جراحی لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن

لیپوساکشن

اگر شما هم رژیم‌های غذایی سخت و تمرینات رزشی طاق‌فرسا را امتحان کرده‌اید اما هم چنان رسوبات چربی از بین نرفته‌اند، ما در کلینیک زیبایی ماه به شما عمل جراحی زیبایی لیپوساکشن را پیشنهاد می‌کنیم. این روش به شما کمک می‌کند تا فرم بدن شما با ایجاد خطوط صاف‌تر، زیباتر دیده شود.

لیپوساکشن یکی از تکنیک‌های جراحی زیبایی پیکر تراشی است که با هدف برداشتن چربی‌های اضافه در لایه زیرین پوست از طریق ساکشن در نواحی مختلف بدن مانند شکم، باسن، ران، بازو‌ها یا زیر گردن انجام می‌شود. هر چند نمی‌توان لیپوساکشن را به عنوان یک روش جایگزین برای کاهش وزن ولاغری در نظر گرفت اما اگر اضافه وزن دارید می‌توانید با کمک این روش از دست چربی‌های اضافه راحت شوید.

جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن برای چه افرادی قابل استفاده است؟

مانند هر عمل جراحی، در این روش نیز نظر پزشک متخصص لازم است. کاربرد لیپوساکشن یک روش لاغری نیست، فقط روشی است که به کاهش چربی منطقه‌ای کمک می‌کند.

شما بهتر است که ابتدا با اعمال رژیم غذایی و برنامه ورزشی کنترل شده، وزن اضافی خود را از بین ببرید و سپس این روش را برای چربی‌های اضافی که با رژیم غذایی برطرف نمی‌شود اقدام کنید.

از جمله افرادی که به عنوان یک کاندیدای مناسب برای انجام عمل لیپوساکشن می‌توانند اقدام کنند، عبارتند از:

 • افرادی که همراه با افزایش سن دچار اضافه وزن شده و چربی هاص اضافه در نواحی مختلف تجمع پیدا می‌کنند.
 • افرادی که با توجه به انجام تمرینات ورزشی سخت و استفاده از رژیم‌های غذایی مختلف هم چنان درگیر چربی‌های اضافه خود هستند.
 • افرادی که قصد دارند به یک تناسب اندام دست پیدا کنند و در ظاهر خود بهبودی ایجاد نمایند.
 • افرادی که پوست آن‌ها خاصیت ارتجاعی مناسبی داشته و علاوه بر این از توان عضلانی مناسبی برخوردا هستند.

لیپوساکشن و نواحی مختلف بدن

لیپوساکشن یا به اصطلاح پزشکی لیپو کردن به منظور از بین بردن رسیوبات چربی تجمع یافته در لایه زیرین پوست در نواحی مختلف بدن زیر نظر جراح متخصص و پس از انجام معاینات انجام می‌شود. نواحی که می‌توان با کمک لیپوساکشن درمان کرد، شامل:

 • شکم و کمر
 • پشت و سینه
 • گونه‌ها، چانه و زیر گردن یا ناحیه غبغب
 • باسن
 • ران‌ها
 • بازو‌ها
 • قسمت داخلی زانو، ساق پا و مچ پا‌ها

جراحی لیپوساکشن

مراحل انجام لیپوساکشن

انجام جراحی زیبایی لیپوساکشن به صورت زیر انجام می‌شود:

مرحله اول: جراح متخصص با توجه به میزان چربی تجمه یافته در ناحیه مشخص شده، با استفاده از بی‌حسی موضعی و یا در موارد شدیدتر از بیهوشی عمومی برای لیپوساکشن استفاده می‌کند.

مرحله دوم: لیپوساکشن از طریق ایجاد برش‌های کوچک و نامحسوس در ناحیه تعیین شده انجام می‌شود. پس از ایجاد سوراخ، جراح با استفاده از یک میله نازک توخالی و باریک به نام کانولا به کمک حرکت کنترل شده جلو و عقب بردن، چربی اضافه را شل کرده و با استفاده از یک سرنگ جراحی که به کانولا متصل است، چربی‌ها را به سمت بیرون ساکشن یا مکش می‌کند.

مرحله سوم: محل سوراخ شده بخیه‌زده شده و شما می‌توانید پس از تمام شدن تورم و از بین رفتن مایعات حبس شده در زیر پوست پس از عمل، نتایج بهبود کانتور بدن خود با استفاده از لیپوساکشن را مشاهده کنید.

خطرات و عوارض لیپوساکشن

انجام عمل جراحی زیبایی یا پلاستیک برای شخص می‌تواند یک تصمیم سخت باشد. هر چند انجام عمل زیبایی مانند لیپوساکشن می‌تواند نتایج فووق العاده‌ای را در رسیدن به تناسب اندام به همراه داشته باشد، اما مشابه با تمامی عمل‌های زیبایی، خطرات عوارضی را نیز به دنبال خواهد داشت.

تیم حرفه‌ای پزشکی ما در کلینیک زیبایی ماه تمامی تلاش خود را می‌کنند تا شما به عنوان بیمار بدون نگرانی و استرس با کمترین میزان عوارض و خطرات احتمالی پس از جراحی مواجه شده و دوره نقاهت کوتاه و بدون دغدغه‌ای را سپری نمایید. با این حال برخی عوارض لیپوساکشن را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد.

 • خطرات بیهوشی و نشان دادن حساسیت به مواد بیهوشی
 • وارد شدن آسیب به ساختار‌های عمیق مانند اعصاب، عروق خونی، ماهیچه‌ها، ریه‌ها و…
 • تجمع مایعات خونی در زیر پوست
 • ایجاد ترومبوز ورید عروقی و به دنبال آن پیدایش بیماری‌های قلبی و ریوی
 • ایجاد عفونت در ناحیه مشخص شده
 • نیاز به عمل جراحی مجدد
 • شل شدن یا افتادگی پوست و بیشتر شدن سلولیت‌ها

عوارض لیپوساکشن

دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن چقدر است؟

انتظار می‌رود تورم، درد و کبودی بعد از عمل دیده شود و این وضعیت با گذشت زمان از بین خواهد رفت. یک هفته پس از عمل، بخیه‌ها برداشته می‌شوند و پس از یک تا سه هفته، در صورتی که مشکلی در وضعیت عمومی بیمار وجود نداشته باشد، می‌تواند به کار و زندگی روزمره خود بازگردد. می‌توانید ۳-۴ هفته پس از استفاده به تمرینات عادی بازگردید.

پس از عمل نیاز است تا با استفاده از لوله‌های باریک یا درن‌های موقت در قسمت برش خورده، مایعات و خون آبه‌های زیر پوستی از بدن خارج شوند و به منظور جلوگیری از عفونت در این ناحیه بهتر است طبق نظر پزشک، آنتی بیوتیک مصرف کنید. شما نیاز دارید بعد از عمل لیپوساکشن برای دست‌یابی به نتایج بهتر از یک لباس فشرده مخصوص به منظور کاهش تورم استفاده کنید.

لیزر لیپولیز چیست و تفاوت آن با لیپوساکشن چیست؟

لیزر لیپولیز روشی برای از بین بردن مستقیم غشای سلول‌های چربی با استفاده از لیزر دیود است. درست مانند روش‌های لیپوساکشن، این روش به شما این امکان را می‌دهد تا از چربی اضافی ناحیه مشخص شده خلاص شوید.

به طور مؤثری برای از بین بردن شل شدگی پوست نیز استفاده می‌شود، به ویژه در مناطقی که سستی پوست مشاهده می‌شود، مانند زیر چانه و ناحیه صورت، علاوه بر این، افرادی که مشکل تعریق دارند می‌توانند با اعمال لیزر لیپولیز به زیر بغل از تعریق زیاد جلوگیری کنند.

هزینه لیپوساکشن و عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری

لیپوساکشن یا عمل کانتورینگ بدن با هدف از بین بردن چربی‌های اضافه تجمع یافته در نواحی مختلف بدن به کار برده می‌شود. انجام این عمل می‌تواند در انواع مختلف و به روش‌های متفاوت زیر نظر پزشک جراح انجام شود. هزینه لیپوساکشن متناسب با مقدار چربی اضافه و نوع عمل لیپوساکشن تعیین و در اختیار بیمار قرار داده می‌شود.

علاوه بر این هزینه‌های جانبی مانند نوع مرکز درمانی، دستمز جراح متخصص، هزینه‌های بیهوشی، لباس و… نیز از جمله عوامل مؤثر در تعیین قیمت لیپوساکشن به حساب می‌آیند. کلینیک زیبایی ماه با بهره‌مندی از جدیدترین دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی روز دنیا و هم چنین به کارگیری جراحان متخصص آگاه و مجرب با مناسب‌ترین قیمت، عمل زیبایی لیپوساکشن را تحت مراقبت‌های ویژه به شما ارائه می‌دهد.

هزینه جراحی لیپوساکشن

کلام آخر

در بسیاری از افراد با بالا رفتن سن و افزایش وزن، مقدار چربی اضافه در نواحی مختلف مانند شکم، پهلو، گردن، باسن، ران و… در لایه زیرین پوست تجمع کرده و فرد را دچار نگرانی می‌کند. وقتی وزن اضافه می‌شود، سلول‌های چربی از لحاظ اندازه و حجم افزایش یافته و در بسیاری مواقع با کمک رژیم‌های سخت و تمرینات ورزشی هم از بین نمی‌روند.

عمل زیبایی لیپوساکشن یکی از تکنیک‌هایی است که با کمترین میزان جراحات به شما در دست‌یابی به اندام‌ایده‌آل و بهبودی ظاهر خود کمک شایانی می‌کند. چنانچه قصد انجام لیپوساکشن را دارید می‌توانید با مراجعه به مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه و انجام معاینات توسط جراح متخصص، بدون نگرانی بدن خود را خوش فرم نمایید.

سوالات متداول لیپوساکشن چیست؟

بهترین کاندیدای انجام عمل لیپوساکشن چه کسانی هستند؟

افرادی که همراه با افزایش سن دچار اضافه وزن شده و چربی هاص اضافه در نواحی مختلف تجمع پیدا می‌کنند.
افرادی که با توجه به انجام تمرینات ورزشی سخت و استفاده از رژیم‌های غذایی مختلف هم چنان درگیر چربی‌های اضافه خود هستند.
افرادی که قصد دارند به یک تناسب اندام دست پیدا کنند و در ظاهر خود بهبودی ایجاد نمایند.
افرادی که پوست آن‌ها خاصیت ارتجاعی مناسبی داشته و علاوه بر این از توان عضلانی مناسبی برخوردا هستند.

دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن چقدر است؟

انتظار می‌رود یک هفته پس از عمل، بخیه‌ها برداشته شده و پس از یک تا سه هفته، در صورتی که مشکلی در وضعیت عمومی بیمار وجود نداشته باشد، می‌تواند به کار و زندگی روزمره خود بازگردد. می‌توانید ۳-۴ هفته پس از استفاده به تمرینات عادی بازگردید.

هزینه لیپوساکشن چه قدر است؟

هزینه لیپوساکشن متناسب با مقدار چربی اضافه و نوع عمل لیپوساکشن تعیین می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *