جراحی شکم ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

اگر پوست شما بیش از اندازه شل شده و یا دچار افتادگی شده است و در مقابل رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی سخت و طاقت فرسا پاسخ مناسبی را نمی‌دهد، ما به شما جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی کامل را پیشنهاد میکنیم. در حالت کلی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل، مقدار چربی و پوست اضافه شکم را با استفاده از تکنیک‌های جراحی برداشته و عضلات دیواره شکمی را سفت کرده تا در نهایت شما شکمی صاف و بی‌نقص داشته باشید.

ابدومینوپلاستی را نمی‌توان یک روش برای کاهش وزن یا جایگزین مناسب برای برنامه ورزشی دانست. جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی کامل در مرکز درمانی کلینیک ماه با توجه به معاینات پزشک متخصص و هم چنین میزان چربی و پوست اضافه انجام می‌شود.

ابدومینوپلاستی

افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی

داشتن شکم صاف و خوش فرم یکی از مواردی است که افراد در داشتن اندام‌ایده‌آل و انجام جراحی‌های لاغری در نظر می‌گیرند. بهترین کاندیدا برای انجام جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی در حالت کلی افرادی هستند که دارای سلامت عمومی خوبی هستند و به وزن ثابتی رسیده‌اند. علاوه بر این افراد مناسبی که می‌توانند عمل جراحی تامی تاک یا جراحی شکم را انجام دهند، شامل موارد زیر نیز می‌شوند.

 • افرادی که با توجه به بالا رفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی مفرط شده‌اند.
 • افرادی که به صورت ژنتیکی در دسته افراد چاق قرار می‌گیرند.
 • زنانی که پس از چندین بارداری دارای عضلات و پوست‌های کشیده و شل شده هستند.
 • افرادی که با کاهش وزن شدید مواجه شده‌اند اما هم چنان چربی‌های اضافه در بافت زیرین شکمی دارند و یا پوست این ناحیه در آن‌ها حالت شل و افتاده گرفته است.

افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی

مراحل انجام ابدومینوپلاستی کامل

جراحی شکم یا تامی تاک با استفاده از تکنیک‌های مختلف بسته به میزان چربی‌های اضافه در لایه زیرین پوست انجام می‌شود. تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل را نمی‌توان یک عمل لیپوساکشن در نظر گرفت، بلکه در مواردی لیپوساکشن قسمتی از عمل جراحی ابدومینوپلاستی کامل است.

 1. پزشک با انجام بیهوشی عمومی داخل وریدی کار خود را آغاز می‌کند.
 2. اجرای برش بر روی شکم از استخوان لگن به سمت باسن است. پس از آن پوست، بافت و ماهیچه به مقدار مورد نیاز کانتور می‌شود. در برخی موارد اجرای ابدومینوپلاستی شامل حرکت دادن ناف است و به منظور تخلیه مایع زیر پوستی ممکن است تا چند روز لوله‌های تخلیه در زیر پوست قرار گیرند.
 3. انجام بخیه و استفاده از چسب‌های پوستی و نوار‌ها که با هدف بستن برش‌ها صورت می‌گیرد.

مراحل انجام ابدومینوپلاستی کامل

عوارض و خطرات ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی نیز همانند سایر جراحی‌ها معایب و عوارض خاص خود را بهمراه دارد. اگر این جراحی، توسط جراح چیره‌دست و ماهر صورت گیرد؛ عوارض و خطری پس از آن بیمار را تهدید نخواهد کرد؛ پزشکان متخصص ما در مرکز درمانی کلینیک ماه تمام تلاش خود را می‌کنند تا عمل ابدومینوپلاستی کامل با کمترین میزان عوارض و خطرات احتمالی برای بیماران انجام شود. عوارض احتمالی تامی تاک یا جراحی شکم می‌تواند به صورت‌های مختلفی همچون عفونت، بی‌حسی، درد شدید، تجمع مایع در زیر پوست (سروما)، تغییر رنگ پوست، آسیب دیدگی عصب، نکروز چربی (از بین رفتن بافت چربی در عمق پوست)، خونریزی، جای زخم و اسکار و غیره در بیمار خود را نشان دهند.

البته بروز عوارضی همچون تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی شکم، مسأله‌ای عادی و طبیعی می‌باشد که معمولاً در بیمار رخ می‌دهد؛ اما میزان تورم و کبودی در بیماران با توجه به شرایط آن‌ها متفاوت می‌باشد.

عوارض و خطرات ابدومینوپلاستی

نتیجه عمل ابدومینوپلاستی کامل

با توجه به بروز ترشحات و تورم ناشی از جراحی زیبایی شکم، نتیجه نهایی آن پس از گذشت ۶ الی ۹ ماه پس از جراحی قابل مشاهده می‌باشد

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی
برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

در صورتیکه بیمار پس از جراحی زیبایی شکم، رژیم غذایی سالم و سبک زندگی مناسب را رعایت کند؛ نتیجه‌ای که از جراحی زیبایی شکم دریافت می‌کند قطعاً دائمی خواهد بود؛ در غیر اینصورت احتمال بازگشت چربی‌های شکم وجود خواهد داشت.

مراقبت‌های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

 • بعد از عمل جراحی به منظور پیگیری از تجمع مایع خونی در ناحیه برش داده شده، به آرامی راه بروید و از نشستن زیاد پرهیز کنید.
 • پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی کامل، ناحیه جراحی شده بخیه‌زده شده و بانداژ می‌شود. بهتر است در چند روز ابتدایی طبق صحبت‌های پزشک
 • معالج خود، نحوه مراقبت از بانداژ را به درستی رعایت کنید.
 • جراح به شما آموزش می‌دهد که چگونه هنگام نشستن یا دراز کشیدن در بهترین حالت ممکن قرار بگیرید تا درد کمتری را احساس کنید.
 • باید از خوابیدن بر روی پهلو و به صورت دمر خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابند.
 • از انجام فعالیت‌های شدید به مدت حداقل شش هفته پرهیز کنید.
 • بهتر است به مدت یک ماه تا بهبودی مناسب از انجام فعالیت‌های سخت خودداری نمایید.

مراقبت‌های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

علت ورم شکم بعد از جراحی

جهت رفع ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی، حتماً نکاتی که در ذیل به آن‌ها اشاره شده است را رعایت بفرمایید:

 • پوشیدن گن مخصوص
 • حذف یا کاهش ادویه و نمک از رژیم غذایی
 • مصرف آب آناناس و آب کرفس

علت ورم شکم بعد از جراحی

هزینه ابدومینوپلاستی کامل

عوامل مختلفی در میزان قیمت و هزینه ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم تأثیر‌گذار هستند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به میزان چربی و پوست اضافه لایه زیرین پوست اشاره کرد.

علاوه بر این هزینه‌های دیگری مانند انتخاب مرکز درمانی، موقعیت جغرافیایی محل درمان، هزینه دستمزد پزشک معالج، هزینه‌های جانبی (بیهوشی، لباس، مراقبت‌های بهداشتی پس از عمل و… ) نیز بر هزینه جراحی شکم تأثیر مستقیمی خواهند داشت.

معمولاً انجام جراحی شکم به دلیل قرار گرفتن در دسته جراحی‌های زیبایی تحت پوشش بیمه‌ها قرار نمی‌گیرد.

هزینه ابدومینوپلاستی کامل

جمع‌بندی

در دنیای امروز انجام تکنیک‌های مختلف با هدف ایجاد ظاهر زیبا و خوش فرم‌تر شدن اندام، در بین افراد مختلف رواج یافته است. جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی با هدف از بین بردن چربی و پوست‌های اضافه موجود در ناحیه شکمی است. علاوه بر این صاف نمودن شکم با سفت کردن عضلات شکمی از جمله اهداف ابدومینوپلاستی کامل است. دست‌یابی به ظاهر بهتر با کمک جراحی شکم یا تامی تاک یکی از شیوه‌هایی است که توانسته نظر تعداد زیادی را به سمت خود جلب نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیفت غبغب

لیفت غبغب

قبل از پرداختن به لیفت غبغب و روش های مختلف موجود برای این کار، بهتر است تعریفی از خود غبغب و لزوم لیفت کردن آن

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *