عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی باسن

ابدومینوپلاستی چیست؟

احتمالا تا کنون حداقل یکبار کلمه ابدومینوپلاستی را در شبکه‌های اجتماعی شنیده‌اید و کنجکاو شده‌اید که این عمل زیبایی چیست و چگونه انجام می‌شود.ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی برای بهبود شکل و ظاهر شکم است. در طی انجام ابدومینوپلاستی، پوست و چربی اضافی شکم برداشته می‌شود.
بافت همبند در شکم (فاسیا) معمولاً با بخیه پس از عمل سفت می‌شود. سپس پوست باقیمانده برای ایجاد ظاهری لطیف تر، تغییر مکان و کشیده خواهد شد.اگر چربی یا پوست اضافی در ناحیه شکم خود دارید یا قسمت زیر شکمی با حالت افتاده دارید، جز کاندیدای عمل ابدومینوپلاستی به شمار می‌روید. این عمل جراحی می‌تواند در زیبایی بدن شما بسیار موثر و مهم باشد.

چه کسانی باید ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

ابدومینوپلاستی هم برای مردان و هم برای زنانی که سلامت عمومی خوبی دارند و وزن ثابتی نیز دارند، مناسب است. بهتر است که اگر تصمیم بر انجام ابدومینوپلاستی دارید، مدتی سیگار را نیزکنار بگذارید تا بهترین نتیجه پس از عمل، حاصل شود.

برای زنانی که بعد از چندین بارداری دارای عضلات و پوست افتاده و شل شده‌اند این روش برای سفت کردن آن عضلات و کاهش پوست اضافه مفید خواهد بود. ابدومینوپلاستی مناسب برای مردان یا زنانی است که در مقطعی از زندگی خود چاق بودند و اکنون وزن قابل توجهی از دست داده‌اند و دارای رسوب چربی بیش از حد یا پوست شل در ناحیه شکم هستند.

دلایل مختلفی وجود دارد که شما را مجبور به عمل ابدومینوپلاتی می‌کند. به طور کلی کسانی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، به عنوان کاندیدا ایدومینوپلاستی شناخته می‌شوند. این شرایط شامل موارد زیر است:

کاندید های عمل ابدومینوپلاستی

 • تغییرات قابل توجه در وزن
 • بارداری در گذشته
 • جراحی شکم، مانند سزارین
 • افتاده و شُل شدن بافت شکم بر اثر سالخوردگی
 • تیپ بدنی طبیعی شما

ابدومینوپلاستی می‌تواند پوست، چربی اضافی و شل اطراف شکم شما را از بین ببرد و بافت ضعیف اطراف شکم را سفت کند. کشیدن شکم می‌تواند علائم کشش و پوست اضافی در زیر شکم، مخصوصا در زیر ناف را از بین ببرد. با این حال، ابدومینوپلاستی علائم کشیدگی خارج از این نواحی شکم را اصلاح نمی‌کند. برای از بین بردن مشکلات دیگر قسمت‌های بدن خود می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنان مشورت کنید.

اگر قبلاً سزارین کرده‌اید، این جراحی می‌تواند جای زخم سزارین شما از بین ببرد و نامشخص کند.

ابدومینوپلاستی را می‌توان در ترکیب با سایر روش‌های زیبایی کانتورینگ بدن مانند جراحی سینه انجام داد. اگر چربی شکم خود را برداشته‌ و لیپوساکشن کرده‌اید، بهتر است ابدومینوپلاستی را نیز پس از آن انجام دهید. تا با حذف پوست اضافه، تا بدنی خوش فرم و زیباتر داشته باشید.

کاندید های ابدومینوپلاستی
کاندید های ابدومینوپلاستی

مراحل اولیه عمل ابدومینوپلاستی

شما با جراحان کلینیک زیبایی ماه واقع در نیاوران در مورد جراحی شکم صحبت خواهید کرد. در اولین ویزیت با پزشک خود، موارد زیر بررسی خواهد شد:

سابقه پزشکی خود را مرور کنید. برای پاسخ به سؤالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته آماده باشید. در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید و همچنین هر گونه جراحی که به تازگی انجام داده‌اید، با پزشک خود صحبت کنید.

اگر به هر دارویی حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر تمایل شما به انجام عمل لیپوماتیک همراه با ابدومینوپلاستی باشد، احتمالاً پزشک شرایط و چگونگی این دو عمل را با شما در میان خواهد گذاشت.
برای تعیین گزینه های درمانی ایدومینوپلاستی، پزشک شکم شما را معاینه می‌کند. همچنین ممکن است پزشک برای پرونده پزشکی شما از شکمتان عکس بگیرد.

انتظارات خود را مطرح کنید. توضیح دهید که چرا می‌خواهید ابدومینوپلاستی انجام دهید و از نظر ظاهری بعد از عمل به چه چیزی امیدوار هستید. مطمئن شوید که مزایا و خطرات این روش، از جمله جای زخم را درک کرده‌اید. به خاطر داشته باشید که جراحی قبلی شکم شما ممکن است نتایج ایدومینوپلاستی را محدود کند.

نکات قبل از عمل جراحی شکم

سیگار را ترک کنید: سیگار جریان خون را در پوست کاهش می‌دهد و می‌تواند روند بهبودی را کند کند. علاوه بر این، سیگار خطر آسیب بافتی را افزایش می‌دهد. اگر سیگار می‌کشید، پزشک به شما توصیه می‌کند که قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید.

از مصرف برخی داروها خودداری کنید: احتمالاً باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید. چون موارد ذکر شده می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.

وزن ثابتی را حفظ کنید: در حالت ایده آل، حداقل 12 ماه قبل از انجام عمل جراحی شکم، وزن خود را ثابت نگه دارید. اگر به شدت اضافه وزن دارید، پزشک به شما توصیه می کند که قبل از عمل وزن کم کنید. کاهش وزن قابل توجه بعد از عمل می‌تواند نتایج مطلوب را کاهش دهد.

در آخر نیز برنامه ریزی کنید که بعد از ترک بیمارستان، شخصی شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بهبودی در خانه با شما بماند.

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در کلینیک زیبایی ماه نزدیک به مناطق شرق و شمال تهران و به صورت سرپایی انجام می‌شود. در حین انجام عمل ابدومینوپلاستی، تحت بیهوشی عمومی خواهید بود. که باعث می شود کاملاً بیهوش شوید و نتوانید درد را احساس کنید. در برخی موارد، ممکن است به شما یک داروی مسکن داده شود و آرام بخش متوسطی (تا حدی در خواب) را تجریه کنید.

نحوه انجام جراحی ابدومینوپلاستی 
نحوه انجام جراحی ابدومینوپلاستی

نکات حین عمل ابدومینوپلاستی

بسته به اهداف شما و میزان تغییری که دوست دارید مشاهده کنید، روش‌های مختلفی برای عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد. در طول عمل جراحی شکم معمولی، جراح پلاستیک شما برش‌هایی برای برداشتن بیشتر پوست و چربی بین شکم و زیر شکم به شکل افقی ‌بیضی ایجاد می‌کند. سپس بافت همبند (فاسیا) که روی عضلات شکم قرار دارد با بخیه‌های دائمی سفت می‌شود.‌

مقدار پوست اضافی برداشته شده و نوع عمل شما شکل و طول برش را تعیین می‌کند. برش بالای قسمت زیر شکم به هم بخیه می‌شود و جای زخمی باقی می‌ماند که در امتداد چین طبیعی در خط بیکینی قرار می‌گیرد. در طول عمل ممکن است برای جلوگیری از عفونت، آنتی بیوتیک به شما داده شود. تملم طول عمل ابدومینوپلاستی معمولاً حدود دو تا سه ساعت طول می‌کشد.

نکات بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 1. بعد از عمل جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی، برش شکم و ناف شما با پانسمان جراحی پوشانده می‌شود. ممکن است لوله‌های کوچکی در امتداد محل برش قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی را تخلیه کند.
 2. اعضای تیم مراقبت‌های بهداشتی به شما کمک می‌کنند تا در اولین روز پس از عمل ابدومینوپلاستی راه بروید و از تشکیل لخته‌های خون جلوگیری کنید.
 3. پس از جراحی به شما داروی مسکن داده می‌شود. وجود تورم در ناحیه تحت جراحی در روزهای اولیه پس از عمل، طبیعی است.
 4. لوله‌ها تخلیه ممکن است تا چند روز پس از عمل ابدومینوپلاستی در جای خود باقی بمانند. پزشک یا یکی دیگر از اعضای تیم مراقبت‌های بهداشتی به شما نحوه تخلیه و مراقبت از طریق لوله‌ها متصل شده را آموزش می‌دهد. ممکن است لازم باشد تا زمانی که لوله‌‌ها وصل شده در محل قرار دارند، مصرف آنتی‌بیوتیک را ادامه دهید.
 5. جراح شما همچنین ممکن است یک داروی رقیق کننده خون را برای مدت کوتاهی پس از ایدومینوپلاستی تجویز کند.
 6. تقریباً شش هفته پس از انجام عمل جراحی، یک لباس حمایتی مانند گِن باید بپوشید. این گِن به جلوگیری از تجمع مایعات در ناحیه شکم کمک می‌کند و در حین بهبودی، شکم را پشتیبانی می‌کند.
 7. برای شش هفته اول پس از انجام عمل جراحی شکم، باید مراقب حرکت کردن باشید. همچنین باید از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که خط برش شما را تحت فشار قرار می‌دهد (مانند خم شدن سریع در کمر) برای جلوگیری از باز شدن مجدد زخم، اجتناب کنید.
 8. باید برای بازدیدهای بعدی یه صورت منظم از ناحیه برنامه ریزی کنید. از پزشک خود بپرسید که هر چند وقت یکبار نیاز به معاینه دارید.

 

عمل ابدومینوپلاستی
عمل ابدومینوپلاستی

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

همانطور که انتظار می‌رود، پس از هر نوع جراحی درد و تورم خواهید داشت. پزشک در صورت نیاز داروهای ضد درد را برای تسکین درد شما تجویز می‌کند. درد ممکن است چند هفته طول بکشد. همچنین ممکن است در مدت زمان بهبودی، بی‌حسی، کبودی و خستگی کلی داشته باشید.

مانند هر عمل جراحی، خطراتی نیز در ابدومینوپلاستی وجود دارد. اگر گردش خون ضعیف، دیابت، بیماری قلبی، ریوی یا کبدی دارید یا سیگار می‌کشید، ممکن است خطر عوارض احتمالی را افزایش دهید. عوارض می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جای زخم
 • هماتوم (خونریزی)
 • عفونت
 • سروما (تجمع مایع)
 • بهبود کُند زخم
 • لخته شدن خون
 • بی حسی در ناحیه جراحی

عمل ابدومینوپلاستی عمل چاقی نیست

در پایان باید متذکر شویم که هدف عمل ابدومینوپلاستی کامل کاهش سایز و تناسب اندام است و افراد دارای چاقی مفرط باید عمل جراحی چاقی مانند اسلیو معده انجام دهند.

عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی سرپایی و راحت است. اگر نکاتی را که تیم پزشکی به شما می‌گویند رعایت کنید، به یقین هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.ابدومینوپلاستی با از بین بردن پوست اضافه، چربی اضافی و تقویت دیواره شکم، می‌تواند ظاهری باریک‌تر و زیباتر را به شک و هیکل شما هدیه دهد.

اگر به دنبال یک تیم حرفه‌ای پزشکی برای انجام ابدومینوپلاستی در محدوده شمال و شمال غرب تهران و مناطقی چون نیاوران، پاسداران، اقدسیه، فرمانیه، دروس، میرداماد، قلهک، سهروردی، سعادت آباد هستید، می‌توانید به کلینیک زیبایی ماه مراجعه کنید و عمل ابدومینوپلاستی خود را با خیالی آسوده به متخصصین این کلینیک بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *