جوانسازی واژن و زیبایی زنانه

امروزه درمان‌های زنان و زایمان مختلفی برای خانم‌ها وجود دارد که باعث راحتی، اعتماد به نفس و درد کمتری در قسمت تناسلی و واژن می‌شود. یکی از آن درمان‌های خاص، جوانسازی واژن است. این درمان شامل هر چیزی است که با روش‌های اصلاحی واژن مانند سفت کردن یا درمان برای افزایش لیز بودن مرتبط است. همچنین این روش معمولا برای اصلاح مشکلاتی که ممکن است بعد از زایمان رخ دهد انجام می‌شود.

جوانسازی واژن یک اصطلاح گسترده است که چندین روش اصلاحی واژن را پوشش می‌دهد. این روش‌ها برای تصحیح مشکلاتی هستند که ممکن است پس از زایمان یا در طول فرآیند پیری در واژن ایجاد شوند. این شرایط به طور خلاصه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شلی (فقدان تنگی) واژن
 • بی اختیاری ادرار استرسی
 • عدم روانکاری

در ادامه مطلب”زیبایی زنانه” به موارد زیر اشاره شده است.

عناوین مقاله

آنچه در این مقاله می‌خوانید نمایش

جوانسازی واژن چگونه انجام می‌شود؟

محبوبیت جوانسازی و تنگ کردن واژن در حال افزایش است، زیرا مسائل پس از زایمان می‌تواند بر تمایلات جنسی و کیفیت آن در زنان تأثیر بگذارد. مطالعات نشان می‌دهد که حدود 40 درصد از زنان دچار ناراحتی روانی ناشی از اختلال عملکرد جنسی هستند و به همین دلیل، بسیاری از آنها زیبایی زنانه را انتخاب می‌کنند. یک راه واحد برای زیبایی و تنگی واژن وجود ندارد.

روش‌های جوانسازی واژن به طور کلی شامل: تزریق، کرم، روش‌های جراحی و غیرجراحی برای مدیریت این امر است. زیبایی زنانه می‌تواند شامل چندین روش جراحی باشد. این موارد شامل: جراحی پلاستیک تناسلی زنان، جراحی جوانسازی ناحیه تناسلی، جراحی طراحی واژن و جراحی پلاستیک ولوواژینال برخی از روش‌های جراحی مورد استفاده هستند. روش‌های جراحی پلاستیک ناحیه تناسلی زنان شامل: کوچک کردن کلاهک کلیتورال، مونسپلاستی، لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و لابیا ماژوراپلاستی است.

چرا زنان به جوانسازی واژن تمایل دارند؟

واژن یک عضله الاستیک است و به دلایلی مانند زایمان و سن می‌تواند منبسط و شُل شود. در هنگام زایمان به دلایل واضح بازتَر و گسسته‌تر می‌شود، زیرا یک زن باید نوزاد را بیرون بیاورد. همچنین با افزایش سن تغییراتی در هورمون‌ها ایجاد می‌شود که باعث کاهش قدرت عضله و بافت‌های همبند اطراف می‌شود. به این ترتیب، واژن ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. دیواره‌های واژن ممکن است به دلیل کمبود استروژن نازک شوند و باعث می‌شوند فرد تغییر قطر را احساس کند. این امر به عنوان آتروفی واژن شناخته می‌شود. این احساس شل شدن باعث می‌شود که خانم‌ها بخواهند به گذشته برگردند، و اینجاست که تنگ کردن واژن به کمک آن‌ها می‌آید.

اگر به دنبال مرکزی در مناطق دروس، سعادت آباد، جلفا، یخچال، پاسداران، سعادت آباد، فرمانیه و به طور کلی مناطق شمال و شمال شرق تهران برای انجام جراحی تنگی واژن هستید، می‌توانید به کلینیک ماه اعتماد کنید. کلینیک ماه با ارائه بهترین خدمات توسط متخصصین خبره، نتیجه نهایی مورد پسند شما را تضمین می‌کند.

زنان ممکن است به دلایل زیبایی یا برای داشتن کیفیت زندگی بهتر به دنبال جوانسازی واژن باشند. بسیاری از افراد پس از زایمان بی‌اختیاری ادرار استرسی را تجربه کرده‌اند و از این رو تنگی واژن می‌تواند به آن‌ها در این امر کمک کند. دو روش جراحی و غیر جراحی برای زیبایی زنانه انجام می شود.

روش های جراحی زیبایی زنانه

واژینوپلاستی

این روش واژن را سفت می‌کند که با افزایش سن یا زایمان ممکن است دچار ضعف شده باشد. انجام واژینوپلاستی به منظور افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس در زنان انجام می‌شود. این روش تحت بی‌حسی موضعی یا عمومی انجام می‌شود. می‌تواند عمل سفت کننده تمام قد یا نیمه قد واژن باشد. عمق 7-8 سانتی متر طول کامل واژن است. همچنین این روش معمولاً شامل پرینئوپلاستی برای بازسازی پرینه است. طبق تحقیقات درصدی از زنان معتقدند که این روش زندگی جنسی آن‌ها را بهبود بخشیده است.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روش های زیبایی زنانه، به معنای تغییر شکل لابیا است. این عمل جراحی کوچک کردن لب‌های واژن است. عمل لابیاپلاستی در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. لابیاپلاستی شکل لابیاها را تغییر می‌دهد یا عدم تقارن را اصلاح می‌کند. پس از بی‌هوشی می توان لب‌ها را کوتاه یا تغییر شکل داد. بافت اضافی جراحی با لیزر یا چاقوی جراحی بریده می‌شود و لبه شل با بخیه‌های جذبی دوخته می‌شود.

ولواپلاستی

ولواپلاستی به معنای تغییر شکل فرج است. این شامل تغییر شکل فرج به شکلی خاص است.

روش‌های بدون جراحی جوانسازی واژن چگونه است؟

جوانسازی واژن بدون جراحی شامل دو روش رایج است. یکی استفاده از فرکانس رادیویی و دیگری استفاده از زیبایی با لیزر. گزینه‌ها ذکر شده به عنوان درمان‌های مبتنی بر انرژی شناخته می‌شوند. هر دو گزینه فرکانس رادیویی و لیزر، بافت ها را گرم می‌کنند، که بر تشکیل کلاژن تأثیر می‌گذارد. در پایان خنک کردن واژن، همراه با فرکانس رادیویی، منجر به سفت شدن واژن می‌شود. استفاده متناوب از لیزر بافت‌های واژن را گرم می‌کند و آن‌ها را نیز سفت می‌کند.

تایتینگ واژن

سفت کردن یا تایتنینگ واژن

فرکانس رادیویی یا RF برای جوان سازی واژن

در روش زیبایی زنانه، درمان از امواج الکترومغناطیسی استفاده می‌کند. این امواج شبیه امواج تولید شده در مایکروویو هستند. این امواج برای گرم کردن بافت‌های واژن متمرکز می‌شود.

لیزر CO2 برای جوان سازی و تایتنینگ واژن

 در روش درمان لیزر CO2 در زیبایی زنانه، یک وسیه میانجی وارد می‌شود. این وسیله بافت واژن را گرم می‌کند. در نتیجه بافت لایه‌های پایینی مجبور به ساخت کلاژن بیشتری می‌شود و پوست ناحیه مد نظر را سفت می‌کند.

وایتنینگ یا روشن سازی واژن

وایتنینگ یا روشن سازی واژن یک روش زیبایی بدون جراحی است که با استفاده از کرم‌های موضعی، لایه برداری شیمیایی یا لیزر درمانی با هدف روشن کردن پوست اطراف ناحیه واژن صورت می‌گیرد. وایتنینگ واژن به وسیله لیزر با هدف حذف دائمی بافت‌های تیره رنگ در ناحیه واژن انجام می‌گردد.

این عمل با استفاده از آخرین نسل لیزر ویژه وایتنینگ در کلینیک ماه، در سه یا چند جلسه انجام می‌شود و معمولاً هر جلسه به 10 تا 15 دقیقه زمان نیاز دارد. با استفاده از روش لیزر، حذف لایه ملانین موجود در ناحیه حساس امکان پذیر می‌شود و در نتیجه رنگ نامطلوب واژن رفع خواهد شد. عموما این عمل با استفاده از بی‌حسی موضعی برای راحتی مراجعین انجام می‌گردد.

وایتینگ یا روشن سازی واژن

سفت کردن واژن توسط لیزر چگونه انجام می‌شود؟

یک پروب لیزری در واژن قرار می‌گیرد و می‌تواند 360 درجه بچرخد. نور می‌تواند به اپیتلیوم واژن نفوذ کند و به بافتی برسد که می‌تواند کلاژن جدید تولید کند. این روش بدون درد است و نیاز به بیهوشی ندارد. بیماران می‌توانند فعالیت های روزانه خود را پس از انجام این عمل از سر بگیرند. اما پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت پنج روز هیچ چیزی در واژن قرار داده نشود. بدین معنا که رابطه جنسی در این مدت باید ممنوع باشد.

چه کسانی می توانند کاندیدای مناسبی برای لیزر درمانی در جوانسازی واژن باشند؟

لیزر درمانی واژن برای اکثر زنان بی‌خطر است، به خصوص آن‌هایی که مشکلات مربوط به درد لگن، بی اختیاری ادرار استرسی، افتادگی واژن و شل شدن لگن دارند. پزشکان توصیه می‌کنند که زنان حداقل سه ماه پس از زایمان برای انجام زیبایی و تنگی واژن صبر کنند. در زنان یائسه، این درمان می‌تواند تولید کلاژن را تقویت کند. بازسازی و تنگ کردن واژن، معماری واژن را به همان شکلی که قبل از یائسگی بود برمی‌گرداند. بیشتر زنان کاهش درد در حین رابطه جنسی و بهبود روان بودن واژن را پس از انجام این روش گزارش کرده‌اند.

چه کسانی می توانند برای جوانسازی واژن با جراحی مراجعه کنند؟

خانمی که از سلامت کامل برخوردار است و مشکلات زیر را دارد می‌تواند برای جراحی تنگی واژن مراجعه کند:

 • او در حین ورزش یا فعالیت جنسی احساس درد یا کشیدگی در ناحیه زیر شکم و واژن می‌کند.
 • خطوط تناسلی او کشیده یا شل شده است.
 • فرد می‌خواهد ظاهر اندام تناسلی خود را بهبود بخشد.
 • بعد از زایمان در حین رابطه جنسی احساسی را حس نمی‌کند.

در طی عمل ابتدا بیهوشی برای بیمار تجویز می‌شود. اگر واژینوپلاستی باشد، پوست اضافی برداشته می‌شود و بافت‌های دیواره واژن با استفاده از بخیه سفت می‌شوند. اگر لابیاپلاستی باشد، بافت اضافی منطقه یاد شده برداشته می‌شود تا کانتور مورد نظر به دست آید. لابیاها در یک راستا قرار گرفته و با بخیه های جذبی بسته می‌شوند.

قبل از تصمیم گیری در مورد جوانسازی واژن چه سوالاتی از پزشک خودم بپرسم؟

قبل از انجام امر جوانسازی و تنگ کردن واژن با دستگاه، حتما سوالات زیر را از پزشک خود بپرسید.

 • آیا روش تنگی واژن بر توانایی من برای احساس ارگاسم تأثیر می‌گذارد؟
 • مزایای این روش چیست؟
 • خطرات کوتاه مدت و بلند مدت شامل چه مواردی است؟
 • آیا پس از جراحی لابیاپلاستی، احساس در کلیتوریس یا لابیا کاهش می‌یابد؟
 • آیا می‌توانم از تمام محصولات بهداشتی زنانه مانند تامپون استفاده کنم؟
 • آیا این روش بر بارداری و زایمان در آینده تأثیر می‌گذارد؟

اگر به دنبال یک کلینیک با تجربه و حرفه‌ای برای جراحی زیبایی زنانه در مناطق اقدسیه، اندرزگو، هروی، میرداماد، قلهک، سهروردی، شهرک غرب و… هستید، می‌توانید با خیالی آسوده به کلینیک ماه مراجعه کنید و از خدمات ما بهره ببرید.

جوانسازی واژن

سوالات متداول در مورد روش‌های بدون جراحی جوانسازی واژن

روش‌های بدون جراحی زیبایی و تنگی واژن در کجا انجام می‌شود؟

این درمان‌های مبتنی بر انرژی مانند لیزر را ما در کلینیک ماه با بهترین کیفیت و با بهترین تجهیزات انجام می‌دهیم.

آیا خطراتی در ارتباط با روش تنگی واژن و لابیاپلاستی وجود دارد؟

در برخی از زنان ممکن است خطر عفونت یا خونریزی وجود داشته باشد. اما این خطر بسیار کم است و بیشتر زنان این مشکلات را تجربه نمی‌کنند. در موارد بسیار نادر، یک زن ممکن است اسکار فرج یا واژن را تجربه کند.

آیا درمان روش‌های بدون جراحی جوانسازی واژن دائمی است؟

این درمان ها دائمی نیستند و باید طی چند جلسه انجام شوند.

آیا بیمه هزینه های جراحی زیبایی واژن را پوشش می دهد؟

اکثر ارائه دهندگان بیمه، جوانسازی واژن را پوشش نمی‌دهند. با این حال، برخی از شرکت‌های بیمه، زیبایی زنانه به عنوان درمان به حساب می‌آورند و بخشی از هزینه را پرداخت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید.

آیا روان بودن واژن با RF و لیزر بهبود می یابد؟

RF و لیزر هر دو باعث بهبود روان بودن واژن می‌شوند. گفته می‌شود که این تغییر نتیجه بهبود جریان خون در ناحیه یاد شده است.

هر چند وقت یکبار این روش باید انجام شود؟ آیا یک بار کافی است؟

RF و لیزر دائمی نیستند، بنابراین اکثر پزشکان یک جلسه دیگر را 6 تا 12 ماه پس از اولین جلسه توصیه می‌کنند.

     آیا روش های بدون جراحی موثرتر از روش‌های جراحی هستند؟

هیچگاه روش غیر جراحی جایگزین جراحی نمی‌شود. فرکانس رادیویی و لیزر به سفت کردن دیواره‌ها با استفاده از بازسازی کلاژن بستگی دارد، در حالی که جراحی شکاف بین عضلات واژن را که از هم جدا شده‌اند می‌بندد و سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید. نتایج لیزر و فرکانس رادیویی ممکن است محدود باشد، اما روش‌های جراحی همیشه خطرات جراحی را به همراه دارند.

کاهش بی اختیاری ادرار با جوانسازی واژن

اگر هنگام خنده، دویدن، عطسه یا سرفه نشت ادرار را تجربه می‌کنید، ممکن است دچار بی‌اختیاری استرسی ادرار شده باشید. این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که عضلات کف لگن به دلیل بارداری یا کهولت سن ضعیف می‌شوند. به همین دلیل، کنترل نشت از مثانه برای فرد دشوار می‌شود. زنانی که از این مشکل رنج می‌برند ممکن است همراه خجالت مجبور باشند با مشکل خود، دست و پنجه نرم کنند. اما بهتر است که خجالت را کنار بگذارید و به پزشکان کلینیک ماه اعتماد کنید. برخی از روش‌های جوان‌سازی واژن می‌توانند بی اختیاری ادرار را به طور کامل درمان کنند.

بهترین کلینیک جوان سازی واژن در تهران

جوانسازی و تنگی واژن روش‌های متنوعی اعم از روش‌های جراحی و بدون جراحی دارد. با توجه به حساسیت این منطقه از بدن بانوان، بهتر است امر جوانسازی واژن خود را به یک کلینیک خوب و خبره بسپارید. کلینیک ماه با فراهم آوردن بهترین تجهیزات و امکانات در کنار پرسنلی مجرب، پزشکان خبره و محیطی بهداشتی رضایت شما را از نتیجه زیبایی زنانه را تضمین می‌کنند.

اگر از مناطق فلامک، دادمان، ایران زمین، مرزداران، زمرد، دولت، ازگل، میرداماد و مناطق نزدیک به اختیاریه تهران هستید، می‌توانید به کلینیک ماه مراجعه کنید و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

منابع مطلب زیبایی زنانه