لیفت بینی

لیفت بینی

با گسترش و رواج اعمال جراحی زیبایی در میان جوانان و به ویژه بانوان، بسیاری از افراد برای رفع مشکلات ظاهری بینی خود اقدام به جراحی زیبایی می کنند. اما در این میان هستند افرادی که به دلیل هزینه های بالا، دوره نقاهت طولانی مدت و یا ترس از جراحی، زیر بار این عمل جراحی بینی نمی روند اما همچنان از ظاهر بینی خود ناراحت هستند.

برای این دسته از افراد بهترین راه استفاده از لیفت بینی است که روشی کاملا غیر تهاجمی و با نتیجه دهی سریع و مطلوب می تواند بسیاری از مشکلات موجود در بینی را رفع نموده و جایگزین جراحی های زیبایی شود.

لیفت بینی چیست؟

عمل لیفت بینی یکی از روش های غیر تهاجمی نوین برای رفع برخی از عیوب بینی از جمله افتادگی و غوز بینی است که به روش های مختلف قابل انجام است.

در این روش بر خلاف روش های جراحی، هیچ گونه عمل تهاجمی بر روی بینی انجام نمی شود و تنها با یک بی حسی موضعی کوچک، لیفت بینی انجام می شود. همچنین پس از انجام لیفت، هیچ گونه اثری از زخم و یا بخیه بر روی بینی وجود نداشته و سرعت نتیجه دهی آن بیشتر و مشهود تر از جراحی است. به طوری که بلا فاصله پس از انجام عمل لیفت بینی، تغییرات ایجاد شده قابل مشاهده هستند.
لیفت بینی با استفاده از روش های مختلف انجام می شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

لیفت بینی با روش های متنوع
هزینه های لیفت بینی

روش های لیفت بینی

قبل از پرداختن به روش های مختلف لیفت بینی، لازم به ذکر است که انجام تمام این کار ها به نظر پزشک متخصص بستگی دارد و حتی ممکن است نظر پزشک بر انجام عمل جراحی باشد. زیا همانگونه که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، لیفت بینی برای برخی از افراد نتیجه بخش نبوده و در این صورت تشخیص پزشک متخصص در اولویت قرار دارد.

روش های مختلفی برای لیفت بینی وجود دارند که عبارتند از:

لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر:

همان طور که می دانید تزریق ژل و فیلر برای حجم دهی و رفع برخی عیوب در نواحی مختلف بدن و صورت از جمله لب ها و گونه ها انجام می شود. در مورد لیفت بینی نیز باید چنین گفت که با استفاده از تزریق این مواد می توان تا حدود بسیار زیادی برخی از مشکلات ظاهری بینی از جمله انحراف های ناشی از شکستگی و اصلاح شکل ظاهری بینی را رفع نماید.

در این روش با استفاده از تزریق برخی مواد نظیر هیالورونیک اسید، پلی اتیل متیل اکریلات، ژل پلی آکریل آمید و هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، پزشک متخصص می تواند نقایص و حتی زخم ها و اسکار های موجود بر روی بینی را رفع نماید. لازم به ذکر است که تمام مواد ذکر شده، به طور عموم به نام ژل شناخته می شوند و انتخاب هر یک از آن ها منوط به نظر پزشک معالج خواهد بود.

همان طور که از نام مواد مورد استفاده برای تزریق ژل بر می آید، تمام آن ها از مواد ترکیبی شیمیایی تشکیل شده اند اما در مورد فیلر ها باید این نکته مهم را در نظر داشت که ماده اصلی فیلر سلول های چربی جدا شده از بدن خود فرد هستند.

در این روش، چربی های مورد نیاز برای لیفت بینی از قسمت های مختلف بدن از جمله شکم، ران و باسن فرد جدا شده و در موضع مورد نظر تزریق می شوند. در مورد ماندگاری لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر باید چنین گفت که این روش با در نظر گرفتن میزان مهارت پزشک متخصص، نحوه صحیح انجام آن، نوع و ویژگی های پوستی فرد دریافت کننده و همچنین میزان رعایت نکات مراقبتی پس از انجام لیفت بینی توسط فرد، می تواند بین یک تا سه سال ماندگاری داشته باشد.

لیفت بینی با روش های مختلف
هزینه های لیفت بینی

لیفت بینی با نخ:

در این روش لیفت بینی، با استفاده از نخ های مخصوص که ضد حساسیت بوده و اغلب به عنوان نخ بخیه نیز مورد استفاده قرار می گیرند انجام شده و با عبور دادن نخ ها از لایه های زیرین پوستی برخی از عوارض و مشکلات بینی رفع می شوند.

نکته قابل ذکر در انجام این روش آن است که، نخ های استفاده شده برای عمل لیفت بینی، بلا فاصله پس از قرار گرفتن در زیر لایه های پوستی، سلول ها را تحریک به تولید کلاژن می کنند و همین مسئله موجب تقویت ساختار و استحکام پوست در ناحیه عبور نخ ها می گردد.

به طوری که پس از جذب کامل نخ ها توسط سلول ها، لیفت بینی به صورت پایدار در آمده و تا حدود 2 الی 3 سال پس از آن نیز ماندگاری خواهد داشت.در این روش از روش های لیفت بینی نیز همانند روش تزریق ژل، هیچ گجونه اثری از جای زخم در محل انجام لیفت وجود نخواهد داشت و فرد بلا فاصله پس از انجام عمل لیفتینگ، می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

در مورد لیفت بینی با نخ، باید گفت که این عمل با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و در نتیجه در حین عمل، فرد مراجعه کننده هیچ گونه درد و ناراحتی را حس نخواهد کرد.

لیفت بینی با لیزر:

از آن جا که اشعه لیزر نمی تواند بر لایه های زیرن پوستی نفوذ کند، بنابراین تاثیر آن کاملا ظاهری وبسیار کم دوام خواهد بود. به همین دلیل این روش برای لیفت بینی، با در نظر گرفتن هزینه های لازم برای انجام آن، نمی تواند روشی مناسب و ماندگار باشد.

تفاوت لیفت بینی با نخ و ژل

در مورد تفاوت های موجود میان لیفت بینی با نخ و یا لیفت بینی با تزریق ژل باید به این نکته اشاره کرد که با در نظر گفتن این نکته که در تزریق ژل، یک ماده خارجی وارد بدن می شود، بنابراین نمی توان انتظار داشت که با این روش، بینی لاغر تر و کشیده تر شود. برای ایجاد برخی حالت ها از جمله بالا بردن نوک بینی، لاغر تر کردن ظاهر بینی و مواردی از این قبیل، بهترین روش استفاده از لیفت بینی با نخ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیفت غبغب

لیفت غبغب

قبل از پرداختن به لیفت غبغب و روش های مختلف موجود برای این کار، بهتر است تعریفی از خود غبغب و لزوم لیفت کردن آن

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *