دارد، مقدار چربی اضافه در ناحیه زیرپوستی پهلو است که با جراحی پیکرتراشی پهلو برداشته می‌شوند. یکی دیگر از عواملی که در هزینه پیکرتراشی پهلوها تاثیر دارد، تعداد جلساتی است که برای آن توسط پزشک معالج در نظر گرفته می‌شود.

ناحیه مشخص شده و میزان محدوده و فضایی که نیاز است تا تخلیه و استخراج چربی‌های انجام شود نیز یکی دیگر از مواردی است که در قیمت‌گذاری عمل زیبایی پیکرتراشی پهلو اثرگذار است. هزینه‌های جانبی دیگر مانند هزینه‌های مرکز درمانی و بیمارستان، دستمزد جراح متخصص، هزینه‌های بیهوشی، لباس و هم چنین مراقبت‌های پس از عمل نیز در تعیین هزینه پیکرتراشی پهلو تاثیر گذار خواهند بود.

هزینه پیکرتراشی پهلو در ایران

سخن پایانی

پیکرتراشی پهلوها با استفاده از تکنیک‌های جراحی متفاوت مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن از جمله روش‌های محبوب برای جراحی‌های لاغری و زیبایی به شمار می‌رود. افرادی که نمی‌توانند با کمک رژیم‌های غذایی و انجام تمرینات ورزشی سخت مقدار چربی‌های اضافه جمع شده در ناحیه پهلو خود را از بین ببرند بهترین کاندید برای انجام عمل پیکرتراشی پهلو به حساب می‌آیند.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌های درمانی معتبر این عمل را انجام دهید. یکی از بهترین و مطمئن‌ترین مراکز درمانی، کلینیک زیبایی ماه است که به شما این امکان را می‌دهد تا با مراجعه به سایت و بررسی قیمت‌ها، جراح متخصص خود را انتخاب نموده و پس از معاینه، فرایند عمل خود را بدون نگرانی انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *