زیبایی بدون جراحی

بسیاری از افراد با افزایش سن و ایجاد چین و چروک در پوست خود نگران اثرات آن‌ها در زیبایی خود می‌شوند. ایجاد خطوط ریز، حلقه‌های تیره، لک‌های پیری و … از جمله نشانه‌های افزایش سن است که بیشتر افراد را به فکر جراحی پلاستیکی می‌اندازد. در دنیای کنونی و وارد شدن فناوری به دنیای علم پزشکی، شیوه‌های نوینی ایجاد شده است که زیبایی بدون جراحی را برای افراد امکان‌پذیر می‌سازد.

افراد زیادی هستند که ترس جراحی با چاقو را دارند و یا استفاده از این روش‌ها می‌تواند خطرات و آسیب‌های جبران ناپذیری را برای فرد به وجود آورد. امروزه با استفاده از شیوه‌های جدید مانند لیزر، مزوتراپی، تزریق چربی، لیفت و … می‌توان زیبایی بدون جراحی را به افراد هدیه داد تا با اطمینان خاطر و بدون دغدغه زیبایی از دست رفته خود را درمان نمایند.

زیبایی بدون جراحی

زیبایی با لیزر

شاید استفاده از انواع ماسک‌ها و اسکراب‌ها بتواند به شما در داشتن یک پوست درخشان و شفاف کمک شایانی نماید اما با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن فناوری در دنیای علم پزشکی، شیوه‌های نوین برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی و زیبایی به وجود آمده است. انجام عمل‌های زیبایی با لیزر در انواع مختلف با ویژگی‌های منحصر به فرد و کارایی مخصوص در مراکز درمانی و مراقبتی پوست و زیبایی قابل اجرا است. در واقع لیزر درمانی استفاده از یک منبع نور پر انرژی است بر روی موضع متمرکز شده تا از طریق نور و گرما به منظور بهبودی رنگ، بافت و رنگ پوست، یک درخشندگی و شفافیت را برای پوست ایجاد نماید.

زیبایی با لیزر به روش‌های گوناگون انجام می‌شود. در این روش طول موج پرتو نور متناسب با رنگ هدف از لکه‌های قهوه‌ای پوستی گرفته تا مویرگ‌های شکسته می‌تواند توسط دستگاه تنظیم و به کار گرفته شود. لیزر با دستگاه‌های مختلف برای از بین بردن چین و چروک صورت و بدن، سفت کردن پوست، ضایعات رنگ‌دانه‌ای مانند خورشید گرفتگی، ضایعات عروقی، جای اسکار و آکنه و هم چنین از بین بردن مو‌های زائد در نواحی مختلف بدن قابل استفاده است.

زیبایی با لیزر

تزریق با چربی

با توجه به اینکه اکثر افراد دلیل ایجاد چین و چروک در پوست و افتادگی آن را بالا رفتن سن می‌دانند اما باید گفت که یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیر‌گذار کاهش حجم صورت است. استفاده از تزریق چربی و پر کردن نواحی دارای کمبود حجم با برش و کم کردن چربی‌های اضافه از مناطق مشخص شده در بدن مانند قسمت بیرونی ران به مناطقی که از حجم کمی برخوردار هستند مانند سینه، صورت، دست و یا باسن تزریق می‌شوند.

استفاده از روش تزریق چربی یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای انجام عمل‌های زیبایی است. این روش با ایجاد نتایج طبیعی برای افراد می‌تواند برای مدت زمان طولانی‌تری اثر‌گذاری مثبتی داشته باشد.

در روش تزریق چربی، مقدار چربی اضافه قسمت‌هایی از بدن با انجام یک جراحی کوچک به منظور ایجاد تغییر شکل بدن، اصلاح جای زخم، پر کردن فرورفتگی‌ها و محل‌های با حجم کم، جوانسازی پوست و صورت و … برداشته شده و به محل مورد نظر تزریق می‌شود.

تزریق با چربی

لیفت با نخ

اکثر افراد گمان می‌کنند برای رسیدگی به شل شدن و افتادگی پوست صورت و سایر نواحی بدن تنها می‌توان از جراحی لیفت و یا لایه‌برداری کمک گرفت. شاید با این دو روش بتوان مقداری از سفتی پوست را بازگرداند اما در بسیاری از مواقع افراد تمایل به استفاده از روش‌های جراحی ندارند.

خبر خوش این است که روشی جدید بدون استفاده از جراحی به نام لیفت با نخ در پوست به کار گرفته می‌شود. در واقع با استفاده از نخ به جای برداشتن پوست شل شده می‌توان پوست را کمی به عقب کشید. لیفت با نخ ضمن داشتن نتایج طبیعی برای داشتن پوستی سفت‌تر موجب می‌شود تا از ایجاد پیری در پوست جلوگیری کند.

در حالت کلی نخ‌ها موجب می‌شوند تا با تحریک بدن آن را مجبور به تولید کلاژن نمایند. کلاژن یکی از عواملی است که علاوه بر ترمیم زخم ایجاد شده از لیفت با نخ، میزان کمبود کلاژن پوست را تأمین کرده و از پوست در برابر پیری محافظت می‌کند. کلاژن کاهش یافته در پوست موجب ضعیف شدن آن شده و در نهایت با ایجاد پوست‌های اضافه، چین و چروک‌هایی نمایان می‌شوند.

لیفت با نخ

جوانسازی پوست با دستگاه

در دنیای امروز اکثر افراد در اثر افزایش سن، قرار گرفتن در معرض خورشید، اختلالات پوستی و هورمونی با مشکلاتی مانند ایجاد خطوط و چین و چروک در صورت و یا نواحی دیگر پوستی، لک‌های خورشیدی، کک و مک، اسکار آکنه مواجه می‌شوند که به منظور بازیابی اعتماد به نفس و زیبایی خود به فکر استفاده از راه‌حل‌های مختلف می‌افتند.

روش‌های مختلفی برای مراقبت از پوست‌های آسیب دیده، جوانسازی و لایه‌برداری پوست وجود دارد. از فیشیال یا پاکسازی پوست با مواد شیمایی و تزریقی گرفته تا استفاده از دستگاه‌های لیزر که هر یک از شیوه‌ها، طرفداران خاص خود را دارند.

جوانسازی پوست با دستگاه به منظور بازگرداندن پوست از هر نوع آسیب است. با کمک دستگاه‌ها می‌توان خطوط ریز و چین و چروک‌های به وجود آمده در صورت یا نواحی مختلف بدن را مانند اطراف چشم و نواحی بالایی لب‌ها را بهبود ببخشد.

بر طرف کردن چین و چروک‌های قابل مشاهده یا عمیق پوستی، جای زخم، رنگ‌دانه‌های ایجاد شده رد اثر خورشید گرفتگی یا کک و مک، درخشندگی و شفافیت پوست صورت از جمله مواردی هستند که با روش جوانسازی با دستگاه برای افراد قابل درمان است.

در حالت کلی استفاده از دستگاه‌های مختلف مانند لایه‌برداری پوست با لیزر، میکروندلینگ، لایه بردار‌های مکانیکی، میکرو درم و. . در افراد مختلف متناسب با نوع بیماری و میزان شدت عارضه به کار گرفته می‌شود.

جوانسازی پوست با دستگاه

مزوتراپی

مزوتراپی یکی از تکنیک‌های جوان‌سازی، سفت کردن پوست، از بین بردن چربی‌های اضافی و حتی تقویت و رشد مو‌ها است. در این روش با استفاده از تزریق انواع ویتأمین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، مواد معدنی و عصاره‌های گیاهی و طبیعی می‌توان زیبایی را به افراد هدیه داد.

در روش مزوتراپی با کمک سوزن‌های بسیار ظریف بدون ایجاد درد و خونریزی، مواد مغذی و ویتأمین مورد نیاز پوست به لایه میانی یا مزودرم پوست تزریق می‌شود. علاوه بر این روش مزوتراپی کمک می‌کند تا مشکلانی مانند گردش خون ضعیف و التهاباتی که موجب ایجاد آسیب‌ها می‌شوند، برطرف شوند.

متخصصان از این شیوه به منظور کاهش سلولیت، از بین بردن چین و چروک، سفت کردن پوست، روش‌سازی پوست، درمان ریزش مو و حذف چربی‌های نواحی مانند ران، معده، باسن و پا‌ها به شیوه‌های مختلف استفاده می‌کنند.

در حالت کلی مزوتراپی یک تکنیک جایگزین برای انجام زیبایی با لیپوساکشن است که به منظور حذف چربی‌های اضافه و ناخواسته در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مورد میزان تأثیرگذاری این روش به دلیل مطالعات تحقیقاتی کمی که انجام شده است نمی‌توان به طور مشخص صحبت کرد اما در بین افراد با سنین مختلف می‌تواند نتایج متفاوتی داشته باشد.

مزوتراپی

کربوکسی تراپی

افراد بسیاری هستند که از ایجاد حلقه‌های سیاه رد اطراف چشمان خود ناراضی هستند و برای کاهش و یا از بین بردن آن‌ها به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند. یکی از عوامل تأثیر‌گذار در ایجاد این عارضه و هم چنین تشکیل سلولیت و ترک‌های پوستی در نواحی مختلف بدن، گردش خون ضعیف است.

کربوکسی تراپی یکی از راهکار‌هایی است که طی چند سال گذشته توانسته است به منظور درمان سلولیت، حلقه‌های تیره زیر چشم و ترک‌های پوستی به کار گرفته شود. این روش بدون انجام عمل جراحی از طریق تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر بافت پوست موجب تحریک جریان خون شده و موجب بهبودی خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود و در نهایت سلولیت و حلقه‌های سیاه زیر چشم را کاهش می‌دهد.

کربوکسی تراپی باید زیر نظر یک متخصص انجام شود تا میزان جریان گاز را تنظیم کرده و ناخالصی‌های آن را با کمک یک دستگاه فیلتر جداسازی کند. این روش یک روش کاملاً بدون درد است که می‌تواند در مدت زمان بین 15 تا 30 دقیقه به صورت سرپایی انجام شود.

استفاده از کربوکسی تراپی کمک می‌کند تا با ایجاد کلاژن در پوست، رنگ آن را درخشان‌تر و پوست را ضخیم‌تر کند. علاوه بر این با تزریق به سلول‌های چربی موجب دفع سلول‌های مرده در بدن شده و از همین طریق سلولیت ایجاد شده را رفع نماید. هم چنین باعث می‌شود تا با افزایش میزان گردش خون در بدن، کبودی‌های ایجاد شده در زیر چشم‌ها کاهش پیدا کند.

کربوکسی تراپی

لاغری با دستگاه

با افزایش زندگی ماشینی و افزایش آپارتمان نشینی، یکی از معضلاتی که افراد با آن مواجه هستند، چاقی و به دنبال آن ایجاد بیماری و مشکلات قلبی و عروقی، دیابت و فشار خون بالا است. هر چند که داشتن سبک زندگی سالم و استفاده از برنامه‌های رژیمی متعادل می‌تواند در روند بهبودی و لاغری افراد نقش داشته باشند اما در بسیاری از افراد نیاز است تا با کمک روش‌های دیگر موجب جلوگیری از روند افزایشی بیماری چاقی آن‌ها شد.

امروزه لاغری با دستگاه‌های متفاوت نقش یک ناجی را برای افراد چاق و یا دارای اضافه وزن ایفا می‌کند. استفاده از روش لاغری با دستگاه در کنار تمام مزایایی که دارند می‌توانند آسیب‌های جدی نیز به شخص وارد نمایند.

دستگاه اسلیمور با استفاده از فناوری‌های نوین و ترکیبی برای ایجاد نتایج بهتر یکی از انواع مختلف دستگاه‌هایی است که به منظور لاغری به کار برده می‌شود. استفاده از دستگاه‌های لاغری این امکان را فراهم می‌کنند تا با ایجاد تغییر در میزان فرکانس‌های ارسال شده به صورت هم‌زمان چربی‌های چندین ناحیه از بدن را از بین ببرید.

علاوه بر این دستگاه‌های دیگری که مورد تأیید سازمان FDA هستند مانند بالون معده یا نوار معده نیز از طریق پر نمودن فضای معده به افراد کمک می‌کنند تا غذای کمتری مصرف کنند.

لاغری با دستگاه

زیبایی کل بدن بدون عمل جراحی

میل به زیبا بودن در افراد موجب افزایش اعتماد به نفس شده و می‌تواند نقش مؤثری در ارتباطات افراد داشته باشد. در دنیای امروزی با توجه به آلودگی‌های محیطی، استفاده از زندگی آپارتمان نشینی، افزایش سن، استرس و عوامل گوناگون دیگر افراد دچار عارضه‌هایی می‌شوند که به منظور زیباتر دیده شدن نیاز به انجام عمل‌های زیبایی دارند. در این بین با استفاده از روش‌ها مختلف و بدون نگرانی افراد می‌توانند زیبایی بدون جراحی داشته باشند تا بدون کوچک‌ترین درد و خونریزی بتوانند از مشکلات خود ر‌ها شوند.