کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم، ترک‌های پوستی و… استفاده می‌شود. افرادی که تحت کربوکسی تراپی قرار می‌گیرند موارد زیر را تجربه خواهند کرد:

 • افزایش جریان خون در ناحیه تحت کربوکسی تراپی.
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست.
 • رفع تیرگی‌های پوست.
 • حذف خطوط ظریف و چین و چروک.
 • کربوکسی تراپی به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می‌کند.

علاوه بر این، کربوکسی تراپی می‌تواند با افزایش جریان خون در پلک، به کاهش تیرگی و پف زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این درمان برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند.

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش‌های تهاجمی‌تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می‌شود. کربوکسی تراپی را می‌توان برای صورت، پلک ها، گردن، معده، بازوها، سر، پاها و باسن استفاده کرد.

در این مقاله ما به کربوکسی تراپی سر، کربوکسی تراپی زیر بغل برای از بین بردن تیرگی، رفع تیرگی بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی، ، رفع استریا و ترک‌های پوستی با کربوکسی تراپی و رفع تیرگی زیر چشم با کربوکسی تراپی خواهیم پرداخت.

کربوکسی تراپی

عناوین مقاله

آنچه در این مقاله می‌خوانید نمایش

کربوکسی چگونه انجام می‌شود؟

کربوکسی تراپی با تزریق (CO2) از کربن دی اکسید استفاده می‌کند و جریان اکسیژن، خون و ذرات مغذی را در ناحیه مورد نظر افزایش می‌دهد. کاربرد دقیق دی اکسید کربن این است که به تولید اسید کربنیک کمک می‌کند. این امر به اثربخشی بیشتر کربوکسی تراپی در درمان کمک می‌کند؛ زیرا گلبول‌های قرمز با میل بیشتری ذرات اکسیژن را در مکان‌های اسیدی دفع می‌کنند. این امر باعث می‌شود ناحیه‌ای که درمان در آن انجام می‌شود اکسیژن رسانی و تغذیه شود.

پزشک می‌تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول‌های قرمز به آن ناحیه شود. هنگامی که سلول‌های خونی به محل مورد نظر می‌رسند، گردش خون را افزایش می‌دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و رفع تیرگی‌‌های بدن، خون رسانی به مو و… می‌شود.

کربوکسی تراپی از طریق تزریق انجام می‌شود که در ابتدا تزریق باعث التهاب کوچک در ناحیه مورد عمل می‌شود، اما الاستین و کلاژن را نیز تحریک می‌کند. کربوکسی تراپی همچنین به رگ زایی کمک می‌کند، یعنی ایجاد اتصالات مویرگی جدید و میکروسیرکولاسیون را بهبود می‌دهد.

کربوکسی چگونه انجام می‌شود؟

آیا کربوکسی تراپی برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

کربوکسی تراپی از دی اکسید کربن استفاده می‌کند. دی اکسید کربن را می‌توان در موجودات مختلف و جو هوا یافت کرد. این بدان معنی است که برای هر موجود زنده‌ای، دی اکسید کربن خنثی است. کربوکسی تراپی یک درمان کاملاً بی‌خطر است. درمان CO2 تهاجمی نیست، اما پس از استفاده از آن ممکن است قرمزی یا تورم در ناحیه تزریق احساس شود. این ناراحتی‌های کوچک با اثر نهایی و مورد رضایت شما کاملاً جبران می‌شود.

آیا کربوکسی تراپی برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی‌کند؟​

بعد از کربوکسی تراپی چه انتظاری باید داشت؟

هنگامی که کربوکسی تراپی انجام می‌شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت هدف تزریق عموما عصب ندارد. فقط ممکن است احساس خارش در هنگام کربوکسی تراپی برای چین و چروک داشته باشید زیرا علائم کشش در طول عمل متسع می‌شوند. خارش باید در حدود پنج دقیقه پس از تزریق، برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می‌کنند ممکن است در حین تزریق احساس فشار کنند، مانند احساسی که در آزمایش فشار خون احساس می‌شود. این امر ناشی از انبساط گاز است. مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت، زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می‌دهد و گردش خون بهبود می‌دهد. با این حال، شما می‌توانید روال عادی زندگی خود را پس از پایان عمل، از سر بگیرید.

بعد از کربوکسی تراپی چه انتظاری باید داشت؟

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً ایمن است که تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود. افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می‌دهند نیز نباید به مدت 24 ساعت تنشان به آب بخورد، از جمله شنا یا استفاده از وان و…

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟​

کربوکسی تراپی سر چیست؟

کربوکسی تراپی پوست سر روشی بسیار کارآمد برای احیای پوست است. این روش تاثیر زیادی در تقویت فولیکول‌ها و ضخیم شدن مو از طریق طولانی کردن فاز رشد موها دارد. یکی از محبوب ترین روش‌ها برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن‌ها، کربوکسی تراپی است.

کربوکسی تراپی سر چیست؟

کربوکسی تراپی سر چگونه انجام می‌شود؟

دستگاه کربوکسی تراپی مورد استفاده در کلینیک ماه، مقادیر کمی از دی اکسید کربن استریل را به شیوه ای کنترل شده و ایمن اعمال می کند. دی اکسید کربن در مناطق دارای ریزش مو با استفاده از تزریق‌های کم عمق با یک سوزن نازک به پوست تزریق می‌شود.

تحت تأثیر واکنش CO2 با آب موجود در بافت، اکسیژن سریع‌تر از هموگلوبین آزاد می‌شود و جریان خون در ناحیه هدف افزایش می‌یابد و در نتیجه تعداد مویرگ‌های فعالی که فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند، افزایش می‌یابد.

این روش، روشی سریع است و برای پوست سر پر مو حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. کربوکسی تراپی باید به صورت سری سری انجام شود و تعداد تکرارها به صورت جداگانه انتخاب شود. درمان‌ها را می توان حتی در فواصل 1 هفته ای انجام داد. کربوکسی تراپی همچنین یک روش عالی برای حمایت و نتیجه گیری بهتر از سایر درمان‌های طاسی (مانند مزوتراپی) است.

پوست بلافاصله پس از عمل ممکن است کمی قرمز و متورم شود. گاهی اوقات بیماران احساس سوزش یا گزگز خفیف در نواحی تزریق نیز می‌کنند. این احساسات خیلی سریع ناپدید می‌شوند و نیازی به استفاده از عوامل تسکین دهنده ندارند. در روز پس از جراحی توصیه می شود سر را خیس نکنید و پوست را مالش ندهید. پس از یک سری درمان (معمولاً حدود 8-10مرتبه)، ریزش مو مهار می‌شود و رشد موهای جدید تحریک می‌شود. موهای در حال رشد نیز قوی‌تر و ضخیم‌تر خواهد شد.

کربوکسی تراپی سر چگونه انجام می‌شود؟

مزایا کربوکسی تراپی سر چیست؟

مزایا کربوکسی تراپی سر شامل موارد زیر است:

 • کاهش ریزش مو
 • طولانی شدن مرحله رشد مو
 • تقویت فولیکول
 • بهبود میکروسیرکولاسیون پوست سر
 • افزایش مقدار مویرگ‌های تغذیه کننده فولیکول
 • احیای پوست سر
مزایا کربوکسی تراپی سر چیست؟

کربوکسی تراپی سر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کربوکسی تراپی سر به افرادی با نشانه‌ها زیر توصیه می‌شود:

 • کسانی که ریزش موی آندروژنیک دارند.
 • کسانی که ریزش مو گاه به گاه (تغییرات آب و هوا، استرس) دارند.
 • کسانی که آلوپسی آره آتا دارند.
 • کسانی که ضعیف شدن مو دارند.
 • کسانی که وضعیت بد مو دارند.

کربوکسی تراپی سر به چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟

 • کسانی که بیماری های پوستی (عفونت‌های ویروسی و باکتریایی: تبخال فعال التهابی) دارند.
 • کسانی که سرطان دارند.
 • کسانی که بیماری‌های خود ایمنی دارند.
 • کسانی که در دوران بارداری و شیردهی هستند.
 • کسانی که اختلال عملکرد شدید کبد و کلیه دارند.
 • کسانی که کم خونی شدید دارند.

اگر به دنبال انجام کربوکسی تراپی سر هستید و به دنبال کلینیکی از مناطق دولت، دروس، نیاوران، جلفا، سعادت آباد، فلامک، ایران زمین و… هستید،  می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه با استفاده از امکانات و وسایل حرفه‌ای و مدرن ما خدمات کربوکسی تراپی سر خود را دریافت کنید.

کربوکسی تراپی سر به چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟​

کربوکسی تراپی برای از بین بردن پف و تیرگی زیر چشم

تمام آن کرم‌هایی که وعده کاهش پف و تیرگی چشم را می‌دهند را فراموش کنید. روش کربوکسی تراپی می‌تواند چشمان زیبای شما را، زیباتر سازد. دی اکسید کربن به طور طبیعی در سلول‌های ما جمع می‌شود و خون آن به ناحیه تجمیع CO2 می برد. تزریق کربوکسی تراپی قرار است ناحیه اطراف چشم را فریب دهد تا فکر کند به اکسیژن بیشتری نیاز دارد، که رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و باعث افزایش جریان خون در این ناحیه می‌شود.

کربوکسی تراپی برای از بین بردن پف و تیرگی زیر چشم​

فواید کربوکسی تراپی برای سیاهی دور چشم چیست؟

هنگامی که جریان خون در پلک پایین کند می شود، می تواند باعث ایجاد کبودی در زیر چشم شود. کربوکسی تراپی گردش خون و تامین اکسیژن را بهبود می بخشد و لایه کلاژن پوستی را در پوست پلک پایین افزایش می دهد. از مزایای کربوکسی تراپی برای سیاهی دور چشم  می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود گردش خون در ناحیه
 • تحریک کلاژن سازی برای داشتن پوستی الاستیک تر
 • پوست ناحیه هدف کمتر نازک خواهد شد
 • بهبود رنگ و بافت ناحیه تحت درمان
فواید کربوکسی تراپی برای سیاهی دور چشم چیست؟

کاندیدا مناسب برای درمان کربوکسی تراپی سیاهی دور چشم چه کسانی هستند؟

این درمان برای افرادی طراحی شده است که سیاهی زیر چشم دارند. سایه تیره دور چشم در افرادی که پوست نازک دارند بسیار قوی‌تر شکل می‌گیرد و رگ‌های خونی را دچار گرفتگی می‌کند و باعث گردش خون ضعیف در آن ناحیه می‌شود. به دلیل این خون رسانی بد، پوست یک لکه تیره نشان می‌دهد که ناشی از خون بدون اکسیژن است. کربوکسی تراپی با تسکین ناحیه زیر چشم، کمک به جریان آسان خون دارای اکسیژن، تحریک گردش خون باعث کشیدگی سیاهی ناحیه دور چشم می‌شود.

یک کاندیدای خوب برای کربوکسی تراپی باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشد و حتی اگر هیچ خطری در مواجهه با این درمان وجود نداشته باشد، انجام این درمان در دوران بارداری یا شیردهی توصیه نمی شود.

کاندیدا مناسب برای درمان کربوکسی تراپی سیاهی دور چشم چه کسانی هستند؟

آیا از بین بردن سیاهی دور چشم با استفاده از کربوکسی تراپی دردناک است؟

بیمارانی که تحت این درمان قرار می‌گیرند ادعا می‌کنند که هیچ دردی در این درمان وجود ندارد. با این حال، در ناحیه‌ای که تزریق انجام می‌شود، احساس عجیبی وجود دارد که توسط بسیاری از مراجعین به عنوان احساس سوزن سوزن شدن توصیف می‌شود. حس سوزن سوزن شدن تنها چند ثانیه طول می‌کشد.

بدیهی است که وقتی پزشک گاز دی اکسید کربن را تزریق می‌کند، چیزی را در زیر پوست احساس خواهیم کرد، زیرا سرعت گردش خون بالا می‌رود و این ناحیه برای چند لحظه حساس‌تر می‌شود. ناراحتی خفیف در هر تزریق تنها چند ثانیه طول می‌کشد. با این وجود، پس از تزریق به احتمال زیاد احساس گرما در ناحیه تحت درمان خواهید داشت که بین ده تا پانزده دقیقه طول خواهد کشید.

اگر به دنبال یک تیم حرفه‌ای پزشکی برای انجام کربوکسی تراپی سیاهی دور چشم  در نواحی شرق و شمال و شمال غرب تهران و مناطقی چون نیاوران، پاسداران، اقدسیه، فرمانیه، دروس، میرداماد، قلهک، سهروردی، سعادت آباد و… هستید، می‌توانید به کلینیک زیبایی ماه مراجعه کنید و امر انجام کربوکسی تراپی سیاهی دور چشم  خود را با خیالی آسوده به متخصصین این کلینیک بسپارید.

آیا از بین بردن سیاهی دور چشم با استفاده از کربوکسی تراپی دردناک است؟​

رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی

تیره شدن زیر بغل اغلب از علائم آکانتوز نیگریکانس است. این اختلال پوستی معمولاً در افرادی رخ می‌دهد که یک بیماری زمینه‌ای مانند دیابت یا چاقی دارند. داشتن یک منطقه خصوصی تیره نیز در بیشترطبیعی است. با این حال، دلایل ایجاد منطقه خصوصی تیره عبارتند از:

 • اصطکاک پوست بهم (در افراد چاق عموما) باعث تاریک شدن نواحی خصوصی می‌شود
 • هورمون‌ها باعث ایجاد نواحی خصوصی تیره می‌شوند.
 • سن باعث ایجاد نواحی خصوصی تیره می‌شود.
 • شیوه از بین بردن موهای ناحیه بیکینی باعث تیرگی است.
 • ژنتیک پوست تیره در ناحیه بیکینی.

خود رنگ تیره پوست معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست. با این حال، برخی از افراد به دلایل زیبایی از داشتن زیر بغل تیره متنفرند و ممکن است بخواهند از روش‌ کربوکسی تراپی برای درمان آن استفاده کنند

رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی​

رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

در این روش CO2  تزریق می‌شود، به بافت های اطراف نفوذ می‌کند و منجر به گشاد شدن رگ‌های خونی ناحیه می‌شود. رگ‌های پهن‌تر نشان‌دهنده جریان خون قوی‌تر است، زیرا اکسیژن و مواد مغذی وارد ناحیه تحت درمان می‌شوند. سپس روشن شدن نواحی مد نظر حاصل می‌شود.

رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟​

آیا می توانم پس از رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی به سبک زندگی منظم خود ادامه دهم؟

بله، ممکن است به سر کار بروید و روال خود را طبق معمول از سر بگیرید. با این حال، در 2 ساعت اول پس از درمان باید از هرگونه فعالیت شدید اجتناب شود.

اگر از به دنبال کلینیکی مطمئن برای رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی هستید و در مناطق دولت، دروس، نیاوران، جلفا، شهرک غرب، پاسداران، اختیاریه و… زندگی می‌کنید، می‌توانید با مراجعه به کلینیک ماه با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن ما، رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی خود را به ما بسپارید.

سبک زندگی منظم پس از رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی و لاین با کربوکسی تراپی

رفع ترک‌های پوستی با کربوکسی تراپی

پوست ترک خورده زمانی رخ می‌دهد که سد پوستی شما به خطر بیفتد. معمولاً این نشانه خشکی و تحریک پوست است، اما دلایل احتمالی زیادی وجود دارد. پاها، دست‌ها و لب‌های شما ممکن است در معرض ترک خوردن باشند. با این حال، بسته به علت، پوست ترک خورده می تواند در نواحی دیگر نیز ایجاد شود.

ترک‌های پوستی می‌توانند در نواحی ران و شکم در اثر چاقی و لاغری یا حاملگی ایجاد شوند. با پیشرفت علم می‌توانید با استفاده از کربوکسی تراپی، مشکل ترک‌های پوستی را به راحتی برطرف کنید. کربوکسی تراپی بهترین روش درمان موجود برای ترک های پوستی است و برای انواع پوست بی خطر است. کربوکسی تراپی ترک پوستی، باعث تشکیل کلاژن جدید و متعاقبا ضخیم شدن پوست می شود تا با بازسازی ماتریکس کلاژن، ظاهر ترک ها را بهبود بخشد.

رفع ترک‌های پوستی با کربوکسی تراپی​

کاندیدا کربوکسی تراپی ترک‌های پوستی چه کسانی هستند؟

 • کسانی که چاق ولاغری سریع را در چند سال گذشته تجربه کردند.
 • کسانی که حاملگی را تجربه کنند
 • کسانی که به علت افزایش سن، به دنبال از بین بردن ترک‌های پوست خود هستند
 • کسانی که پوست خشکی در نواحی محتلف بدن خود دارند.
 • و تمام کسانی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند.
کاندیدا کربوکسی تراپی ترک‌های پوستی چه کسانی هستند؟​

رفع ترک‌های پوستی با کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

گاز کربن دی اکسید به صورت زیر پوستی در ناحیه موردنظر تزریق می‌شود سپس بدن احساس کمبود اکسیژن در آن ناحیه کرده و باعث افزایش گردش خون و افزایش میزان مواد مغذی پوست به آن ناحیه می‌شود. در نتیجه این عمل، سلول‌های کلاژن ساز شروع به کلاژن سازی و برطرف کردن نواقص و خشکی پوست می‌شوند.

همچنین کربوکسی تراپی با ایجاد گردش خون بیشتر و رساندن اکسیژن بیشتر به کمک خون، چربی‌ها را مجبور به رفع شدن می‌کنند. این روش هیچ عوارض خطرناکی ندارد و کاملا غیرتهاجمی است.

رفع ترک‌های پوستی با کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟​

قیمت کربوکسی تراپی

در مورد قیمت کربوکسی تراپی باید گفت که هزینه آن متفاوت بوده و به نوع بدن شما بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت کربوکسی تراپی، می‌توانید یک نوبت مشاوره رایگان از پزشک خود در کلینیک ماه دریافت کرده تا محل درمان و نوع پوست شما، مورد بررسی قرار بگیرد. قیمت کربوکسی نسبت به قیمت دیگر روش های درمانی بسیار اقتصادی و به صرفه تر است.

قیمت کربوکسی تراپی​

سخن پایانی

کربوکسی تراپی یک روش کاملا بی خطر و عیر تهاجمی است. کربوکسی در بازسازی و زیباسازی پوست نقش پر رنگ و مهمی دارد. با استفاده از کربوکسی تراپی می‌توانید نواحی تیره بدن خود را روشن کنید، پوستتان را جوانتر و شاداب‌تر و همچنین موی سر خود را نیز تقویت کنید.

کلینیک ماه واقع در پاسداران، دارای بهترین و مدرن‌ترین امکانات در جهت انجام کربوکسی تراپی است. با توجه به حساسیت‌هایی که هر فرد برظاهر خود دارد، بهتر است امر کربوکسی تراپی خود را به یک کلینیک حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه واگذار کنید. کلینیک ماه با فراهم آوردن بهترین تجهیزات و امکانات در کنار پرسنلی مجرب، پزشکان خبره و محیطی بهداشتی رضایت شما را از نتیجه درمان تضمین می‌کنند.

اگر از مناطق یخچال، دادمان، سهروردی، مرزداران، زمرد، شهرک غرب، اقدسیه، اندرزگو و مناطق نزدیک به اختیاریه تهران هستید، می‌توانید به کلینیک ماه مراجعه کنید و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

سوالات متداول کربوکسی تراپی

چه مناطقی از بدن را می توان با کربوکسی تراپی درمان کرد؟

برای سر و جلوگیری از ریزش مو، سیاهی های اطراف و زیر چشم، ترک پوست، کاهش سلولیت و برطرف سازی چربی موضعی در صورت و بدن

میزان ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

معمولا میزان ماندگاری اثر کربوکسی تراپی ۸ الی ۱۲ ماه می باشد که با تکرار این روش، میزان ماندگاری آن طولانی تر می شود.

آیا کربوکسی تراپی برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

کربوکسی تراپی یک درمان کاملاً بی‌خطر است. درمان CO2 تهاجمی نیست، اما پس از استفاده از آن ممکن است قرمزی یا تورم در ناحیه تزریق احساس شود. این ناراحتی‌های کوچک با اثر نهایی و مورد رضایت شما کاملاً جبران می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی چند جلسه است؟

تعداد جلسات لازم برای درمان با کربوکسی تراپی به ناحیه تحت درمان بستگی داشته و پس از معاینه توسط پزشک متخصص مشخص می شود.

هزینه کربوکسی تراپی چقدر است؟

هزینه کربوکسی تراپی با توجه به دستمزد پزشک متخصص، ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی، هزینه داروها و غیره تعیین می شود.