تزریق بوتاکس در پاسداران

تزریق بوتاکس در پاسداران

تزریق بوتاکس در پاسداران علاوه بر مصارف پزشکی، در زیبایی نیز کاربرد دارد. انسان‌ دارای عطش سیری‌ناپذیری برای زیبایی است. برند‌های بی‌شمار لوازم آرایشی، انواع لباس‌ها با طراحی‌های مختلف، جراحی‌های زیبایی و غیره به‌خاطر همین عطش به وجود آمده‌اند. داروهای زیادی نیز اختراع شده‌اند تا به انسان در رسیدن به زیبایی کمک کنند. بوتاکس نیز یکی از این داروهاست و بسیار پرطرف‌دار است. در اینجا قصد داریم تمام اطلاعات موردنیاز درباره بوتاکس پاسداران را در اختیار شما قرار دهیم، پس همراه ما باشید.

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع نام یکی از برند‌های تجاری پرکاربرد در برطرف کردن چین‌وچروک‌های صورت است. در واقع این سم بوتولینوم است که از نوروتوکسین‌ها تشکیل شده و با تزریق کردن آن به قسمت‌های مختلف و البته دوز‌های مشخص در صورت، با تاثیرگذاری بر روی اعصاب موجب ضعیف شدن عضلات آن شده و در نهایت چین‌وچروک‌ها را از بین خواهد برد.

به کار بردن صحیح از بوتاکس در زمان درست و به مقدار دوز‌های تعیین شده توسط پزشک زیبایی باعث می‌شود تا علاوه بر کاربرد زیبایی و آرایشی بتوان از آن در پزشکی و برای درمان نیز استفاده کرد.

بوتاکس چیست؟
بوتاکس چیست؟

کاربرد آرایشی بوتاکس پاسداران

از بین بردن چین‌وچروک و صاف کردن پوست صورت در نواحی مختلف مانند:

 • خطوط اطراف چشم
 • خطوط پیشانی
 • خطوط اخم
 • خطوط خنده در اطراف لب‌ها
کاربرد آرایشی بوتاکس پاسداران
کاربرد آرایشی بوتاکس پاسداران

کاربرد پزشکی بوتاکس

به منظور درمان برخی از مشکلات سلامتی است که افراد با آن‌ها مواجه می‌شوند:

 • اساسم پلک
 • تعریق بیش از حد
 • برخی از اختلالات مثانه
 • میگرن
 • چشم‌های ضربدری
 • انقباضات بیش از حد عضلانی
 • بلفارواسپاسم

تزریق بوتاکس پاسداران به طور موقت باعث فلج شدن عضلات شده و در نتیجه می‌تواند برای افرادی که مبتلا به اختلالات عضلانی یا عصبی هم هستند مفید واقع شود. حتماً به این نکته توجه کنید که تزریق بوتاکس در از بین ‌بردن خطوط و چین‌وچروک‌های پویا مؤثر است.

این خطوط به دلیل حرکات تکراری ماهیچه‌ها و حالات صورت ایجاد می‌شوند. اما به یاد داشته باشید که چین‌وچروک‌های مرتبط با افزایش سن، افتادگی پوست، از دست ‌دادن حجم صورت و ناشی از آسیب خورشید با بوتاکس از بین نمی‌روند.

کاربرد پزشکی بوتاکس
کاربرد پزشکی بوتاکس

نحوه عملکرد بوتاکس

بوتاکس یک نوروتوکسین است که با هدف قرار دادن سیستم عصبی در فرایند پیام‌رسانی عصبی که انقباض عضلانی را تحریک می‌کند، اختلال ایجاد کرده و به صورت موقت فلج عضلانی را به وجود می‌آورد. با این کار سیگنال‌های عصبی به عضلات مسدود شده و دیگر نمی‌توانند منقبض شوند.

انقباض ماهیچه‌ها از طریق اعصاب، یک پیام‌رسان شیمیایی به نام استیل کولین را در محل اتصال انتهای عصب به سلول‌های ماهیچه آزاد می‌کند. این ماده به گیرنده‌های سلول‌های ماهیچه‌ای متصل است و باعث انقباض یا کوتاه شدن آن‌ها می‌شود. تزریق بوتاکس در پاسداران از ترشح و تولید ماده استیل کولین جلوگیری کرده و دگر انقباض عضلانی صورت نمی‌گیرد. در نهایت سفت شدن عضلات اتفاق می‌افتد که باعث می‌شود پوست صورت صاف دیده شود.

اثرگذاری بوتاکس به صورت موقتی است اما می‌تواند برای چند ماه نتایج مؤثری در از بین بردن خطوط صورت داشته باشد. برای انجام بوتاکس می‌توانید طی یک جلسه مراجعه مطابق با نظر پزشک خود چند ناحیه را درمان کنید.

نحوه عملکرد بوتاکس
نحوه عملکرد بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

باید گفت که بوتاکس عوارض قابل‌توجه و نگران‌کننده‌ای ندارد، اما برای اینکه خیال شما را راحت کنیم، آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • احساس سردرد و علائمی مشابه با آنفولانزا در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق
 • ایجاد کبودی، تورم و قرمزی در ناحیه تزریق شده
 • سفت شدن بیش از حد عضلات صورت در اثر تزریق بیش از اندازه بوتاکس
 • ایجاد افتادگی یا ضعف عضلانی موقت در برخی نواحی صورت مانند پلک‌ها
 • بروز مشکلات دید مانند دوبینی و تاری دید در تزریق‌های ناحیه اطراف چشم
 • ایجاد مشکلات تنفسی در تزریق‌های ناحیه گردن
 • ایجاد ضعف و فلج موقت ناخواسته در عضلات مجاور ناحیه مورد نظر

با توجه به عوارض و خطرات احتمالی که ممکن است پس از تزریق به وجود آیند، انتخاب مرکز درمانی معتبر، نحوه تزریق، به کار بردن تجهیزات مناسب و نوین و هم چنین پزشک معالج از مواردی هستند که می‌تواند در کاهش میزان عوارض تأثیر به سزایی داشته باشند. کلینیک زیبایی ماه از جمله مراکز زیبایی است که با بهره‌مندی از جراحان و پزشکان زیبایی متخصص یک انتخاب خوب برای تزریق بوتاکس در پاسداران است.

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس چگونه استفاده می‌شود؟

این دارو باید توسط یک متخصص مجرب و باتجربه، مانند پزشکان حاذق کلینیک زیبایی ماه تزریق شود. تزریق این ماده، تنها چند دقیقه طول می‌کشد و در طی تزریق نیازی به بیهوشی نیست. بوتاکس با یک سوزن ظریف به ماهیچه‌ها و یا پوست تزریق می‌شود و درد بسیار جزئی را به همراه دارد. به‌طورکلی، سه تا هفت روز طول می‌کشد تا بوتاکس کاملاً اثر خود را نشان دهد.

برای مشاوره و رزرو نوبت کلیک کنید

بوتاکس چگونه استفاده می‌شود؟
بوتاکس چگونه استفاده می‌شود؟

نحوه آماده شدن برای تزریق بوتاکس

برای داشتن یک تزریق آسان و نتیجه رضایت‌بخش در پایان بهتر است قبل از انجام بوتاکس موارد زیر را رعایت کنید:

 • عدم استفاده از الکل به مدت ۲۴ ساعت قبل از تزریق به دلیل جلوگیری از بروز کبودی و قرمزی
 • عدم مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین و دارو‌های ضد التهاب
 • ارائه فهرستی از دارو‌ها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید به پزشک معالج
نحوه آماده شدن برای تزریق بوتاکس
نحوه آماده شدن برای تزریق بوتاکس

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

 • به دلیل کوتاه بودن مدت زمان تزریق و هم چنین انجام آن به صورت سرپایی شما می‌توانید طبق نظر پزشک خود بلافاصله بعد از تزریق، فعالیت‌های روزانه را انجام دهید.
 • برای کاهش قرمزی، تورم و کبودی از ماساژ دادن و مالش ناحیه مورد نظر به مدت ۱۲ ساعت خودداری کنید.
 • بعد از تزریق مدت زمان ۳ الی ۴ ساعت را به صورت ایستاده بمانید و از دراز کشیدن پرهیز کنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت از انجام هرگونه فعالیت بدنی خودداری کنید مگر اینکه با صلاحدید پزشک و اجازه او باشد.
 • از انجام ورزش‌های شدید، آفتاب گرفتن و سونا به مدت ۲ روز بعد از تزریق پرهیز کنید.

اکنون زمان آن رسیده است که ببینیم، بعد از زیبایی بدون جراحی، تزریق بوتاکس چگونه عمل خواهد کرد. پس از اینکه بوتاکس به پوست یا ماهیچه تزریق می‌شود، سیگنال‌های فرستاده شده از عصب را به ماهیچه‌ها مسدود می‌کند. پس از آن ماهیچه دیگر پیامی مبنی بر منقبض شدن دریافت نخواهد کرد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس
مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

همان‌طور که در قسمت عوارض جانبی دیدیم، تزریق بوتاکس در پاسداران خطری در پی نخواهد داشت. بااین‌وجود، اگر یکی از شرایطی که در ادامه آمده، شامل حال شما می‌شود، از دریافت بوتاکس خودداری کنید.

 • بیماران عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس
 • زنان باردار یا شیرده
 • افرادی که دچار عفونت پوستی هستند
 • افرادی که دارو‌های خاص مصرف می‌کنند.
چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟
چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

مدت‌ زمان ماندگاری بوتاکس در پاسداران

حال این سؤال پیش می‌آید که اثر بوتاکس تا چند ماه می‌ماند؟ یا مدت زمان تأثیر بوتاکس چقدر است؟ ممکن است چندین روز طول بکشد تا تزریق تأثیر بگذارد، اما معمولاً اثرات بوتاکس سه تا چهار ماه باقی می‌ماند. پس از این دوره، عضلات به‌تدریج فعالیت خود را از سر می‌گیرند و خطوط و چین‌وچروک‌ها دوباره شروع به‌ظاهر شدن می‌کنند. در این زمان شما نیاز به تزریق بوتاکس و درمان مجدد دارید.

برای مشاوره و رزرو نوبت کلیک کنید

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، باگذشت زمان، اغلب خطوط و چین‌وچروک‌ها کمتر می‌شوند. دلیل این امر این است که ماهیچه‌ها به شل شدن عادت کرده‌اند. در واقع عضلات کمتر منقبض می‌شوند و می‌توانید مدت زمان طولانی‌تری را برای تزریق‌های بعدی داشته باشید. اما باید در نظر داشت که به‌طورکلی، اثرات بوتاکس را دائمی در نظر نگیرید.

مدت‌ زمان ماندگاری بوتاکس در پاسداران
مدت‌ زمان ماندگاری بوتاکس در پاسداران

بوتاکس دائمی چیست؟

چیزی به نام بوتاکس دائمی وجود ندارد و کاملا موقت است ماندگاری بوتاکس با توجه به برند و مهارت پزشک در تزریق درست متفاوت است در کلینیک زیبایی ماه واقع در منطقه پاسداران تزریق بوتاکس توسط پزشکان مجرب و متخصص انجام می گیرد. تکرار تزریق هم نسبت به دفعه اول مقداری ماندگاری را افزایش می دهد اما تزریق بوتاکس روشی سریع و موثر برای رفع چین و چروک ها و جوانی پوست است.

بوتاکس دائمی چیست؟
بوتاکس دائمی چیست؟

مقایسه بوتاکس و پرکننده‌های پوستی دیگر

بوتاکس و پر‌کننده‌های پوستی هر دو نتایج مشابهی با هم را دارند. هر دو با هدف کاهش و از بین بردن خطوط و چین‌وچروک صورت به کار برده می‌شوند. تنها تفاوت آن‌ها در ماده استفاده شده برای تزریق است. در حالی که بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته شده است، پر‌کننده‌های پوستی از مواد طبیعی یا مصنوعی مانند کلاژن، اسیدهیالورونیک یا هیدروکسی لاپاتیت کلسیم تولید می‌شوند.

تزریق بوتاکس در پاسداران به صورت موقت موجب فلج شدن ماهیچه‌های عضلات شده تا مقدار چین‌وچروک را کاهش دهد اما پرکننده‌های پوستی در لایه زیرین پوست ایجاد حجم کرده و از رطوبت پوست نیز محافظت می‌کنند. شما می‌توانید تمامی سؤالات خود را در جلسه مشاوره قبل از تزریق از پزشک خود داشته باشید.

با مراجعه حضوری یا غیرحضوری به کلینیک زیبایی ماه‌ از طریق اپلیکشین‌های مجازی می‌توانید با برگزاری یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما در کلینیک زیبایی ماه، از مزایا و معایب هر دو روش بوتاکس و پرکننده‌ها مطلع شده و به یک تصمیم‌گیری صحیح دست یابید.

مقایسه بوتاکس و پرکننده‌های پوستی دیگر
مقایسه بوتاکس و پرکننده‌های پوستی دیگر

قیمت بوتاکس پاسداران

با توجه به اینکه انجام بوتاکس یکی از شیوه‌های زیبایی است، هیچ بیمه‌ای آن را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد. قیمت تعیین شده برای انجام بوتاکس بسته به ناحیه مورد نظر و هم چنین مقدار دوز ماده بوتولینوم استفاده شده در هر بار تزریق دارد.

قیمت بوتاکس پاسداران
قیمت بوتاکس پاسداران

بوتاکس و درمان میگرن

درمان میگرن یا سردرد‌های شدید با استفاده از تزریق بوتاکس مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) است. افرادی که تقریباً تعداد ۱۵ روز یا بالای آن را در ماه سردرد دارند، می‌توانند از این شیوه درمانی استفاده کنند. بوتاکس در ناحیه مورد نظر تزریق شده و با وارد شدن مواد شیمیایی به انتهای عصب و مسدود کردن سیگنال انتقال درد، موجب می‌شود تا علائم میگرن کاهش پیدا کنند. اکثر افراد پس از جلسه دوم یا سوم می‌توانند نتایج رضایت بخشی را در درمان میگرن خود مشاهده کنند.

بوتاکس و درمان میگرن
بوتاکس و درمان میگرن

یادداشتی از کلینیک زیبایی ماه 

چنانچه تزریق سم بوتولینوم یا همان بوتاکس در پاسداران را انتخاب می‌کنید باید بدانید که هر سه تا شش ماه یک بار نیاز است تا تحت درمان قرار بگیرید و از نتایج به دست آمده محافظت کنید. انجام تزریق بوتاکس با از بین بردن خطوط چین‌وچروک صورت موجب می‌شود تا پوستی صاف، شاداب‌تر و جوان‌تر داشته باشید.

هرچند تزریق این ماده خطر خاصی ندارد اما افراد دارای بیماری‌های خاص و مادران باردار و شیرده، باید از آن اجتناب کنند. فراموش نکنید که تزریق باید توسط پزشک متخصص انجام شود، پس قبل از اقدام به بوتاکس، حتماً در این زمینه تحقیق کنید. شما با مراجعه به کلینیک زیبایی ماه می توانید از خدمات مشاوره رایگان مجرب ترین پزشکان بهره مند شوید.

سوالات متداول تزریق بوتاکس در پاسداران

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

میزان ماندگاری بوتاکس حداقل 3 و حداکثر 9 ماه است که در افراد مختلف متفاوت است.

آیا تزریق بوتاکس باعث افتادگی پوست می شود؟

خیر، اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص انجام شود به هیچ عنوان باعث شل شدن پوست نمی شود.

چرا کلینیک زیبایی ماه را برای تزریق انتخاب کنیم؟

در کلینیک زیبایی ماه تزریق بوتاکس توسط مجرب ترین پزشکان انجام شده و در این کلینیک از بهترین برندهای بوتاکس، بدون هیچگونه عوارض جانبی استفاده می شود.

هزینه تزریق بوتاکس در پاسداران چه قدر است؟

هزینه تعیین شده برای انجام بوتاکس بسته به ناحیه مورد نظر و هم چنین مقدار دوز ماده بوتولینوم استفاده شده در هر بار تزریق دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

2 دیدگاه دربارهٔ «تزریق بوتاکس در پاسداران»

 1. سلام وقتتون بخیر
  من در کلینیک شما تزریق بوتاکس انجام دادم و خیلی راضیم
  خواستم تشکر کنم از کادر خوب کلینیک زیبایی ماه
  یه سوالی که بعد از تزریق بوتاکس برای من پیش اومده اینه که آیا بعد از تزریق بوتاکس لازم هست که محل درمان را مالش بدم یا نه؟

  1. سلام وقت به خیر
   به هیچ عنوان اینکار را انجام ندین
   بعد از تزریق بوتاکس بهتر است یک یا دو روز از ماساژ دادن و هر گونه فشار به پوست در ناحیه ی بوتاکس خودداری نمایید چون ممکن بوتاکس حرکت کند و روی ماهیچه های اطراف صورتتان اثر بگذارد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *