لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ

بروز چین و چروک های ریز در گوشه چشم، پف زیر چشم و همچنین افتادگی ابرو، می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیر تر جلوه دادن صورت گردد. لیفت شقیقه یکی از روش های بسیار موثر در از بین بردن این چین و چروک ها و ایجاد ظاهری جوان تر و زیبا تر است.

در این میان، لیفت شقیقه با نخ را می توان یکی از اعمال زیبایی کاملا غیر تهاجمی و با کمترین عوارض ممکن با سریع ترین نتیجه دهی نام برد. به طور کلی باید گفت که در این عمل زیبایی، با استفاده از نخ های مخصوص و زدن بخیه های ریز در قسمت شقیقه و گوشه ابرو، پوست ناحیه مورد نظر را جمع کرده و چین و چروک های ایجاد شده در قسمت های شقیقه، گودی دور چشم و گوشه ابرو را از بین خواهد برد.

لیفت شقیقه با نخ چیست؟

لیفت شقیقه با نخ یکی از انواع عمل های زیبایی است که طی فرایندی کاملا غیر تهاجمی انجام شده و نتیجه آن به سرعت پس از انجام عمل زیبایی قابل مشاهده است.
در این روش با استفاده از نخ های مخصوص و با زدن بخیه هایی ریز در قسمت شقیقه، نتیجه نهایی به کشیده شدن پوست این منطقه و زیبا تر شدن حالت چشم ها و ابرو ها خواهد انجامید.

استفاده از نخ های جذب شونده در ناحیه شقیقه، می تواند فرایند کلاژن سازی توسط سلول های این قسمت را تحریک کرده و در نتیجه پس از جذب نخ ها، پوست همچنان حالت کشیده شده و سفت شده را خواهد داشت.
در این عمل، بر خلاف عمل رایج لیفتینگ که با برش و حذف پوست اضافی در محل بروز چین و چروک و تعدادی بخیه در قسمت جراحی شده همراه است، هیچ گونه برشی در قسمت شقیقه وجود ندارد و به همین دلیل، در محل انجام لیفتینگ، هیچ گونه عارضه اسکاری دیده نمی شود.

لیفت شقیقه با نخ چیست؟

نحوه انجام لیفت شقیقه با نخ چگونه است؟

قبل از هر چیز، پزشک متخصص برای اشنایی بیشتر با بیمار و کسب اطلاعات در مورد هر گونه سوابق بیماری زمینه ای و یا مصرف دارو های مختلف، یک جلسه مشاوره ای برای فرد متقاضی تعیین خواهد کرد.
به علاوه در این جلسه، توضیحات لازم برای فرد داده می شود تا انتظارات او در مورد انجام و نتیجه لیفت شقیقه با نخ، در حد اعتدال بوده و هر گونه انتظار غیر عادی و متوقعانه در افراد از بین برود.

در مرحله بعد، یک جلسه برای انجام عمل لیفتینگ برای فرد تعیین شده و پزشک، توصیه های لازم را جهت آماده شدن برای انجام این عمل را برای فرد به طور کامل توضیح خواهد داد.
برای انجام لیفتینگ، ابتدا محل عمل، به صورت موضعی بی حس می شود. سپس قسمت هایی که نخ باید از آن ها عبور داده شود، توسط متخصص علامت گذاری شده و در محله بعد، با استفاده از سوزن های باریک و تیز، نخ های مخصوص لیفتینگ از همان قسمت ها و از لایه های زیرین پوست عبور داده می شوند.

ابتدا و انتهای نخ با بخیه های بسیار ریز در محل خود محکم شده و پس از کشیدن نخ به مقدار مورد نظر، نخ های اضافی بریده می شوند. بدین ترتیب بلا فاصله پس از انجام عمل لیفت، تغییرات به طور کاملا محسوس قابل مشاهده هستند.

عمکلرد لیفت شقیقه با نخ به چه صورت است؟

بلا فاصله پس از عبور نخ از زیر لایه های پوستی، سلول ها به منظور ترمیم بخش هایی که نخ از آن ها عبور کرده است، شروع به ترشح و تولید کلاژن می کنند. بدین ترتیب همزمان با جذب نخ در لایه های پوستی، کلاژن تولید شده، منجر به استحکام ساختار سلول ها و سفت شدن پوست خواهد شد.

همین امر موجب می شود تا پس از جذب کامل نخ های به کار رفته برای لیفت شقیقه با نخ، این ناحیه، حالت خود را حفظ کرده و فرایند جوان سازی انجام شده در این قسمت، ماندگاری و دوام خود را حفظ خواهد کرد.

لیفت شقیقه با نخ

چه افرادی بهترین گزینه ها برای انجام لیفت شقیقه با نخ هستند؟

از آن جا که جراحی لیفت شقیقه با نخ، یک عمل زیبایی و در عین حال عمل جوان سازی به شمار می رود، علاوه بر افرادی که به قصد رفع چین و چروک های ناحیه اطراف چشم و افتادگی های ابرو این کار را انجام می دهند، بسیاری دیگر برای تغییر حالت چشم ها و زیبا تر کردن ظاهر آن نیز اقدام به عمل لیفت شقیقه با نخ می کنند.
اما در این میان، تمام کسانی که قصد انجام این کار را دارند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

  •  افراد با سنین بالای 50 سال، بهترین گزینه برای انجام عمل لیفت شقیقه با نخ هستند اما تمام کسانی که بیش از 25 سال سن دارند، می توانند این عمل را انجام دهند.
  •  تمام افرادی که در قسمت های اطراف چشم، زیر ابرو و پلک بالایی خود دچار افتادگی هستند، گزینه ای خوبی برای انجام این عمل هستند.
  •  افرادی که تمایل دارند چشم های کشیده و به اصطلاح چشم گربه ای داشته باشند، می توانند لیفت شقیقه با نخ را انجام دهند.
  •  کسانی که افتادگی موروثی پلک و ابرو دارند می توانند با انجام این عمل، زیبایی خود را دو چندان کنند.

دوام و ماندگاری لیفت شقیقه چقدر است؟

مهمترین نکته در میزان ماندگاری لیفت شقیقه با نخ، نوع پوست و خاصیت ارتجاعی آن است. در وهله بعد، مهارت متخصص در انجام این کار و استفاده از نخ هایی است که بیشترین تحریک را برای ترشح کلاژن در پوست دارند. و در نهایت، انجام توصیه های پزشک و مراقبت های پس از انجام لیفتینگ توسط فرد، می تواند تاثیر به سزایی در میزان ماندگاری آن داشته باشد.

اما به طور کلی می توان گفت که، لیفت شقیقه با نخ، می تواند از یک تا سه سال ماندگاری داشته باشد و پس از آن، باید مجددا نسبت به انجام این عمل اقدام نمود.

سوالات متداول لیفت شقیقه با نخ

عوارض لیفت شقیقه با نخ چیست؟

ورم
کبودی
خونریزی
درد خفیف
احتمال ایجاد عفونت

هزینه لیفت شقیقه با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت شقیقه با نخ به نوع پوست، میزان افتادگی پوست، نوع نخ به کار رفته، تعداد نخ های استفاده شده بستگی دارد.

آیا ممکن است نخ ها پاره شوند؟

نخ های به کار رفته در لیفت شقیقه ممکن است به دلیل مالش پوست صورت، حرکت بیش از حد صورت و قرار گرفتن در معرض رطوبت پاره شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *