پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم

دستیابی به شکم صاف و عضلانی بدون کمترین چربی اضافه شاید یکی از دشوارترین شیوه‌های لاغری و رسیدم به تناسب اندام است. بسیاری از بانوان و مردان حتی با رژیم‌های غذایی سخت و انجام تمرین‌های ورزشی طاقت‌فرسا نمی‌توانند چربی‌های اضافه خود در ناحیه شکم را از بین ببرند. از طرفی داشتن شکم تخت و بدون چربی می‌تواند به صورت یک آرزو برای آن‌ها باشد.

پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم با استفاده از تکنیک‌های مختلف از جمله روش‌های جراحی و بدون جراحی دستیابی به اندام ایدئال در ناحیه شکم است. تعداد زیادی از مراکز درمانی در تهران وجود دارند که این عمل‌های زیبایی را انجام می‌دهند.

پیکرتراشی بازو

کلینیک ماه با استفاده از تجهیزات به‌روز دنیا و به کارگیری جراحان متخصص در زمینه‌های مختلف پیکرتراشی شکم با مزایای ویژه و هزینه پیکرتراشی مناسب خدمات ویژه‌ای را به شما ارائه می‌دهد. در ادامه با خدمات کلینیک ماه بیشتر آشنا خواهید شد.

پیکرتراشی شکم و تناسب اندام

جراحی شکم یا پیکرتراشی شکم در واقع به معنای از بین بردن چربی‌های اضافه تجمع یافته در لایه زیرین پوست ناحیه شکم است. افراد با بالا رفتن سن و افزایش وزن در نواحی مختلف بدن به خصوص ناحیه شکمی خود دچار چربی‌های اضافه می‌شوند که این خود می‌تواند شروع بیماری‌های خطرناک دیگری مانند بیماری‌های قلبی و ریوی شود.

پیکرتراشی شکم و تناسب اندام

علاوه بر این کاهش بی رویه وزن، مسائل ژنتیکی، سبک زندگی، بیماری خاص و … موجب می‌شود تا افراد نتوانند با اصلاح رژیم غذایی خود و انجام تمرینات ورزشی از دست این چربی‌ها خلاص شوند، پیشنهاد ما به شما در کلینیک ماه انجام پیکرتراشی شکم است.

روش های پیکرتراشی شکم

همان‌طور که گفته شد این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، لیفت و … بر روی ناحیه شکمی افراد توسط جراح قابل اجرا خواهد بود.

پیکرتراشی باسن

1- پیکرتراشی شکم با لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های حذف چربی‌های اضافه زیرپوستی است که هم چنان در بسیاری از مراکز درمانی بنابر تشخیص جراح و میزان چربی تجمع یافته به عنوان یک عمل پیکرتراشی شکم مورد استفاده قرار داده می‌شود.

پیکرتراشی شکم با لیپوساکشن

پیکرتراشی شکم با لیپوساکشن یک روش بدون جراحی است که در آن جراح با استفاده از بی‌حسی موضعی و ایجاد یک سوراخ کوچک در ناحیه مشخص ‌شده با کمک لوله باریکی به نام کانولا، به صورت حرکات رفت و برگشتی، چربی‌های اضافه را مکش کرده و از بین می‌برد.

2- پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک

کانتور کردن شکم با استفاده از روش لیپوماتیک یکی از تکنیک‌های مشابه با لیپوساکشن است با این تفاوت که همراه با ورود تکنولوژی به عرصه پزشکی و پیشرفت تجهیزات مورد استفاده، لیپوماتیک هم به عنوان شیوه به‌روز شده لیپوساکشن به منظور از بین بردن چربی‌های اضافه به کار برده می‌شود.

پیکرتراشی پلو

علاوه بر این هرگاه میزان تجمع چربی‌ها به مقدار قابل توجه و کمتری باشند، پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک می‌تواند اثرگذاری بهتری داشته باشد.

پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم با استفاده از میله باریک کانولا و به صورت غیر جراحی از طریق یک سوراخ کوچک ایجاد شده در ناحیه شکم انجام می‌شود. در این روش میله کانولا با وارد نمودن ضربات ریز بر روی چربی‌ها موجب می‌شود تا آن‌ها از بافت جدا شده و سپس به صورت مکشی از بدن خارج شوند.

3- پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی

ایدومینوپلاستی شکم یا در اصلاح تامی تاک یکی از تکنیک‌های با جراحی پیکرتراشی شکم است. در این روش علاوه بر چربی‌های اضافه جمع شده در لایه زیرین پوست، مقدار پوست اضافه موجود بر روی شکم نیز از بین خواهد رفت. پوست اضافه یا همان شل شدن و افتادگی پوست در اثر افزایش سن، کاهش وزن شدید و انجام عمل‌های زیبایی دیگر به وجود می‌آیند که می‌تواند در ظاهر اندام شما تاثیر منفی داشته باشد.

پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی

جراح متخصص پس از انجام بیهوشی کامل یک برش افقی را در ناحیه بین نقطه شرمگاهی و ناف ایجاد می‌کند و سپس مقدار چربی اضافه را از بافت پوستی جدا کرده و در نهایت با برش پوست اضافه مقدار پوست باقیمانده را به سمت بالا لیفت کرده  بخیه می‌زند.

 صاف نمودن خطوط شکمی با استفاده از پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی، نتیجه‌ای را به همراه دارد که شاید شما با کمک تغذیه و ورزش نمی‌توانستید به دست آورید. دقت داشته باشید پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی را نمی‌توان جایگزین مناسبی برای کاهش وزن دانست.

پیکرتراشی ساق پا

افراد مناسب برای پیکرتراشی شکم

همان‌طور که گفته شد، پیکرتراشی شکم یا کانتورینگ شکم به منظور ایجاد شکمی صاف و تخت می‌تواند در تمامی افرادی که در ناحیه شکمی خود و حتی پهلوها دارای چربی اضافه هستند، انجام شود. علاوه بر این افرادی هستند که با توجه به شرایط خود نیاز به عمل پیکرتراشی شکم را در خود احساس می‌کنند.

افراد مناسب برای پیکرتراشی شکم

کاندیداهای مناسب برای پیکرتراشی شکم عبارت‌اند از:

 • افراد با سن بالا و مواجه شده با افزایش وزن
 • افرادی که دچار کاهش وزن شدید شده‌اند
 • افرادی که به صورت ژنتیکی از چاقی رنج می‌برند.
 • افرادی که در ناحیه شکمی خود دارای پوست شل شده و با معضل افتادگی پوست مواجه هستند.
 • افرادی که به منظور بهبود ظاهر خود و داشتن اندام ایدئال به این عمل روی آورده‌اند.
 • افرادی که پس از گذراندن دوره کاهش وزنی خود به یک ثبات وزنی رسیده‌اند.

عوارض پیکرتراشی شکم

هر چند انجام تمامی عمل‌های جراحی می‌تواند با خطرات و عوارض همراه باشد، انتخاب مرکز درمانی مناسب می‌تواند تا حد بسیاری از نگرانی‌ها و خطرات احتمالی پیش‌آمده پس از عمل شما بکاهد. تیم درمانی کلینیک ماه تمام تلاش خود را می‌کنند تا با کمترین عوارض و خطرات احتمالی پس از انجام عمل پیکرتراشی شکم شما بتوانید به تناسب اندام در ناحیه شکمی خود دست یابید.

عوارض پیکرتراشی شکم

از جمله خطرات و عوارض احتمالی که می‌تواند پس از پیکرتراشی شکم با استفاده از هر تکنیکی به وجود آید، را می‌توان به صورت زیر بیان نمود.

 • خطرات بیهوشی
 • تجمع مایع سروما در زیر پوست
 • لخته شدن خون در ناحیه برش داده شده
 • ایجاد عفونت در منطقه برش خورده
 • مرگ بافت چربی موجود در عمق پوست و یا نکروز چربی در روش‌های مکشی
 • ایجاد جای زخم و اسکار پس از بهبودی
 • عدم تقارن و ایجاد ناهماهنگی در ناحیه شکمی
 • احتمال وارد شدن آسیب به بافته‌ای عصبی و از بین رفتن حس در ناحیه شکم

عوامل تاثیر گذار در هزینه پیکرتراشی شکم

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که می‌شود در مورد هزینه پیکرتراشی شکم در تهران است. هزینه کانتورینگ شکم یا پیکرتراشی می‌تواند متناسب با عوامل مختلفی به صورت متغیر تعیین و به بیمار اعلام شود.

پیکرتراشی چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در تعیین هزینه پیکرتراشی شکم نقش اساسی دارد، میزان چربی تجمع یافته در لایه زیرین پوست است. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه و پس از انجام معاینات توسط جراح متخصص از هزینه پیکرتراشی شکم خود را متناسب با میزان چربی آگاهی یابید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه پیکرتراشی شکم

علاوه بر این پارامترهای دیگری مانند نوع روش استفاده شده در پیکرتراشی شکم، جراح متخصص و میزان دستمزد آن، مرکز درمانی انتخاب شده، هزینه‌های جانبی دیگر شامل هزینه بیهوشی، لباس مناسب، مراقبت‌های پس از عمل، لباس مخصوص بعد از عمل و … نیز می‌توانند در قیمت‌گذاری هزینه پیکرتراشی شکم تاثیر مستقیمی داشته باشند.

کلینیک ماه مفتخر است ضمن ارائه خدمات ویژه به شما بیماران گرامی و بهره‌مندی از جراحان متخصص و مجرب این اطمینان را بدهد تا با مناسب‌ترین قیمت جراحی پیکرتراشی شکم بتوانید به ایده آل ترین اندام خود و البته شکمی صاف و تخت دست یابید.

قیمت نهایی پیکرتراشی شکم را می‌توان پس از معاینه پزشک و انتخاب شیوه درمانی متناسب با میزان چربی اضافه، تعیین و به بیمار اعلام کرد. لازم است بدانید خدمات پس از عمل و سپری نمودن دوره نقاهت شما زیر نظر مراقبین ویژه این مرکز درمانی انجام خواهد شد.

 

پیکرتراشی شکم در یک نگاه

در دنیای امروز و میل به داشتن اندام ایدئال از جمله شکم صاف و تخت به خصوص در بین بانوان، انجام عمل‌های زیبایی پیکرتراشی شکم یا کانتورینگ شکم بیشتر از قبل رواج یافته است. در حالت کلی پیکرتراشی شکم با کمک تکنیک‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیفت یا ابدومینولاستی شکم و … می‌تواند متناسب با میزان چربی اضافه در زیر لایه پوست انجام شود.

چنانچه قصد انجام پیکرتراشی شکم را دارید می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه، دریافت معاینات زیر نظر جراحان متخصص و هم چنین با هزینه پیکرتراشی شکم به صرفه، ظاهر خود را بهبود بخشیده و به اندام ایدئال خود دست یابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.