لاغری سریع

همه ساله، به ویژه در ماه های آخر سال و با نزدیک شدن عید نوروز، اغلب افراد و به خصوص خانم ها به دنبال راهی برای لاغری سریع و رسیدن به وزن و اندام ایده آل خود در کمترین زمان ممکن هستند.

برخی در این کار موفق می شوند اما برخی دیگر نمی توانند به هدف خود دست پیدا کنند. در این مقاله سعی کرده ایم برخی از روش های لاغری سریع و رژیم های مربوط به آن را به اختصار مورد بررسی قرار دهیم.

چطور می توان به سرعت به وزن ایده آل رسید؟

برای کاهش وزن و رسیدن به لاغری سریع، باید موارد و نکاتی را در نظر گرفت که تنها با انجام همزمان و مداوم آن ها می توان به نتیجه و هدف ایده آل خود دست یافت. مهمترین نکته در این راه، رعایت رژیم غذایی مناسب و کاهش میزان مصرف مواد غذایی است که موجب افزایش وزن و تجمع چربی در بدن می شوند. در مرحله بعد، ورزش و انجام حرکات اصلاحی قرار دارد که در کنار رژیم غذایی می تواند به شما در رسیدن به وزن دلخواهتان در کمترین زمان ممکن کمک کند.

یکی از عوامل موثر در افزایش وزن، مشکلات خواب و وجود استرس و اضطراب در افراد است به گونه ای که کم خوابی می تواند با بر هم زدن تعادل هورمون های بدن، موجب افزایش جذب چربی در اندام های مختلف و در نتیجه چاقی های موضعی گردد.
در نتیجه در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب باید سعی کنید خواب کافی و منظم داشته و تا حد ممکن از هر گونه استرس و اضطراب به دور باشید.

لاغری سریع و روش های آن

امروزه یکی از دغدغه‌ های بسیاری از افراد، حذف اضافه وزن ناشی از تغییر سبک زندگی و عدم تحرک و رسیدن به وزن ایده‌آل و کاهش وزن است. برای این منظور افراد مختلف روش‌ها و راه ‌های متفاوتی را امتحان می ‌کنند. اغلب روش ‌های مفید برای کاهش وزن، با رژیم‌ های غذایی و ورزش همراه هستند و همین امر موجب می ‌شود تا این فرایند زمان ‌بر بوده و افراد می ‌بایست مدت زمان زیادی را برای رسیدن به وزن ایده ‌آل خود صبر کنند.

اما این استمرار و زمان ‌بر بودن نتیجه دهی رژیم‌ های لاغری، برای برخی دشوار و گاه خسته‌ کننده است و به‌همین دلیل به ‌دنبال روش‌ هایی برای لاغری سریع هستند. برخی رژیم‌ ها و دستور العمل‌ های لاغری سریع ممکن است در مراحل اولیه نتیجه دهی خوبی داشته باشند اما به ‌مرور زمان نه ‌تنها نتیجه دلخواه را به دست نمی‌دهند، بلکه با عوارض و مشکلاتی نیز همراه خواهند بود.

اما برخی از روش‌ های نوین ابداع و استفاده‌ شده در زمینه لاغری سریع، در کنار نتیجه دهی کوتاه مدت، عوارض کمتری را به‌ همراه داشته و گاه حتی بدون عارضه هستند.

روش ‌های لاغری سریع

همان ‌طور که در بخش قبل اشاره شد، امروزه روش ‌های نوینی برای کاهش وزن و لاغری سریع ابداع شده‌ است که با استفاده از آن‌ ها می ‌توان در کمترین زمان ممکن از شر چربی های تجمع یافته در بخش ‌های خاصی از بدن خلاص شد.
به‌عبارت‌ دیگر، در روش ‌های جدید لاغری عمل لاغری به ‌صورت موضعی انجام ‌شده و این روش تنها بر روی بخش ‌های اعمال می ‌شود که دارای چاقی موضعی هستند.

از سوی دیگر، با استفاده از این روش ها تنها یکبار هزینه لاغری سریع را پرداخت خواهید کرد و در کمترین زمان ممکن نیز به نتیجه خواهید رسید. در ادامه این مطلب به اختصار به بررسی برخی از این روش ‌ها خواهیم پرداخت.

روش کویتیشن

روش کویتیشن یکی از راه های غیر تهاجمی برای رسیدن به اندام ایده آل در کوتاه ترین زمان است. در این روش، با استفاده از فرایندی مشابه با آنچه در سونوگرافی اتفاق می افتد، یعنی با استفاده از امواج اولتراسوند، طی فرایندی، با تبدیل مولکول‌های آب به حباب ‌های کوچک، سلول ‌های چربی موجود در بافت مورد نظر درهم شکسته می‌شوند. 

در مورد عملکرد اصلی این روش باید گفت که تابش امواج اولتراسوند به موضع چربی، مولکول‌های آب میان بافتی موجود در آن قسمت را به حباب‌ های کوچکی تبدیل می‌ کند؛ این حباب‌ ها در اطراف سلول‌ های چربی به ارتعاش درآمده و همین ارتعاش و لرزش موجب درهم شکستن سلول‌ های چربی و در نتیجه حذف سلول ها و بافت چربی در موضع مورد نظر خواهند شد.

مزوتراپی لاغری

 یکی دیگر از روش‌ های لاغری سریع مزو تراپی لاغری است. مزو تراپی در مقایسه با روش قبل کمی تهاجمی تر اما با نتیجه ای عالی است. در این روش به ‌منظور حذف سلول‌ های چربی و ایجاد لاغری و در نتیجه کاهش وزن در عضو مورد نظر، دارو های خاصی به محل تجمع چربی تزریق می شود که همین مسئله موجب حذف سلولیت و چربی در آن نقاط خواهد شد.

 یکی از کاربرد های مهم روش مزوتراپی برای لاغری سریع، استفاده از این روش برای کاهش سلولیت و حذف چربی های شکم و پهلو است. هرچند این روش برای سایر اندام‌ های بدن مانند بازو، ران و صورت نیز قابل اجرا است.

 یکی از مزیت ‌های استفاده از مزوتراپی، این است که در این روش نیازی به استفاده از رژیم غذایی و انجام ورزش ‌های سنگین برای فرد وجود ندارد و در اثر استفاده از این فرایند، لاغری به‌ سرعت در عضو دارای چربی اتفاق خواهد افتاد.

لاغری موضعی با دستگاه RF

یکی دیگر از روش ‌های غیر تهاجمی برای رسیدن به لاغری موضعی و لاغری سریع، استفاده از دستگاه RF یا دستگاه رادیو فرکانسی است. با استفاده از این دستگاه، امواج انرژی به ‌صورت انرژی گرمایی به لایه ‌های عمیق پوستی و مکان تجمع چربی ‌های زیر پوستی وارد می ‌شود که این گرما به نوبه خود ‌موجب حذف چربی‌ ها در آن قسمت خواهند شد.

در روش استفاده از دستگاه rf برای رسیدن به لاغری موضعی، نه ‌تنها چربی ‌های اضافی از منطقه مورد نظر حذف می ‌شود، بلکه بدلیل نفوذ انرژی به لایه ‌های زیرین پوستی، در نهایت پس‌از حذف چربی‌ ها و سلولیت موجود در آن، پوست نیز کشیده شده و سفت خواهد شد.
درنتیجه می‌توان گفت که لاغری سریع با استفاده از دستگاه rf به نوعی می‌تواند هم عمل لاغری و هم عمل لیفتینگ پوست موضع مورد نظر را به‌ طور هم ‌زمان انجام دهد.

روش کرایولیپولیز

در روش کرایولیپولیز سلول‌های چربی با استفاده از دستگاه‌ های خاص به اندازه‌ ای سرد می‌شوند که به حالت انجماد رسیده و بدن قادر به شکستن آن ‌ها خواهد بود. در این روش بر خلاف روش استفاده از دستگاه rf، به جای گرما، از فرایند انجماد سلول ‌های چربی برای حذف آن ‌ها استفاده می‌شود. به ‌طورکلی عمل کرایولیپولیز، یکی از فرایند های غیر تهاجمی برای لاغری سریع است.

سوالات متداول لاغری سریع

چه روش ‌های نوینی برای کاهش وزن و لاغری سریع وجود دارد؟

کویتیشن
مزوتراپی لاغری
لاغری موضعی با دستگاه RF
روش کرایولیپولیز

مزوتراپی لاغری چه مزایای دارد؟

در این روش نیازی به استفاده از رژیم غذایی و انجام ورزش ‌های سنگین برای فرد وجود ندارد و در اثر استفاده از این فرایند، لاغری به‌ سرعت در عضو دارای چربی اتفاق خواهد افتاد.

چگونه لاغری موضعی با دستگاه RF باعث لیفتینگ پوست موضع مورد نظر می شود؟

در روش لاغری موضعی با دستگاه RF، نه ‌تنها چربی ‌های اضافی از منطقه مورد نظر حذف می ‌شود، بلکه بدلیل نفوذ انرژی به لایه ‌های زیرین پوستی، در نهایت پس‌از حذف چربی‌ ها و سلولیت موجود در آن، پوست نیز کشیده شده و سفت خواهد شد.