لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو

فرایند لیفت ابرو

ابرو و پیشانی اغلب مناطقی هستند که علائم پیری را نشان می‌دهند. لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود، روش محبوب برای جوانسازی پیشانی و ابرو در افرادی است که می‌خواهند علائم پیری را اصلاح کنند. تغییر دادن موقعیت قرارگیری ابرو و پیشانی نه تنها موجب بلند شدن ابرو و افزایش ناحیه چشم می‌شود بلکه شکل جوانی را به خط ابرو باز می‌گرداند.

دوره نقاهت  1 الی 2 هفته
نوع درمان  با لیزر
در حالت کلی لیفت ابرو با هدف بازگرداندن ظاهر طبیعی ناحیه فوقانی صورت است که مطابق با قسمت‌های دیگر صورت به نظر می‌رسد.
 • نقش لیفت ابرو در بهبود ظاهر
 • از چه سنی باید لیفت ابرو را انجام داد؟
 • مراحل انجام عمل لیفت ابرو
 • عوارض احتمالی لیفت ابرو
 • مراقبت‌های بعد از عمل و دوره نقاهت بعد از لیفت ابرو
 • لیفت ابرو در کلینیک زیبایی ماه

نقش لیفت ابرو در زیبایی صورت

همراه با افزایش سن، معمولاً ابرو‌ها به سمت پایین کشیده می‌شوند. همانطور که پوست و بافت‌های نرم خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند، میزان فاصله بین ابرو‌ها و مژه‌ها نیز کمتر و کوتاه‌تر می‌شود. این حالت ممکن است چهره شما را خسته، عصبانی یا غمگین نشان دهد.

انجام عمل زیبایی لیفت ابرو موجب می‌شود تا ابرو‌های شما را بالا برده و ظاهری جوان‌تر، با طراوت‌تر و زیباتری را به شما بازگرداند. لیفت ابرو معمولاً به عنوان یک عمل کمکی در کنار بلفاروپلاستی پلک فوقانی انجام می‌شود. در بسیاری از موارد علاوه بر ایجاد ظاهر زیبا و افزایش اعتماد به نفس، لیفت ابرو با بالا کشیدن پلک افتاده به بهبودی بینایی فرد و افزایش میدان دید او نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

لیفت ابرو

از چه سنی باید لیفت ابرو را انجام داد؟

هر چند سن مشخصی برای انجام لیفت ابرو و لیفت شقیقه وجود ندارد، غالبا بیمارانی در رده‌های سنی بین ۴۰ تا ۶۵ سال به سمت انجام این عمل زیبایی جذب می‌شوند. علاوه بر این افراد جوانی که دچار افتادگی پلک هستند و یا ابرو‌های سنگین و خطوط چین و چروک عمیقی دارند نیز می‌توانند برای رفع مشکل از این عمل استفاده کنند.

مراحل انجام عمل لیفت ابرو

چنانچه شما هم قصد انجام عمل لیفت ابرو را دارید با مراجعه به مراکز درمانی معتبر مانند کلینیک زیبایی ماه می‌توانید پس از دریافت مشاوره و انجام معاینات توسط جراح متخصص، با اطمینان خاطر عمل لیفت ابرو را نجام دهید.

لیفت ابرو

مرحله اول: بیهوشی

مراحل کار لیفت ابرو، از آنجایی که یک عمل جراحی به حساب می‌آید، با بیهوشی عمومی شروع می‌شود.

مرحله دوم: برش‌ها

پس از بیهوشی متناسب با نوع عمل لیفت ابرو به روش‌های مختلف، جراح برش‌هایی را بر روی ناحیه ابرو و پیشانی اعمال می‌کند.

برش آندوسکوپی

برخی از جراحان با استفاده از یک اندوسکوپ (لوله‌ای نازک با دوربین کوچک در انتهای آن) و ابزار‌های ویژه، برش‌های کوچکی را در خط مو ایجاد می‌کنند. این روش به جراح این امکان را می‌دهد تا بافت و ماهیچه‌های زیر پوست را تنظیم کرده و به سمت بالا بکشد. در اکثر بیماران، کبودی در حداقل میزان خود نمایان می‌شود و زمان بهبودی در این روش سریع‌تر خواهد بود.

برش تاجی

در این روش، برش از یک گوش تا گوش دیگر در بالای سر در پوست دارای مو ایجاد می‌شود. سپس جراح پوست پیشانی را با دقت بالا آورده، بافت و چربی اضافی را برداشته و در صورت نیاز عضلات را مرتب و تنظیم می‌کند. در این روش ممکن است جراح ابرو‌ها را در یک سطح بالاتر قرار دهد در نتیجه پ. ست اضافی کوتاه‌تر می‌شود. جای زخم ایجاد شده از این نوع لیفت ابرو به خوبی در داخل مو پنهان می‌شود.

برای افرادی که دارای پیشانی بسیار بلندی هستند، ممکن است یک برش فقط در خط مو ایجاد می‌شود. جراح در این روش، ابرو را بدون تغییر در ارتفاع خط مویی جلویی بالا می‌برد. هر چند جای زخم تا حدودی می‌تواند قابل مشاهده باشد.

مرحله سوم: بستن برش‌ها

برش‌های لیفت ابرو معمولاً با بخیه‌های قابل جابجایی یا قابل جذب و چسب‌های پوستی بسته می‌شوند.

عوارض احتمالی لیفت ابرو

مشابه با هر عمل جراحی، لیفت ابرو نیز با عوارض و خطرات پس از عمل همراه است. تیم پزشکی ما در کلینیک زیبایی ماه با انجام صحیح عمل لیفت ابرو و ارائه خدمات مراقبتی پس از عمل به شما کمک می‌کند تا با کمترین میزان عوارض و بدون نگرانی چهره خود را زیباتر و جوان‌تر کنید. برخی از عوارض لیفت ابرو عبارتند از:

 • ایجاد جای زخم یا اسکار ضعیف در محل برش
 • عفونت
 • خارش شدید پوست سر
 • خونریزی
 • واکنش‌های آلرژیک به مواد بیهوشی
 • تضعیف شدن حرکت ابرو

لیفت ابرو

مراقبت‌های بعد از عمل و دوره نقاهت بعد از لیفت ابرو

میزان بهبودی و دوره نقاهت پس از عمل لیفت ابرو به میزان توانایی فرد بیمار و تکنیک استفاده شده در جراحی بستگی دارد. اما در حالت کلی می‌توان با انجام مراقبت‌های زیر، رویه بهوبدی را سرعت بخشید.

 1. در اکثر موارد بهبودی کامل بین ۱ تا ۲ هفته طول می‌کشد.
 2. به منظور کاهش درد، از قرص‌های ضد درد استفاده نموده و سر خود را بالاتر قرار دهید. (وضعیت مرتفع با استفاده کردن از ۲ تا ۳ بالش در هفته اول)
 3. از قرار دادن جای زخم خود در معرض فشار یا حرکت بیش از حد خودداری کنید
 4. به خاطر داشته باشید که تورم ممکن است چندین هفته طول بکشد. تورم می‌تواند در قسمت‌های مختلف مانند گونه‌ها و چشمان نیز ایجاد شود. به منظور کاهش تورم به مدت ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. خطوط برش به مرور زمان کم رنگ می‌شوند.
 6. آب و مایعات زیادی بنوشید تا بدن شما رطوبت بدن را حفظ کند.
 7. طی ۲۴ ساعت ابتدایی پس از عمل، از دوش گرفتن پرهیز کنید. پس از آن می‌توانید با استفاده از شامپوی ملایم مو‌های خود را به آرامی شسته و به دلیل جلوگیری از رشد باکتری‌ها و عفونت در ناحیه برش به آرامی و با یک حوله نرم مو‌ها را خشک نماییدو دقت داشته باشید در هنگام خشک کردن مو‌ها از گرمای سشوار استفاده نکنید.
 8. لازم است به مدت ۲ هفته از انجام ورزش‌های سنگین، بلند کردن اجسام سنگین و برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. در طی این مدن به منظور ایجاد گردش خون می‌توانید به آرامی پیاده‌روی داشته باشید.
 9. با بهبودی زخم‌ها، ممکن است دچار خارش و بی‌حسی شوید که احتمالاً با گذشت زمان کاهش می‌یابد. اگر بخیه‌های شما به صورت باند پوشانده شده باشد، پزشک احتمالاً طی یک تا سه روز آن‌ها را برمی دارد. بخیه‌ها به طور معمول طی هفت تا ۱۰ روز از زمان جراحی برداشته می‌شوند.

لیفت ابرو در کلینیک زیبایی ماه

لیفت ابرو یکی از عمل‌های زیبایی است که با هدف بالا بردن و برطرف کردن پوست اضافی بالای پلک و رفع خطوط پیشانی در مراکز درمانی مانند کلینیک زیبایی ماه انجام می‌شود. لیفت ابرو یا پیشانی با سفت کردن عضلات این دو قسمت از صورت به شما در جوان‌تر دیده شدن و بهبود ظاهر کمک شایانی می‌کند.

کلینیک زیبایی ماه با بهره‌مندی از جراحان متخصص مجرب و آشنا به متد‌های جراحی روز دنیا و به کارگیری تجهیزات به روز، با ارائه خدمات متفاوت، لیفت ابرو را پس از بررسی و معاینات پزشکی برای شما بیماران محترم انجام می‌دهد.

سوالات متداول لیفت ابرو

آیا لیفت ابرو حالت چشم ها را تغییر می‌دهد؟

لیفت ابرو بر روی ابروهای شما تأثیر می‌گذارد، اما شکل چشم های شما را تغییر نمی‌دهد.

آیا بعد از لیفت ابرو، جای زخم باقی می‌ ماند؟

بله، اما جراح متخصص تلاش می‌کند تا جای زخم‌ها را در موهای شما پنهان کند.

آیا لیفت ابرو دردناک است؟

بعد از لیفت ابرو کبودی و تورم را تجربه خواهید کرد که احتمال دارد همراه با درد باشد.

میزان ماندگاری لیفت ابرو چه قدر است؟

لیفت ابرو، نیمه دائمی است، و این امکان وجود دارد که باگذشت زمان چین‌ و چروک‌ ها بازگردند، اما میزان آنها به‌اندازه قبل نخواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

2 دیدگاه دربارهٔ «لیفت ابرو چیست؟»

  1. سلام آیناز عزیز
   لیفت ابرو در آرایشگاه هم انجام می‌شود که در آن از چند ماده‌ی مخصوص برای بالا نگه داشتن ابرو استفاده می‌کنند و یک روش موقت می باشد که ماندگاری آن 30 الی 40 روز می باشد ولی عمل لیفت ابرو برای اصلاح افتادگی خط ابرو یا خطوط عمیق پیشانی انجام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *