پانیکولکتومی

پانیکولکتومی

جراحی پانیکولکتومی

هدف از جراحی پانیکولکتومی برداشتن پوست آویزان و چربی از قسمت تحتانی شکم برای ایجاد کانتور شکمی صاف‌تر است. در این روش با جراحی پانوس از بین می‌رود. پانوس پوست اضافی و بافت چربی است که گاهی اوقات به‌عنوان پیش‌بند نیز نامیده می‌شود و روی اندام تناسلی و یا ران‌ها آویزان می‌شود. این جراحی ازاین‌جهت متفاوت است که عضلات شکم در طول جراحی سفت نمی‌شوند.

دکتر جراح به شما در مورد این جراحی کمک می‌کند. تیم ما متشکل از جراحان پلاستیک و متخصصان پزشکی دارای گواهی هیئت‌مدیره، بیماران ما را در هر مرحله از فرایند راهنمایی می‌کنند تا بهترین نتایج ممکن را تضمین کنند. بافت پانوس (پوست اضافه و چربی) می‌تواند حفظ بهداشت خوب در ناحیه تناسلی را دشوار کند. همچنین می‌تواند راه رفتن و انجام سایر فعالیت‌های بدنی را برای شما سخت‌تر کند. اگر هر یک از این مشکلات را دارید، ممکن است در نظر گرفتن این روش مفید باشد. توجه داشته باشید، تفاوت این روش و ابدومینوپلاستی در این است که پانیکولکتومی فقط پیش‌بند پوست را از بین می‌برد. در این روش، هیچ‌گونه تخریب بافت یا از بین رفتن عضلات قدیمی وجود ندارد.

جراحی پانیکولکتومی

 

مزایای انجام پانیکولکتومی

درحالی‌که روش‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا پانوس را از بین ببرید، پانیکولکتومی مزایای زیادی دارد که این روش را بسیار محبوب کرده است. این روش، در مواردی که مشکل واقعی برای به دست آوردن ظاهری مناسب، وجود پوست اضافه و بافت‌های نرم در قسمت تحتانی شکم است، بسیار مؤثر است.

 پانوس در قسمت تحتانی شکم نیز باتوجه‌به پوست‌هایی دارای چین‌های حجیم ناشی از بافت‌های شل هستند، می‌تواند منجر به مشکلات بهداشتی شود. برداشتن این بافت‌ها به تسهیل بهداشت بهتر در بالای ناحیه تناسلی کمک می‌کند. چین‌های بیش‌ازحد پوست نیز ممکن است پوشیدن برخی از لباس‌ها را دشوار کند. برداشتن پوست اضافی می‌تواند به کاهش سایز دور کمر کمک کند. به دست آوردن چنین نتایجی حتی با برنامه‌های ورزشی شدید و برنامه‌های غذایی بسیار دشوار است.

مزایا و هزینه های لیپوساکشن

هنگامی‌که این مشکل شدید است، می‌تواند در اسرع ‌وقت اصلاح شود. در غیر این صورت، ممکن است مشکلات دیگری نیز ایجاد کند، مانند کمردرد به دلیل فشار بر ستون فقرات در صورت وجود وزن اضافی در ناحیه شکم. لازم به ذکر است که زمان بهبودی موردنیاز پس از عمل بسیار کوتاه است. می‌توانید انتظار داشته باشید که در عرض یک تا دو هفته پس از جراحی به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردید. این روزها این جراحی بسیار رایج است؛ بنابراین در کلینیک زیبایی ماه باوجود جراحان مناسب و باتجربه زیاد در این زمینه، می‌توانید در کمترین زمان به نتایج بسیار خوبی برسید.

اگرچه این جراحی باعث می‌شود که شما مرتب و متناسب به نظر برسید؛ اما فقط به‌ظاهر فیزیکی مربوط نمی‌شود. برداشتن پوست اضافی در قسمت پایین شکم می‌تواند به بهبود جنبه‌های مختلف زندگی شما کمک و به‌طورکلی شما را سالم‌تر کند.

مزایای انجام پانیکولکتومی

 

عوارض پانیکولکتومی

باتوجه‌به اپیدمی چاقی کنونی و شیوع فزاینده جراحی چاقی، پانیکولکتومی یک عمل رایج است. در نگاه اول می‌توان آن را یک عملیات فنی ساده در نظر گرفت. بااین‌حال، باتوجه‌به جمعیت بیمار و تقاضای زیاد روی بافت آسیب‌دیده شکم، این روش می‌تواند عوارضی هم داشته باشد. جراحان پلاستیک، به‌طور مفصل خطرات مرتبط با این روش جراحی را توضیح خواهند داد. از شما خواسته می‌شود که فرم‌های رضایت‌نامه را امضا کنید تا اطمینان حاصل شود که به‌طور کامل از روش‌هایی که تحت آن قرار خواهید گرفت و خطرات یا عوارض احتمالی آن آگاه هستید.

مزایا و معایب جراحی ژنیکوماستی

خطرات احتمالی این جراحی شامل موارد زیر است:

 • خطرات بیهوشی
 • عدم تقارن
 • خون‌ریزی
 • ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 • بافت چربی موجود در عمق پوست ممکن است بمیرد. (نکروز چربی)
 • تجمع مایع (سروما)
 • هماتوم
 • عفونت
 • بی‌حسی یا سایر تغییرات در حساسیت پوست
 • درد مداوم
 • بهبود ضعیف برش‌ها
 • امکان جراحی ترمیمی
 • شلی مکرر پوست
 • تغییر رنگ پوست و یا تورم طولانی‌مدت
 • آسیب به بافت پوست
 • نتیجه زیبایی‌شناختی کمتر از حد مطلوب

عوارض پانیکولکتومی

علاوه بر زیبایی در ناحیه شکم، جراحی پانیکولکتومی میتواند به کاهش شرایط زیر کمک می کند:
 • کمر درد
 • از بین بردن ناراحتی و مشکلات پوستی در اثر چسبیدن پوست شل شکم به یکدیگر
 • رفع مشکلات بهداشتی
 • بهبود مسائل مربوط به تحرک
 • بهبود مشکلات مربوط به فعالیت های جنسی

تکنیک‌های انجام جراحی پانیکولکتومی

در این بخش ما تکنیک‌های این جراحی را بررسی خواهیم کرد. تکنیک‌های این عمل عبارت‌اند از:

الکتروکوتر

الکتروکوتر به یک پایه اصلی در جراحی مدرن برای کارایی جراحی و توانایی انجام هم‌زمان تشریح و هموستاز تبدیل‌شده است. بااین‌حال، مهم است که از الکتروکوتر بااحتیاط استفاده شود. به‌طور خاص، پوست و درم را نباید با استفاده از کوتر الکتریکی برش داد؛ زیرا این امر می‌تواند منجر به نکروز انعقادی ناشی از آسیب حرارتی و متعاقب آن تجزیه پوست پس از بسته شدن شود. در این روش، برش شدید پوست با چاقوی جراحی از طریق درم برای حفظ شبکه زیرپوستی توصیه می‌شود. تنها در این صورت است که باید از الکتروکوتر برای ادامه تشریح و رسیدن به هموستاز در نواحی منتخب استفاده شود.

هموستاز

اگرچه الکتروکوتر برای بسیاری از عروق کوچک کافی است، در بسیاری از بیماران می‌تواند منجر به از دست دادن خون زیادی شود.

تکنیک‌های انجام جراحی پانیکولکتومی

 

نتایج بعد از عمل پانیکولکتومی

اکثر افراد پس از پانیکولکتومی کمی ناراحتی اولیه را تجربه می‌کنند. ممکن است در ابتدا ایستادن به‌طور کامل دردناک باشد؛ زیرا این حرکت به ناحیه ترمیم‌شده فشار وارد می‌کند. شما باید بلافاصله متوجه تغییر در ظاهر خود شوید. با ادامه درمان، نتایج نهایی شما بیشتر نمایان می‌شود. اکثر افراد می‌توانند حدود دو هفته پس از عمل به سرکار بازگردند.

جوانسازی پوست با دستگاه

پانیکولکتومی در کلینیک زیبایی ماه، با برداشتن پوست و بافت اضافی به رفع ظاهر شکم برجسته کمک می‌کند. پس از انجام این عمل، می‌توانید انتظار داشته باشید که پایین شکم شما صاف‌تر به نظر برسد. اکثر مردم همچنین بعد از جراحی متوجه افزایش اعتمادبه‌نفس خود می‌شوند؛ زیرا نسبت به‌ظاهر خود احساس مثبت‌تری دارند.

نتایج بعد از عمل پانیکولکتومی

یادداشتی از کلینیک زیبایی ماه

جراحی پانیکولکتومی به‌عنوان یک روش پزشکی ضروری برای برداشتن چربی اضافی از ناحیه شکم است. این چربی اضافی یا پانوس می‌تواند باعث زخم و تحریک شود و بر فعالیت بدنی شما تأثیر بگذارد. این عمل جراحی بااینکه عمل زیبایی به‌حساب نمی‌آید؛ اما می‌توان آن را در کنار جراحی‌های زیبایی و اصلاحی برای بهبود ظاهر خود انجام داد. شما باید گزینه‌ها و انتظارات خود را با پزشک خود در میان بگذارید تا بهترین روش را برای شما تعیین کند و ما این خدمات را در کلینیک زیبایی ماه به شما ارائه می‌دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *