لیپوابدومینوپلاستی چیست ؟

لیپوابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی چیست

آیا شما هم از چربی‌های اضافه اطراف شکم خود نگران هستید؟ آیا می‌خواهید شکمی صاف‌تر و زیباتر داشته باشید؟ هنگامی که رژیم‌های غذایی و انجام ورزش‌های سنگین بدون جواب می‌ماند، ممکن است بخواهید گزینه‌های مختلف جراحی برای از بین بردن چربی‌های اضافه شکم خود را انتخاب کنید. یکی از تکنیک‌های مناسب برای انجام این کار لیپوابدومینوپلاستی به منظور بهبودی و جذابیت بخشیدن به شکم شما است.

لیپوابدومینوپلاستی

جراحی لیپوابدومینوپلاستی

در دو دهه گذشته انجام عمل جراحی لیپوابدومینوپلاستی به منظور کانتور کردن شکم و یکی از روش‌های پیکرتراشی در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در صورت انجام شدن توسط جراح متخصص و انجام آن با رعایت نکات بهداشتی، میزان عوارض آن تا حد زیادی از سایر روش‌ها کمتر است.

در حالت کلی لیپوابدومینوپلاستی ترکیبی از لیپوماتیک و لیپوساکشن است. بنابراین می‌توان پوست اضافه شکم را از طریق عمل جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی برداشته و هم‌زمان عمل لیپوساکشن را با هدف برداشتن چربی‌های اضافه انجام داد.

شرح کامل لیپوابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی یکی از روش‌های همه‌کاره و ایمن است که با هدف کانتور کردن شکم به منظور پیکرتراشی بر روی افراد مختلف انجام می‌شود. این روش ترکیبی از لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی اضافه و پوست شل شده شکم است. استفاده از این عمل زیبایی از ساختار‌های مهم داخلی شکم مانند عروق لنفاوی، اعصاب و عروق خونی محافظت می‌کند.

لیپوابدومینوپلاستی در مقایسه با روش عمل جراحی شکم یا تامی تاک، تنها به از بین بردن چربی‌های اضافه شکم کمک می‌کند و این در حالی است که جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی به بازسازی ماهیچه‌های شکم و از بین بردن پوست اضافه شکم کمک می‌کند. علاوه بر این جراحی شکم همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش می‌تواند نتایج بهتری داشته باشد و با افزایش وزن قابل توجه در فرد موجب می‌شود تا نتایج این عمل از بین برود.

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

 

لیپوابدومینوپلاستی با هدف کمک کردن به بیماران چاقی است که در مقایسه با بیمارانی که دچار اضافه وزن هستند و یا از چاقی موضعی رنج می‌برند، با چالش‌های دشوارتری مواجه هستند. به همین دلیل استفاده از روش‌هایی مانند جراحی شکم یا تامی تاک و لیپوساکشن بر روی این افراد پاسخ‌دهی مناسبی ندارند. بیشتر افرادی که دارای چربی و پوست اضافه در اطراف ناحیه شکم هستند، افرادی که باردار بوده‌اند و یا دچار کاهش وزن زیادی شده‌اند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لیپوابدومینوپلاستی باشند.

جراحی لیپوابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

همان طور که گفته شد، لیپوابدومینوپلاستی ترکیبی از عمل جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن است. در ابتدا عمل لیپوساکشن انجام می‌شود. در این بخش با استفاده از یک کانول کوچک و باریک با هدف جلوگیری از وارد شدن آسیب به رگ‌های خونی و شبکه استرومایی، سلول‌های چربی برداشته می‌شود. با استفاده از دستگاه کانول می‌توان چربی‌ها را به صورت مکشی و ارتعاشی از بدن خارج نمود. هنگام لیپوساکشن تا جایی چربی‌های اضافه برداشته می‌شوند تا ضخامت چربی‌ها به 1 سانتی‌متر برسد.

پس از عمل لیپوساکشن، برش‌هایی بر روی نواحی شکمی ایجاد می‌شود تا همان عمل تامی تاک یا ابدومینوپلاستی به منظور برداشتن پوست اضافه و بازسازی ماهیچه‌های اطراف شکم انجام شود. در عمل جراحی شکم، جراح برشی را از قسمت لگن تا باسن بیمار ایجاد می‌کند. اندازه این برش به مقدار پوست اضافه‌ای که قصد برداشته شدن دارند می‌تواند متفاوت باشد. پس از آن پوست شکم بلند می‌شود. در نهایت پوست و ماهیچه‌ها به سمت بالا کشیده شده و سفت می‌شوند. در این روش ناف دچار تغییر مکان می‌شود.

جراحی لیپوابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

مراقبت‌های پس از لیپو ابدومینوپلاستی

 • پس از انجام عمل زیبایی لیپوابدومینوپلاستی، احساس درد و ناراحتی در شکم و اطراف آن کاملاً طبیعی است که به منظور رفع آن می‌توانید از دارو‌های مسکن استفاده کنید.
 • خارج نمودن لوله‌های تخلیه‌ای که در شکم شما به منظور جلوگیری از تجمع مایع اضافی قرار داده شده است پس از هفت تا ده روز، که این کار توسط جراح متخصص انجام می‌شود.
 • کبودی و تورم ایجاد شده پس از عمل لیپوابدومینوپلاستی، متوسط بین یک تا دو هفته بر روی بدن وجود دارد.
 • استفاده از یک لباس مخصوص فشاری در ناحیه نیم تنه به منظور سفت شدن ناحیه‌ای که تحت عمل قرار گرفته است که باید به مدت حداقل شش هفته از آن به صورت منظم استفاده نمایید.
 • از انجام فعالیت‌های روزانه سخت و ورزش‌های سنگین به مدت چهار تا شش هفته خودداری نمایید.

مراقبت‌های پس از لیپو ابدومینوپلاستی

مزایای لیپوابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی یکی از بهترین، ایمن‌ترین و محبوب‌ترین عمل‌های پیکرتراشی برای حفظ فیزیک بدن، بهبود کانتورینگ بدن، از بین بردن چربی اضافه بدن و حذف پوست اضافی ناشی از کاهش وزن زیاد است.

 1. داشتن ظاهر زیباتر : یکی از مزایای انجام عمل جراحی لیپوابدومینوپلاستی که اکثرا بانوان را به سمت خود جذب می‌کند، داشتن فرم بدنی زیباتر و مناسب به خصوص در ناحیه شکم و اطراف آن است. پس از انجام این عمل پیکرتراشی، شکم به طرز چشمگیری تغییر سایز داده و موجب می‌شود شکم شما صاف‌تر و سفت‌تر شود.
 1. بهبود در وضعیت بدن : زندگی شهر نشینی و داشتن مشاغل با انجام فعالیت‌های شدید روزانه و پشت میز نشینی‌های زیاد موجب افزایش وزن شده و مشکلاتی را برای وضعیت بدن در شکل و ساختار توده بدنی به وجود آورده است. حذف چربی‌های اضافه و سفت کردن شکم از طریق عمل لیپوابدومینوپلاستی موجب می‌شود تا عضلات مرکزی شکم سفت شده و در نهایت فشار وارد آمده بر روی کمر و ستون فقرات کاهش یابد و این موجب بهبودی وضعیت بدن شما می‌شود.
 1. انجام آسان‌تر فعالیت‌های ورزشی : اگر شما هم به دلیل اضافه وزن از انجام بسیاری از حرکات ورزشی رنج می‌برید، می‌توانید پس از انجام عمل زیبایی لیپوابدومینوپلاستی و بهره‌مندی از یک شکم صاف و سفت‌تر با حضور در کلاس‌های ورزشی، نتیجه عمل را تثبیت و حفظ نمایید.
 1. حذف پوست شل و افتاده : پس از زایمان، یک دوره کاهش وزن شدید و یا در اثر داشتن چربی‌های بیش از اندازه در ناحیه شکم، شما دچار افتادگی پوست و شل شدن عضلات ناحیه شکمی می‌شوید که ممکن است در راه رفتن و انجام فعالیت‌های روزانه شما اختلال ایجاد کند. با عمل لیپوابدومینوپلاستی و رفع پوست و چربی‌های اضافه می‌توانید از این مشکل ر‌هایی یابید.

 

مزایای لیپوابدومینوپلاستی

 

یکی از مهم‌ترین مزایای انجام این عمل علاوه بر ترمیم بافت عضلانی و سفت نمودن پوست شل شده، از بین بردن چربی‌های ناخواسته است. هم چنین انجام دو عمل در یک عمل می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر و کارآمدترین روش برای دستیابی به نتایج بهتر باشد.

هم چنین از جمله مزایای قابل توجه پس از انجام لیپوابدومینوپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش تورم پس از عمل به دلیل عدم قطع شدن گردش لنفاوی
 • کسب نتایج بهتر کانتور بدن
 • سرعت بالای بهبودی به دلیل جلوگیری از احتباس مایع در زخم‌ها
 • حفظ رگ‌های خونی و اعصاب شکم
 • اکسیژن‌رسانی بهتر بافت‌ها
 • مقرون‌به‌صرفه بودن
 • از بین بردن قسمت بیشتری از چربی در کنار ایجاد زخم‌های یکسان و کوچک

لیپوابدومینوپلاستی در موارد زیر انجام می‌شود:

انجام عمل زیبایی لیپوابدومینوپلاستی با هدف کانتور کردن بدن بیشتر برای افرادی مناسب است که دچار چربی اضافه هستند یا به دلیل کاهش وزن شدید و تضعیف شدن بافت همبند شکمی دچار افتادگی و شل شدن پوست خود شده‌اند. در حالت کلی لیپوابدومینوپلاستی در موارد زیر توسط جراح متخصص انجام می‌شود:

 • تغییرات شدید کاهش وزن
 • بارداری
 • جراحی‌های شکمی مانند سزارین
 • افزایش سن و شل شدن پوست
 • نوع تیپ بدن طبیعی فرد که از همان ابتدا دارای چربی اضافه است

لیپوابدومینوپلاستی در موارد زیر انجام می‌شود:

عوارض عمل لیپوابدومینوپلاستی

انجام تمامی عمل‌های جراحی می‌تواند با عوارضی همراه باشد که لیپوابدومینوپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با عوارضی همراه خواهد بود:

 1. عفونت زخم :یکی از شایع‌ترین و مهم‌ترین عوارض پس از انجام عمل لیپوابدومینوپلاستی، عفونت است که با تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها به عنوان مسکن و رفع‌کننده عفونت می‌توان آن را برطرف کرد. علاوه بر این از لوله‌های تخلیه مایع‌های جمع شونده در بدن بیمار نیز استفاده می‌شود.
 1. لخته شدن خون : یکی از راه‌های مقابله با لخته شدن خون در بدن بیمار پس از عمل جراحی، پیاده‌روی کوتاه، انجام حرکات کششی کوتاه و حرکت است تا میزان خطر لخته شدن به حداقل برسد.
 1. آمبولی و حمله قلبی : یکی دیگر از عوارض پس از عمل لیپوابدومینوپلاستی که به دلیل عدم تحرک بیمار رخ می‌دهد، آمبولی ریوی و ایجاد سکته قلبی است. این مورد بیشتر در افرادی که قبلاً دچار سکته قلبی شده‌اند بیشتر مشاهده می‌شود.
 1. درد شدید، کبودی و تورم ناحیه جراحی : یکی از عوارض پس از انجام عمل لیپوابدومینوپلاستی و پس از برداشتن لوله‌های خارج‌کننده مایعات ایجاد می‌شود، احساس درد و کبودی اطراف ناحیه جراحی است. به منظور کنترل درد می‌توانید طبق تجویز پزشک از دارو‌های مسکن استفاده نمایید. در برخی موارد مایعات باقیمانده‌ای که موجب متورم شدن ناحیه جراحی شده‌اند توسط پزشک و با یک سرنگ خارج می‌شود. این یک امر طبیعی است و به مرور زمان از بین می‌رود.

در این بین انتخاب یک جراح مناسب در زمینه عمل لیپوابدومینوپلاستی میتواند دلیلی برای از بین بردن عوارض عمل لیپوابدومینوپلاستی به حساب بیاید. کلینیک ماه با بهره مندی از جراحان متخصص در این زمینه میتواند تمام نیاز و سوالات شما در مورد عمل لیپوابدومینوپلاستی را پاسخ دهد.

برای مشاوره و رزرو نوبت کلیک کنید

عوارض عمل لیپوابدومینوپلاستی

خلاصه ای از لیپوابدومینوپلاستی چیست تا عوارض لیپوابدومینوپلاستی

ترکیب نمودن دو عمل زیبایی پیکرتراشی، لیپوساکشن و جراحی شکم، برای بسیاری از زنان و مردان می‌تواند نتایج بهتری به منظور کانتورینگ بدن ایجاد کند که انتظارات بیمار را برآورده می‌کند. هر چند لیپوساکشن و جراحی شکم هر دو به صورت جداگانه از جمله عمل‌های زیبایی هستند که به بیمار در کاهش اندازه دور کمر کمک شایانی می‌کنند اما باید گفت جراحی شکم به تنهایی به بازسازی بافت پوستی و از بین بردن پوست اضافه کمک می‌کند. این در حالی است که لیپوساکشن تنها به منظور حذف چربی‌های اضافه زیر پوستی کمک می‌کند.

اگر شما هم علی رغم تمام تلاش‌های خود برای از بین بردن پربی‌های اضافه شکم و شل شدن و افتادگی آن به کار برده‌اید از جمله سبک زندگی سالم، استفاده از رژیم‌های غذایی سخت و انجام فعالیت‌های سنگین، اما همچنان نتیجه دلخواه را کسب نکرده‌اید، می‌توانید با انجام عمل زیبایی لیپوابدومینوپلاستی مشکل خود را حل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *