پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم

دستیابی به شکم صاف و عضلانی بدون کمترین چربی اضافه شاید یکی از دشوارترین شیوه‌های لاغری و رسیدم به تناسب اندام است. بسیاری از بانوان و مردان حتی با رژیم‌های غذایی سخت و انجام تمرین‌های ورزشی طاقت‌فرسا نمی‌توانند چربی‌های اضافه خود در ناحیه شکم را از بین ببرند. از طرفی داشتن شکم تخت و بدون چربی می‌تواند به صورت یک آرزو برای آن‌ها باشد.

پیکرتراشی شکم با استفاده از تکنیک‌های مختلف از جمله روش‌های جراحی و بدون جراحی دستیابی به اندام ایده آل در ناحیه شکم است. تعداد زیادی از مراکز درمانی در تهران وجود دارند که این عمل‌های زیبایی را انجام می‌دهند.

کلینیک زیبایی ماه با استفاده از تجهیزات به‌روز دنیا و به کارگیری جراحان متخصص در زمینه‌های مختلف پیکر تراشی شکم با مزایای ویژه و هزینه پیکرتراشی مناسب خدمات ویژه‌ای را به شما ارائه می‌دهد. در ادامه با خدمات کلینیک زیبایی ماه بیشتر آشنا خواهید شد.

پیکرتراشی شکم و تناسب اندام

پیکرتراشی شکم و تناسب اندام

جراحی شکم یا پیکرتراشی شکم در واقع به معنای از بین بردن چربی‌های اضافه تجمع یافته در لایه زیرین پوست ناحیه شکم است. افراد با بالا رفتن سن و افزایش وزن در نواحی مختلف بدن به خصوص ناحیه شکمی خود دچار چربی‌های اضافه می‌شوند که این خود می‌تواند شروع بیماری‌های خطرناک دیگری مانند بیماری‌های قلبی و ریوی شود.

علاوه بر این کاهش بی رویه وزن، مسائل ژنتیکی، سبک زندگی، بیماری خاص و … موجب می‌شود تا افراد نتوانند با اصلاح رژیم غذایی خود و انجام تمرینات ورزشی از دست این چربی‌ها خلاص شوند، پیشنهاد ما به شما در کلینیک زیبایی ماه انجام پیکر تراشی شکم است.

روش های پیکر تراشی شکم

همان‌طور که گفته شد این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، لیفت و … بر روی ناحیه شکمی افراد توسط جراح قابل اجرا خواهد بود.

1- پیکرتراشی شکم با لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های حذف چربی‌های اضافه زیرپوستی است که هم چنان در بسیاری از مراکز درمانی بنابر تشخیص جراح و میزان چربی تجمع یافته به عنوان یک عمل پیکرتراشی مورد استفاده قرار داده می‌شود.

پیکر تراشی شکم با لیپوساکشن یک روش بدون جراحی است که در آن جراح با استفاده از بی‌حسی موضعی و ایجاد یک سوراخ کوچک در ناحیه مشخص ‌شده با کمک لوله باریکی به نام کانولا، به صورت حرکات رفت و برگشتی، چربی‌های اضافه را مکش کرده و از بین می‌برد.

پیکرتراشی شکم با لیپوساکشن

2- پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک

کانتور کردن شکم با استفاده از روش لیپوماتیک یکی از تکنیک‌های مشابه با لیپوساکشن است با این تفاوت که همراه با ورود تکنولوژی به عرصه پزشکی و پیشرفت تجهیزات مورد استفاده، لیپوماتیک هم به عنوان شیوه به‌روز شده لیپوساکشن به منظور از بین بردن چربی‌های اضافه به کار برده می‌شود.

علاوه بر این هرگاه میزان تجمع چربی‌ها به مقدار قابل توجه و کمتری باشند، پیکر تراشی شکم با لیپوماتیک می‌تواند اثرگذاری بهتری داشته باشد. لیپوماتیک شکم با استفاده از میله باریک کانولا و به صورت غیر جراحی از طریق یک سوراخ کوچک ایجاد شده در ناحیه شکم انجام می‌شود. در این روش میله کانولا با وارد نمودن ضربات ریز بر روی چربی‌ها موجب می‌شود تا آن‌ها از بافت جدا شده و سپس به صورت مکشی از بدن خارج شوند.

3- پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی

ایدومینوپلاستی شکم یا در اصلاح تامی تاک یکی از تکنیک‌های با جراحی پیکرتراشی شکم است. در این روش علاوه بر چربی‌های اضافه جمع شده در لایه زیرین پوست، مقدار پوست اضافه موجود بر روی شکم نیز از بین خواهد رفت. پوست اضافه یا همان شل شدن و افتادگی پوست در اثر افزایش سن، کاهش وزن شدید و انجام عمل‌های زیبایی دیگر به وجود می‌آیند که می‌تواند در ظاهر اندام شما تاثیر منفی داشته باشد.

جراح متخصص پس از انجام بیهوشی کامل یک برش افقی را در ناحیه بین نقطه شرمگاهی و ناف ایجاد می‌کند و سپس مقدار چربی اضافه را از بافت پوستی جدا کرده و در نهایت با برش پوست اضافه مقدار پوست باقیمانده را به سمت بالا لیفت کرده  بخیه می‌زند.

 صاف نمودن خطوط شکمی با استفاده از پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی، نتیجه‌ای را به همراه دارد که شاید شما با کمک تغذیه و ورزش نمی‌توانستید به دست آورید. دقت داشته باشید پیکرتراشی با ابدومینوپلاستی را نمی‌توان جایگزین مناسبی برای کاهش وزن دانست.

پیکرتراشی شکم با ابدومینوپلاستی

افراد مناسب برای پیکرتراشی شکم

همان‌طور که گفته شد، کانتورینگ شکم به منظور ایجاد شکمی صاف و تخت می‌تواند در تمامی افرادی که در ناحیه شکمی خود و حتی پهلوها دارای چربی اضافه هستند، انجام شود. علاوه بر این افرادی هستند که با توجه به شرایط خود نیاز به عمل پیکرتراشی شکم را در خود احساس می‌کنند. کاندیداهای مناسب برای پیکرتراشی شکم عبارت‌اند از:

 • افراد با سن بالا و مواجه شده با افزایش وزن
 • افرادی که دچار کاهش وزن شدید شده‌اند
 • افرادی که به صورت ژنتیکی از چاقی رنج می‌برند.
 • افرادی که در ناحیه شکمی خود دارای پوست شل شده و با معضل افتادگی پوست مواجه هستند.
 • افرادی که به منظور بهبود ظاهر خود و داشتن اندام ایده ال به این عمل روی آورده‌اند.
 • افرادی که پس از گذراندن دوره کاهش وزنی خود به یک ثبات وزنی رسیده‌اند.

افراد مناسب برای پیکرتراشی شکم

عوارض پیکرتراشی شکم

هر چند انجام تمامی عمل‌های جراحی می‌تواند با خطرات و عوارض همراه باشد، انتخاب مرکز درمانی مناسب می‌تواند تا حد بسیاری از نگرانی‌ها و خطرات احتمالی پیش‌آمده پس از عمل شما بکاهد. تیم درمانی کلینیک زیبایی ماه تمام تلاش خود را می‌کنند تا با کمترین عوارض و خطرات احتمالی پس از انجام عمل کانتورینگ شکم شما بتوانید به تناسب اندام در ناحیه شکمی خود دست یابید. از جمله خطرات و عوارض احتمالی که می‌تواند پس از پیکرتراشی شکم با استفاده از هر تکنیکی به وجود آید، را می‌توان به صورت زیر بیان نمود.

 • خطرات بیهوشی
 • تجمع مایع سروما در زیر پوست
 • لخته شدن خون در ناحیه برش داده شده
 • ایجاد عفونت در منطقه برش خورده
 • مرگ بافت چربی موجود در عمق پوست و یا نکروز چربی در روش‌های مکشی
 • ایجاد جای زخم و اسکار پس از بهبودی
 • عدم تقارن و ایجاد ناهماهنگی در ناحیه شکمی
 • احتمال وارد شدن آسیب به بافته‌ای عصبی و از بین رفتن حس در ناحیه شکم

عوارض پیکرتراشی شکم

عوامل تاثیر گذار در هزینه پیکرتراشی شکم

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که می‌شود در مورد هزینه پیکرتراشی شکم در تهران است. هزینه کانتورینگ شکم یا پیکرتراشی می‌تواند متناسب با عوامل مختلفی به صورت متغیر تعیین و به بیمار اعلام شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که در تعیین هزینه نقش اساسی دارد، میزان چربی تجمع یافته در لایه زیرین پوست است. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی ماه و پس از انجام معاینات توسط جراح متخصص از هزینه پیکرتراشی شکم خود را متناسب با میزان چربی آگاهی یابید.

علاوه بر این پارامترهای دیگری مانند نوع روش استفاده شده در پیکرتراشی شکم، جراح متخصص و میزان دستمزد آن، مرکز درمانی انتخاب شده، هزینه‌های جانبی دیگر شامل هزینه بیهوشی، لباس مناسب، مراقبت‌های پس از عمل، لباس مخصوص بعد از عمل و … نیز می‌توانند در قیمت‌گذاری هزینه پیکرتراشی شکم تاثیر مستقیمی داشته باشند.

کلینیک زیبایی ماه مفتخر است ضمن ارائه خدمات ویژه به شما بیماران گرامی و بهره‌مندی از جراحان متخصص و مجرب این اطمینان را بدهد تا با مناسب‌ترین قیمت جراحی بتوانید به ایده آل ترین اندام خود و البته شکمی صاف و تخت دست یابید.

قیمت نهایی کانتورینگ شکم را می‌توان پس از معاینه پزشک و انتخاب شیوه درمانی متناسب با میزان چربی اضافه، تعیین و به بیمار اعلام کرد. لازم است بدانید خدمات پس از عمل و سپری نمودن دوره نقاهت شما زیر نظر مراقبین ویژه این مرکز درمانی انجام خواهد شد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم در یک نگاه

در دنیای امروز و میل به داشتن اندام ایده آل از جمله شکم صاف و تخت به خصوص در بین بانوان، انجام عمل‌های زیبایی پیکرتراشی یا کانتورینگ شکم بیشتر از قبل رواج یافته است. در حالت کلی کانتورینگ شکم با کمک تکنیک‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیفت یا ابدومینولاستی شکم و … می‌تواند متناسب با میزان چربی اضافه در زیر لایه پوست انجام شود.

چنانچه قصد انجام پیکرتراشی شکم را دارید می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی ماه، دریافت معاینات زیر نظر جراحان متخصص و هم چنین با هزینه به صرفه، ظاهر خود را بهبود بخشیده و به اندام ایده آل خود دست یابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

11 دیدگاه دربارهٔ «پیکرتراشی شکم»

  1. چنانچه عمل در محیطی استاندارد و توسط یک پزشک ماهر انجام شود، نمی‌توان عوارض چندانی را برای پیکر تراشی متصور شد.

  1. سلام نسرین جان
   پیکر تراشی شکم معمولا برای کسانی که دارای چربی‌های موضعی در برخی نواحی هستند به کار می‌رود.

  1. هزینه کانتورینگ شکم یا پیکرتراشی می‌تواند متناسب با عوامل مختلفی به صورت متغیر تعیین و به بیمار اعلام شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *