تزریق چربی

تزریق چربی، چربی را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر منتقل می‌کند تا صورت یا بخشی از بدن را از لحاظ افتادگی بازسازی کند.  تزریق چربی در جهت کاهش چروک و پیری خطوط اخم، پنجه کلاغی، چین‌های بینی (خطوط لبخند)، همچنین برای نواحی از صورت مانند گونه‌ها، چانه و…. استفاده می‌شود.

تزریق چربی

عناوین مقاله

آنچه در این مقاله می‌خوانید نمایش

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می‌شود؟

در حالی که بیشتر مردم مهم‌ترین نشانه‌های پیری را چین و چروک و افتادگی پوست می‌دانند، کاهش حجم صورت یکی از دلایل اصلی این علائم است. از دست دادن حجم صورت می‌تواند منجر به برجسته شدن خطوط استخوانی شقیقه و چشم‌ها شود و باعث شود گونه‌ها صاف‌تر و کم حجم‌تر به نظر برسند.

کانتور و حجم صورت هر شخص توسط ژنتیک خانوادگی او تعیین می‌شود، به همین دلیل است که برخی چانه‌ها و گونه‌های برجسته دارند در حالی که برخی دیگر دارای صورت‌های گردتر و ویژگی‌های نرم‌تر در صورت خود هستند.

راه‌هایی برای افزایش حجم صورت و بهبود ظاهر صورت با انتقال و تزریق چربی وجود دارد. انجام این امر می‌تواند هم برای پیری و هم برای کسانی که به صورت ژنتیکی صورت نرم‌تری دارند، استفاده شود.

تزریق چربی به صورت

انتقال چربی صورت چگونه انجام می‌شود؟

شرایط متفاوتی برای هر روش و هر شخص در جهت بازگرداندن حجم صورت وجود دارد. هر کاندیدا انتقال چربی به صورت، در جلسه مشاوره کلینیک ماه واقع در اختیاریه ارزیابی می‌شود. نیاز اساسی برای اقدامات زیبایی این است که بیمار سالم باشد و انتظارات واقع بینانه از نتایج جراحی داشته باشد. بیماران انتقال چربی صورت باید چربی کافی برای برداشت داشته باشند و قبل از انجام درمان نیز باید وزن ثابتی داشته باشند.

انتقال چربی صورت

مراحل انجام تزریق چربی به صورت چگونه است؟

تزریق چربی یک غیرتهاجمی است اما چندین مرحله برای این فرآیند وجود دارد. ابتدا از تکنیک‌های لیپوساکشن برای حذف چربی از بدن از پیش تعیین شده (شکم، باسن یا ران) استفاده می‌شود. این کار از طریق برش‌های کوچکی انجام می‌شود که تقریباً هیچ جای زخمی باقی نمی گذارد.

سپس چربی بازیابی شده با حداقل دستکاری به آرامی برای تزریق آماده می‌شود. چربی با احتیاط به خطوط، قسمت‌ها چروک و فرورفتگی‌های صورت با استفاده از کانول‌های ظریف (لوله) که از طریق برش‌های ریز قرار داده می‌شود، تزریق می‌گردد تا این نواحی جوان سازی و تغییر شکل دهد.

گاهی اوقات، یک متخصص ممکن است مناطق تحت درمان را بیش از حد پر کند تا درصد سلول‌های چربی را که زنده نمی‌مانند جبران کند. تزریق صورت نسبتاً ساده است و شامل یک تزریق ساده در یک ناحیه مشخص می باشد. چربی از طریق سرنگ با مراقبت‌های بهداشتی و با احتیاط تزریق می‌گردد تا اطمینان حاصل شود که چربی در زیر پوست جابجا نخواهد شد.

مراحل انجام تزریق چربی به صورت

بازیابی و بهبودی پس تزریق چربی صورت چقدر است؟

زمان بهبودی تزریق چربی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما بیشتر افراد باید حداقل 7 تا 10 روز از کار و سایر فعالیت‌های اجتماعی خود مرخصی بگیرند. بهبود اولیه حدود چند هفته طول می‌کشد و پس از آن تورم به تدریج فروکش می‌کند و پس از آن نتایج نهایی آهسته آهسته آشکار می‌شود. اگرچه دوره نقاهت برای تزریق چربی نسبتاً کوتاه است، بیماران باید زمان کافی را برای بهبودی مناسب بگذارند تا به نتیجه برسد. بیماران باید نتایج نهایی را در حدود شش ماه پس از انجام عمل انتظار داشته باشند.

ریکاوری تزریق صورت نیز یک فرآیند نسبتاً آهسته است که حداقل به یک هفته استراحت قبل از بازگشت به کار و سایر فعالیت‌ها نیاز دارد. ورزش باید برای چند هفته محدود شود. تورم صورت نیز به تدریج شروع به فروکش می‌کند و باید در حدود شش ماه پس از عمل نشانه‌ای از تورم نباشد.

بازیابی و بهبودی پس تزریق چربی صورت

خطرات احتمالی انتقال، تزریق و هزینه چربی صورت چیست؟

عوارض انتقال چربی صورت معمولاً نادر است زیرا این روش غیرتهاجمی، بدون جراحی و ایمن است. با این حال، مانند هر روش جراحی، خطرات کوچک و عوارض احتمالی وجود دارد از جمله:

برای آگاهی از هرگونه عوارض احتمالی حتماً در طول مشاوره، خطرات را با پزشک خود بررسی کنید.

اگر به دنبال کلینیکی مطمئن برای تزریق چربی به صورت هستید و در مناطق دولت، دروس، نیاوران، جلفا، سعادت آباد، فلامک، ایران زمین و… زندگی می‌کنید، می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن ما، تزریق چربی به صورت خود را با بهترین هزینه تزریق چربی به ما بسپارید.

تزریق چربی به گردن

پوست گردن اغلب اولین نشانه های پیری را نشان می‌دهد. با افزایش سن ما، پُری و چربی زیر پوست از بین می رود، در کنار آن پوست گردن نیز نازک می شود و تولید کلاژن کاهش می یابد. در نهایت، با شل شدن بافت پوست و از دست دادن پُری، گردن دچار چین و چروک و کرختی پوست می‌شود.

ساختارهای زیرین گردن بیشتر نمایان می‌شوند و ماهیچه‌های سطحی گردن (پلاتیسما) به صورت نوارهایی در زیر پوست آشکارتر می‌شوند. با گذشت زمان، غبغب دوتایی نیز ممکن است ایجاد شود.

تزریق چربی به گردن

مراحل تزریق چربی به گردن چگونه است؟

پیوند و تزریق چربی به گردن یک روش ساده است. ابتدا، حجم کمی چربی از محل‌های اهداکننده چربی مانند شکم یا داخل ران‌ها برداشت می‌شود. توسط پزشکان این چربی به‌طور ویژه پردازش می‌شود تا مایعات مورد نیاز را جدا کنند و چربی را با سلول‌های بنیادی ذاتی و پیام‌رسان‌های ضد پیری بیولوژیکی مرتبط با آن، غلیظ کنند. سپس با استفاده از مینی کانول‌های طراحی شده (لوله های تزریق)، چربی به دقت از طریق محل‌های سوراخ ریز در لایه ای نازک بین سطح پوست و عضلات گردن قرار می‌گیرد. این روش حدود 90 دقیقه طول می‌کشد و بدون درد و بیهوشی است.

مراحل تزریق چربی به گردن

مدت زمان بهبودی پس از تزریق چربی به گردن

نواحی اهداکننده چربی (نواحی که از آن چربی را گرفتیم) تا مدتی درد و کبودی دارند و نواحی تحت درمان (نواحی که در آن چربی تزریق شده) نیز به طور خفیف متورم و کبود خواهند شد. بیماران معمولاً می‌توانند در عرض چند روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند، اگرچه ممکن است روند بهبودی تا 3 هفته  نیز طول بکشد تا کبودی به طور کامل برطرف شود. برای حدود 10 روز باید از ورزش های شدید اجتناب شود.

نتیجه نهایی و صد در صد را می‌توان پس از سه ماه انتظار داشت. البته جای نگرانی نیست، سلول‌های بنیادی موجود در چربی پیوند شده به جوانسازی پوست برای سال‌های آینده ادامه می‌دهند و در نتیجه پوستی نرم‌تر، صاف‌تر، محکم‌تر و یکنواخت‌تر در طول زندگی خود خواهید داشت.

اگر به دنبال یک تیم حرفه‌ای پزشکی برای انجام تزریق چربی به گردن در نواحی شرق و شمال و شمال غرب تهران و مناطقی چون نیاوران، پاسداران، اقدسیه، فرمانیه، دروس، میرداماد، قلهک، سهروردی، سعادت آباد و… هستید، می‌توانید به کلینیک زیبایی ماه مراجعه کنید و امر تزریق چربی به گردن خود را با خیالی آسوده به متخصصین این کلینیک بسپارید.

مدت زمان بهبودی پس از تزریق چربی به گردن

تزریق چربی به دست

عمل تزریق چربی دست به‌عنوان وسیله‌ای برای پنهان کردن نشانه‌های نه چندان ظریف و آشکار پیری، روز به روز در بین مردم محبوب‌تر می‌شود. روند پیری به تدریج منجر به تغییراتی در ظاهر پشت دست می‌شود که همه ما به خوبی می‌دانیم. از دست دادن چربی زیر پوستی باعث می‌شود تا تاندون‌های دست برجسته تر به نظر برسند. این فرآیند در افراد با پوست روشن با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید تسریع می‌شود.

پیوند چربی به دست عملی تقریبا معجزه آسا برای جوان سازی پشت دست است. چربی به صورت پراکنده در صفحات بافتی متعدد، از جمله در فواصل بین تاندون‌هادر،  فواصل بین بند انگشتان، و به صورت سطحی زیر پوست قرار می‌گیرد تا تاندون‌ها را پنهان کند و احساس حجم بیشتری از بافت نرم در پشت دست ایجاد کند.

تزریق چربی به دست به چه شکل انجام می‌شود؟

این روش تحت آرامبخشی موضعی انجام می شود. چربی از برخی از مناطق پر چربی بدن، معمولاً از پهلو، باسن یا ران برداشت می‌شود. شکم نیز می‌تواند به عنوان یک “محل اهدا کننده” مهم چربی نیز استفاده شود. چربی به صورت دستی در سرنگ‌های کشیده می‌شود و سپس پرشک چربی را پردازش می‌کند. در مرحله بعدی مانند دیگر روش‌های تزریق چربی، در پشت و اطراف دست، چربی تزریق می‌شود.

نتایج تزریق چربی به دست چه زمانی مشهود است؟

در اکثریت قریب به اتفاق موارد، بهبود چشمگیر کانتور و ظاهر پشتی دست حاصل می‌شود. با این حال، برخی از بیماران برای رسیدن به نقطه پایانی مطلوب خود به یک تزریق دوم و حتی به ندرت سومین تزریق پیوند چربی نیاز دارند.

نتیجه نهایی هر تزریق چربی دست در هر فرد معمولاً در سه ماهگی مشهود است. اگر احساس می‌کنید که پشت دست شما، کهولت سن شما را از بین می‌برد، پیوند چربی ساختاری دست ها ممکن است یک روش ایده آل برای شما باشد. موفقیت در پیوند چربی نیاز به تجربه، صبر، رویکردی دقیق، تجهیزات به خوبی نگهداری و توجه دقیق به جزئیات دارد.

اگر از به دنبال کلینیکی مطمئن برای تزریق چربی به دست خود هستید و در مناطق میرداماد، قلهک، ایران زمین، فرمانیه، شهرک غرب،اختیاریه، مناطق شمالی تهران و… به دنبال آن می‌گردید، می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن ما، تزریق چربی دست خود را به ما بسپارید.

نتایج تزریق چربی به دست

تزریق چربی به بیکینی

با افزایش سن زنان، تغییرات آتروفیک منجر به از بین رفتن بافت‌های چربی و شل شدن پوستمناطق مختلف بدن از حمله ناحینی بیکینی واژن می شود. ناحیه بیکینی حالت ظاهری فرورفته یا توخالی پیدا می‌کند و کهنه و چروکیده به نظر می‌رسد . یک عمل زیبایی تزریق چربی اندام تناسلی زنانه شامل پیوند چربی و تزریق PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) در ناحیه بیکینی و واژن است . این تزریق چربی به نواحی یاد شده ظاهری محکم و جوان می‌بخشد.

تزریق چربی به بیکینی چگونه انجام می‌شود؟

این امر تحت بی حسی موضعی انجام می شود. چربی توسط لیپوساکشن سرنگ از شکم یا داخل ران برداشت می شود. چربی برداشت شده به طور ویژه برای تصفیه و تغلیظ آن پردازی می‌گردد. چربی پس از پردازش، به ناحیه گیرنده که همان ناحیه بیکینی است تزریق می‌شود. تزریق چربی توسط میکرو کانول‌ها از طریق یک کوچک در نواحی اطراف دهانه واژن انجام می‌شود. به همین سادگی امر تزریق چربی به بیکینی پایان می‌یابد.

تزریق چربی به بیکینی

دروه نقاهت تزریق چربی به بیکینی چقدر است؟

پس از عمل، بیمار به مدت 3-4 ساعت در اتاق ریکاوری استراحت می‌کند و بلافاصله پس از آن می‌تواند به خانه خود بازگردد. بیمار می‌تواند تمام فعالیت‌های عادی را پس از تزریق در خانه انجام دهد.

در این عمل:

خطرات تزریق چربی به بیکینی

اما این خطرات در دستان با تجربه متخصصین کلینیک ماه واقع در اختیاریه بسیار نادر است.

اگر به دنبال تزریق چربی به بیکینی و واژن خود هستید و به دنبال کلینیکی از مناطق دولت، دروس، نیاوران، جلفا، سعادت آباد، فلامک، ایران زمین و… هستید،  می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه با استفاده از امکانات پیشرفته و مدرن ما مشکل خود را برطرف سازید.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن یکی از محبوب ترین جراحی‌های زیبایی است که این روزها در دسترس همگان است. زنان از همه اقشار به دنبال بهترین راه برای دستیابی به اندام ساعت شنی، زنانه و منحنی هستند . تزریق چربی باسن می‌تواند باسن شما را پُر کرده، شکل دهد و آن را تا حدی که می‌توانید تصور کنید، بالا ببرد. از طریق جراحی زیبایی به نام لیپوساکشن، روش انتقال چربی برای برداشتن چربی از سایر قسمت‌های بدن مانند کمر، ران، باسن و شکم انجام می‌شود. سپس این چربی استخراج شده تصفیه شده و مجدداً به باسن تزریق می‌شود تا باسن بزرگ شود.

مزایا تزریق چربی به باسن چیست؟

این امر جدای از اینکه عوارض کم یا حتی عملی بدون عوارضی را نشان می‌دهد، مزایای زیادی دارد. برای مثال؛ دلیل اینکه که چرا مردم به این روش انتقال چربی مقرون به صرفه به باسن مراجعه می کنند، بهبود تناسب بدنشان است. انتقال چربی به باسن، زیبایی بدن شما را افزایش می‌دهد و شکل رویاییتان را به شما می‌دهد.

برای بزرگ کردن باسن، می توانید پیوند چربی را از قسمت‌های مختلف بدن خود بگیرید. جراحان چربی بدن شما را از مناطقی، مانند: پهلوها، ران ها، شکم می‌گیرند و به باسن منتقل می‌کنند. هنگامی که از ایمپلنت مصنوعی باسن استفاده می‌کنید، مطمئناً ظاهری غیر طبیعی خواهید داشت. اما روش تزریق چربی به باسن نتیجه طبیعی تری دارد.

نتیجه جراحی لیفت باسن برزیلی سریع است، یعنی لازم نیست ساعت‌های سختی را در باشگاه بگذرانید . بزرگ کردن باسن توسط چربی بسیار ایمن است. همچنین تزریق چربی باسن برای از بین بردن سلولیت نیز موثر است.

تزریق چربی به باسن

دوران نقاهت تزریق چربی به باسن چقدر است؟

بهبودی پس از جراحی لیفت باسن زمان زیادی نمی‌برد. این زمان کوتاه در صورتی است که تمام دستورالعمل‌های مراقبت و بهبودی پس از عمل را که به شما داده شده است، رعایت کنید. دوره نقاهت برای تزریق چربی به باسن حداکثر 10 یا 14 روز بیشتر نیست.

دوران نقاهت تزریق چربی به باسن

زیبایی با تزریق چربی

تزریق چربی به مناطق مختلف بدن شامل دست، گردن، باسن، بیکینی و…، یک روش سرپایی، سریع و بدون درد است که بدون نیاز به جراحی، رضایت شما را تضمین می‌کند.

کلینیک ماه واقع در پاسداران، دارای بهترین و مدرن‌ترین امکانات برای دستیابی به نتیجه دلخواه شما پس از تزریق چربی است. تزریق چربی خود را به یک کلینیک حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه واگذار کنید. کلینیک ماه با فراهم آوردن بهترین تجهیزات و امکانات در کنار پرسنلی مجرب، پزشکان خبره و محیطی بهداشتی رضایت شما را از نتیجه درمان تضمین می‌کنند.

اگر از مناطق یخچال، دادمان، فلامک، سعادت آباد، مرزداران، زمرد، شهرک غرب، ازگل، میرداماد و مناطق نزدیک به اختیاریه تهران هستید، می‌توانید به کلینیک ماه مراجعه کنید و از خدمات حرفه‌ای ما با بهترین هزینه تزریق چربی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول تزریق چربی

میزان ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

بسته به این که در ناحیه تزریق شده چه میزان تحرک وجود داشته باشد میزان ماندگاری چربی هم متفاوت خواهد بود. برای نقاطی از بدن که تحرک کمتری دارد ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.

با چند جلسه تزریق چربی می توان نتیجه گرفت؟

در صورتی که قسمت مورد نظر به حجم کمی نیاز داشته باشد به یک جلسه نیاز دارد ولی برای افرادی که نیاز به حجم بالا برای تزریق دارند معمولا جلسات متعدد برای تزریق نیاز می باشد.

در یک جلسه تزریق چه حجمی از چربی را می توان کرد؟

در هر جلسه میزان مشخصی از چربی را می توان تزریق کرد و نمی توان حجم زیادی از چربی را تزریق کرد زیرا به عروق خونی فشار وارد شده و خون رسانی به آن قسمت کاهش پیدا می کند.

سن مناسب برای تزریق چربی چند سالگی است؟

حداقل سن بیمار بهتر است بالای 20 سال باشد.

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

تزریق چربی، برای کسانی که نیاز به افزایش حجم زیاد در نواحی مختلف صورت و بدن دارند یکی از کم هزینه ترین روش ها است. هزینه این روش بسته به میزان چربی تزریق شده متفاوت خواهد بود.