جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی یک نوع عمل جراحی جهت رفع افتادگی و از بین بردن شل شدگی بازوها و اصلاح فرم آن است که امروزه مورد توجه افراد متقاضی تناسب اندام قرار گرفته است. در این مقاله میخواهیم همه چیز را درباره عمل کوچک کردن بازوها اعم از اقدامات مراقبتی قبل و بعد از عمل، هزینه و میزان ماندگاری و عوارض آن بیان کنیم.

عمل جراحی بازو چگونه انجام می‌شود؟

بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و تغییرات وزنی، از بین رفتن چربی زیر پوستی بازو، شل شدن ژنتیکی بازوها، پوست و عضلات آنها خاصیت کشسانی خود را از دست میدهند و ظاهری نه چندان زیبا پیدا میکنند. اگر قصد دارید بازوهای خود را از حالت شل و افتادگی بیش از حد خارج کنید و به آنها فرم مناسب بدهید، میتوانید جراحی بازو را انجام دهید. این عمل زیبایی به حذف چربی و پوست اضافه بازوها کمک کرده و سبب لاغرتر شدن و سفت شدن ظاهر آنها میشود. در نتیجه این عمل زیبایی، مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی بازوها از ناحیه آرنج تا داخل زیر بغل برداشته می شود تا ظاهر این نواحی بهبود یابد.

انجام عمل جراحی زیبایی بازو مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی، متقاضیان جراحی زیبایی بازو شامل دو دسته از افراد میشود. افرادی که به دلایل ژنتیکی با بزرگی بیش از اندازه بازوها مواجه هستند و همچنین افرادی که در اثر افزایش و کاهش مکرر وزن بدن، دچار تغییر در فرم ظاهری بازوها و افتادگی آنها روبرو شده اند. بر این اساس افراد زیر میتوانند جهت انجام عمل براکیوپلاستی اقدام کنند. 

 • افراد دارای بازوهایی با پوست به شدت سست
 • افراد دارای بازوهای بیش از اندازه بزرگ و عریض
 • افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی دارای بازوهای بزرگ و شل هستند
 • افرادی که به دلیل کاهش وزن شدید، بخش زیرین بازوی آنها شل شده است
 • کسانی که با افزایش سن، خاصیت الاستیسیته پوست خود را از دست داده اند و بازوهای آویزان و چروک دارند
 • افرادی که قبل از جراحی بازو، وزن آنها تثبیت شده و دچار اضافه وزن نباشند
 • افرادی که سیگار، الکل و سایر دخانیات مصرف نمیکنند

مراحل انجام عمل جراحی بازو

پیش از اقدام به عمل جراحی بازار باید، بهترین جراح براکیوپلاستی را پیدا کنید تا با کمترین عوارض و خطرات احتمالی نتیجه مطلوب را کسب کنید. در این شرایط جراح متخصص شرح ‌حالی دقیق از بیمار و وضع جسمانی و روحی او استخراج میکند. سپس عمل جراحی زیبایی بازو، طی مراحل زیر انجام می شود:

 1. انجام بیهوشی موضعی یا کامل: طی مدت انجام این عمل زیبایی، به منظور کنترل درد و راحتی بیمار در حین جراحی، بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل توسط تکنسین مربوطه، بسته به شرایط بیمار انجام میشود.
 2. برش بازوها: طبق میزان چربی و پوست اضافی در بازوها، محل مورد نظر اعم از داخل یا پشت بازو با طول مناسب برش داده میشود.
 3. بخیه : بعد از حذف پوست و چربی اضافی و اتمام جراحی بازوها، برش ‌هایی ایجاد شده به وسیله بخیه ‌های قابل جذب یا بخیه ‌ها قابل برداشت، بخیه زده میشود.

مراقبت های لازم بعد از انجام جراحی زیبایی بازو

بعد از عمل جراحی زیبایی بازو برای زیباسازی آنها، بیمار باید به توصیه های پزشک معالج خود توجه کند تا دوران بهبودی آن به کامل طی شود. 

 • در طول مدت درمان باید پانسمان موضع جراحی به صورت مرتب تعویض شود.
 • جهت پیشگیری از تورم نیز باید با بانداژ مخصوص ناحیه جراحی شده بسته شود.
 • در برخی افراد لازم است جهت تخلیه مایع یا خون تجمع یافته در زیر پوست، یک لوله کوچک و نازک به صورت موقت در زیر پوست بیمار قرار داده شود.
 • جهت تسریع روند بهبودی در موقع استراحت و خواب، دستها باید روی یک بالش قرار داده شود.
 • بلند کردن و حمل اجسام سنگین تا قبل از پایان روند بهبودی توسط بیمار ممنوع است.
 • دوش گرفتن و حمام رفتن تنها 48 ساعت بعد از عمل جراحی امکانپذیر است.
 • بیمار برای کنترل و تسکین دردهای ناشی از جراحی بازوها میتواند از داروهای تجویزی پزشک خود استفاده کند.
 • بیمار یک ماه بعد از جراحی زیبایی بازو میتواند فعالیتهای ورزشی خود را آغاز کند.

میزان ماندگاری عمل براکیوپلاستی چقدر است؟

نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی بازوها، به خوبی پس از پایان جراحی و با مقایسه عکسهای قبل و بعد از عمل بیمار قابل تشخیص خواهد بود. میزان ماندگاری این عمل ارتباط مستقیمی به پایدار بودن وزن بیمار و حفظ تناسب اندام او پس از عمل جراحی زیبایی بازو دارد و در صورت رعایت این موارد میتوان گفت که نسبتا این نوع عمل جراحی دائمی و ماندگار خواهد بود. البته توجه داشته باشید که میزان مهارت و تجربه جراح پلاستیک  در میزان نتیجه بخشی جراحی بازوها موثر است و رعایت توصیه ها و دستورالعملهای ارائه شده توسط پزشک بعد از جراحی نیز در کسب نتیجه ایده آل تاثیر میگذارد. 

عوارض عمل جراحی زیبایی بازو

تمام اعمال جراحی زیبایی، عوارض و خطرات خاص خود را دارند که تمام آنها در جلسه مشاوره توسط پزشک معالج برای بیماران شرح داده میشود. در این رابطه انتخاب بهترین جراح زیبایی بازو میتواند در کاهش عوارض به میزان قابل توجهی به شما کمک کند. چرا که یک پزشک با تجربه می داند که چگونه برش های جراحی بازو را در چین های طبیعی بازو و زیر بغل پنهان کند تا به زیبایی ظاهر بازوها آسیبی وارد نشود.

هزینه جراحی بازو

هزینه جراحی زیبایی بازو بستگی به میزان گستردگی عمل دارد و اغلب پس از معاینه بیمار توسط جراح پلاستیک برآورد میشود. البته توجه داشته باشید که براکیوپلاستی یک عمل زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد. جهت آگاهی از قیمت و هزینه جراحی بازو بسته به وسعت عمل در ابتدا به مطب یک جراح پلاستیک مجرب مراجعه کنید تا جراح متخصص پس از معاینه و بررسی وضعیت بازوها، هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

جمع بندی

در این مقاله هر آنچه که درباره جراحی زیبایی بازو لازم است بدانید را شرح دادیم. همانطور که اشاره کرد میزان برش و حجم جراحی روی بازوها بستگی به میزان چربی و پوست اضافی این نواحی از بدن دارد. بنابراین در صورت نیاز به انجام عمل براکیوپلاستی و قبل از هر اقدامی با یک پزشکان مجرب کلینیک ماه مشورت کنید تا شرح کاملی از فرآیند عمل جراحی را برای شما شرح دهد.

سوالات متداول جراحی زیبایی بازو

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بازو چه زمانی است؟

برای جراحی زیبایی بازو بهتر است بعد از تکمیل فرآیند رشد در فرد اقدام شود. که این سن ۱۸ سالگی به بعد می باشد.

طول برش جراحی زیبایی بازو چقدر است؟

به طور معمول طول برش برای جراحی زیبایی بازو از زیر بغل تا آرنج می باشد. اما با توجه به شرایط بازو ممکن است اندکی تغییر کند.

می توانم روی محل جراحی زیبایی بازو را با حوله گرم کنم و یا از کمپرس سرد استفاده کنم ؟

خیر، نیازی به استفاده از کمپرس سرد و یا گرم نیست .

هزینه جراحی زیبایی بازو چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بازو با توجه به کلینیک یا بیمارستان انجام عمل، تخصص و مهارت جراح، وضعیت بازو و پروسه جراحی تعیین می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

2 دیدگاه دربارهٔ «جراحی زیبایی بازو»

  1. سلام و وقت بخیر
   هزینه جراحی بستگی به گستردگی عمل شما دارد. برای تعیین دقیق هزینه حتما باید به کلینیک مراجعه کنید.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۲۲۷۷۹۱۹۷ – 09126846916 تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *