بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس صورت

ایجاد چین و چروک بر روی پوست همه افراد اتفاق می‌ افتد که دلیل آن افزایش سن و پیرشدن بافت سلولی روی پوست است. البته دلایل دیگری مثل قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا ذرات معلق و آلوده در هوا نیز وجود دارد. اما با استفاده از روش ‌های غیر تهاجمی و ساده‌‌ ای مانند بوتاکس صورت میتوان یک پوست صاف و بی‌خط و خطوط را به دست آورد. در این مقاله علل، روش و مزایای تزریق بوتاکس را بررسی میکنیم.

بوتاکس یا سم کلستریدیوم بوتولینوم چیست؟

بوتاکس از ماده‌ ای به نام سم کلستریدیوم بوتولینوم ساخته میشود و به منظور فلج نمودن عضلات و ماهیچه‌ های فعال زائد صورت افراد کاربرد دارد. از این سم در زمینه ‌های زیبایی و درمانی نیز استفاده میشود.کیفیت انواع برند بوتاکس متفاوت است، بنابراین هرچه کیفت مواد بوتاکس بهتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

علت تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس برای برطرف کردن چین و چروک صورت، خطوط ناشی از انقباضات، آسیب و صدمه ‌های عصب صورت در اثر تابش نورخورشید و اثرات قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و اسیدی استفاده میشود و بهترین کارایی را برای متقاضیان این تزریق به همراه می ‌آورد.اما میخواهیم بدانیم برای بوتاکس صورت از چه موادی استفاده می‌شود؟ برخی موادی مانند نوع A بوتولینوم یا بوتاکس معروف برای تزریق به صورت پیشنهاد می شود.

علت تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس چگونه انجام میشود؟

تزریق بوتاکس روشی ایمن و غیر تهاجمی است که باید توسط دکتر پوست در مطب مجهز و یا کلینیک به صورت سرپایی و بدون ایجاد هیچ ‌گونه برشی تزریق شود. مراحل انجام تزریق به این صورت است که سوزنی ظریف و باریک را به سطح زیرین پوست وارد می کنند که بعد از آن عمل تزریق می شود. بعد از انجام این کار به منظور کاهش درد و سوزش میتوان از کمپرس یخ استفاده کرد. این کار نیاز به هیچ‌ گونه آمادگی قبل از تزریق ندارد و تنها پزشک سلامت جسمی و روحی فرد را مورد ارزیابی قرار میدهد.

نیازی به بستری شدن ندارد چون این تزریق در اصطلاح به صورت سرپایی انجام میشود و در نتیجه فرد بعد از آن توانایی پرداختن به فعالیت های روزمره خود را دارد. ذکر این نکته ضروری است که در جلسات اولیه دکتر از دوزهای پایین جهت تزریق استفاده میکند تا واکنش بدن مشخص شود.

نواحی تزریق بوتاکس صورت در زمینه زیبایی و درمانی

در اکثر مواقع تزریق بوتاکس صورت برای زیبایی انجام میشود. این تزریق در صورت و بیشتر در نواحی زیر انجام میگیرد که به شرح زیر است:

 • گوشه ‌های دو چشم و اطراف آن
 • اطراف ابروها
 • تزریق در خطوط اخم
 • از بین بردن خط خنده
 • از بین بردن چین و چروک موجود در صورت
 • تزریق خطوط افقی پیشانی
 • برای شل شدن و افتادگی صورت

نواحی تزریق بوتاکس صورت

مزایای تزریق بوتاکس صورت

با تزریق بوتاکس سیگنال ‌های عصبی و انقباض عضلات اتفاق می ‌افتد که چین و چروک و خطوط موجود در صورت را کاملا محو میکند و در نتیجه جوان‌ سازی و زیبا سازی پوست را برای افراد به ارمغان می ‌آورد.
زیبایی را به صورت طبیعی افزایش میدهد

بوتاکس یک درمان و راه حل ضدپیری و جوان‌ سازی پوست است. این کار روشی آسان برای افزایش زیبایی طبیعی صورت است که از مهمترین مزایای انجام بوتاکس است. تزریق بوتاکس میتواند هر چیزی (از خطوط عمیق پیشانی گرفته تا خطوط اخم و تمام قسمت‌های بین آن) را بهبود ببخشد. تزریق بوتاکس یک راه آسان برای بهبود ظاهر و ایجاد تاثیر اولیه است.

روشی سریع و غیر تهاجمی

تزریق بوتاکس یک گزینه عالی و غیر تهاجمی و سریع برای انجام کارهای زیبایی است. این کار اگر توسط یک متخصص ماهر و حرفه‌ ای تزریق بوتاکس انجام شود، فقط چند دقیقه طول میکشد‌. آن‌ها از یک سوزن کوچک برای تزریق بوتاکس به نواحی خاصی از صورت استفاده میکنند. بعد از انجام این کار زمان استراحت و نقاهت کمتری خواهید داشت و میتوانید به سرعت به امور و فعالیت ‌های روزمره خود برگردید.

نتایج تزریق بوتاکس تقریباً فوری و آنی است

افرادی که میخواهند ظاهر خود را به سرعت بهبود بخشند، تزریق بوتاکس صورت را انتخاب میکنند. زیرا نتایج آن تقریباً به سرعت قابل مشاهده است. اصولا سه تا چهار روز پس از تزریق بوتاکس، نتایج آن را مشاهده میکنید. تزریق بوتاکس حدود 3 ماه پس از تزریق به کار خود ادامه میدهد و بعد از آن به ترمیم آن مناطق می‌پردازند.

مزایای تزریق بوتاکس صورت

روش زیبایی ارزان قیمت

تزریق بوتاکس در مقایسه با روش‌ های جراحی یا محصولات مراقبت از پوست لوکس، یک روش زیبایی ارزان به حساب می‌ آید. بوتاکس را بر حسب واحد اندازه‌گیری میکنند و مبلغ را معمولاً برای هر واحد بوتاکس پرداخت میکنید که مبلغ کمی است. این کار را بسته به بودجه خود میتوانید انجام دهید.

با بوتاکس همچنین میتوانید در هزینه ‌‌های سایر روش ‌های مراقبت از پوست صرفه‌‌جویی کنید. بودجه مورد نیاز برای تزریق بوتاکس کم است و باعث صرفه ‌جویی در هزینه‌ ها میشود. در مورد جزییات هزینه تزریق بوتاکس باید با پزشک خود مشورت کنید.

نتایج پایدار و طولانی مدت با تزریق بوتاکس

همان طور که قبلا گفته شد میتوانید نتایج تزریق را در عرض ده روز پس از انجام مشاهده کنید. در این مدت زمان، چین و چروک‌ ها و خطوط ریز به محو شدن خود ادامه میدهند و کمتر به چشم می ‌آیند.
نکاتی که بعد از تزریق بوتاکس صورت باید رعایت کنیم، برخی مراقبت ‌ها باید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس صورت رعایت شود. این نکات را باید قبل و بعد از پروسه تزریق به متقاضی توسط پزشک آموزش داده شود.

 1. به منظور بی‌حس نمودن موضع بعد از تزریق میتوان از یخ و یا کمپرس‌ های سرد استفاده کرد.
 2. بعد از تزریق از ماساژ دادن و مالش محل خودداری کنید و همچنین از وارد آوردن کوچک‌ترین فشار به محل مذکور جلوگیری شود.
 3. در هنگام شستشوی صورت فرد نباید دست را محکم به صورت بزند.
 4. از خوابیدن و یا قراردادن صورت رو به سمت پایین باید اجتناب کنید.
 5. ممنوعیت انجام فعالیت ‌های سنگین و ورزش برای چند روز.
 6. خود را در معرض مستقیم نورخورشید و یا موادهای شیمیایی و اسیدی قرار ندهید.
 7. فرد نباید تحت هیچ شرایطی در معرض حرارت شدید و مستقیم قرار بگیرد. زیرا باعث کبودی و افزایش التهاب محل تزریق میشود .

مزایای تزریق بوتاکس صورت

کلام آخر

در این مقاله نحوه انجام و مزایا و نکات مربوط به بوتاکس را بیان کردیم. بوتاکس یک درمان موقتی برای کاهش چین‌ و چروک است و یک روش درمانی ایمن و غیرتهاجمی است. برای انجام بوتاکس صورت یک کلینیک و پزشک مطمئن پیدا کنید. زیرا دکتر و کلینیک باید مجوز استفاده از بوتاکس را داشته باشند تا بتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. مرکز زیبایی کلینیک زیبایی ماه، یکی از بهترین کلینیک های تخصصی تزریق بوتاکس زیبایی در تهران می باشد.

سوالات متداول بوتاکس صورت

اثر بوتاکس صورت بعد از چند روز مشخص می‌شود؟

اثربخشی تزریق بوتاکس صورت معمولا پس از گذشت ۱ الی ۲ روز نمایان می‌شود اما برای مشاهده نتیجه نهایی باید به مدت دو هفته صبر کنید.

آیا تزریق بوتاکس صورت درد دارد؟

وجود درد جزئی در هنگام تزریق طبیعی می باشد. بعضی از پزشکان ۱۰ دقیقه قبل از تزریق، بیحسی موضعی را انجام می دهند.

هزینه تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس صورت بسته‌به تعداد تزریق، اندازه منطقه درمان و کلینیکی که در آن درمان می‌شوید، متفاوت خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر بهمن ادهم
دکتر بهمن ادهم

متخصص پوست ، مو و زیبایی صورت از کانادا

مقالات مرتبط

لیپولیز ران

لیپولیز ران

همه چیز درباره لیپولیز ران روش لاغری با لیپولیز یکی از روش های لاغری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار

ادامه مطلب »

7 دیدگاه دربارهٔ «بوتاکس صورت چیست؟»

  1. سلام به طور کلی ماندگاری اثر بوتاکس بین 4 تا 6 ماه هستش اما عوامل دیگری مثل سن شما، عمق چین و چروک و نوع پوست بر ماندگاری اثر بوتاکس تاثیر میذاره.

  1. سلام حدیثه عزیز
   با بوتاکس می توان تا حدی چین و چروک ها و خطوط را از بین برد ولی اگر خطوط عمیق هستش بهتر است لیفت صورت انجام بدید.

  1. سلام شینا عزیز
   بوتاکس شامل باکتری های ضعیف شده است که باعث فلج ماهیچه ها می شود و تزریق بوتاکس باعث کاهش چین و پزوک صورت می شود. اما ژل خاصیت پرکنندگی قسمت های از پوست که ضعیف شده است را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *